Προς το περιεχόμενο

Prince of Persia The Lost Crown


plr77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

https://streamable.com/3tz3qk?src=player-page-share

Εδω ειναι στο steam deck. Το game του ταιριάζει γαντι. Και εγω με ubi+ θα το παίξω. Και ίσως και κανα Mirage και θα δοκιμάσω και avatar αφού θα βάλουμε συνδρομη

Αυτά τα παιχνίδια τύπου platform δύο διαστάσεων (Prince of Persia, Metroid Prime) είναι ότι πρέπει για φορητές κονσόλες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

https://streamable.com/3tz3qk?src=player-page-share

Εδω ειναι στο steam deck. Το game του ταιριάζει γαντι. Και εγω με ubi+ θα το παίξω. Και ίσως και κανα Mirage και θα δοκιμάσω και avatar αφού θα βάλουμε συνδρομη

Με συνδρομή Ubi+ μόλις χθες τελείωσα το Mirage και ξεκίνησα το Avatar απλά ''άπαιχτα'' και τα δυο παιχνίδια σε όποιον δεν τα έπαιξε τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Με συνδρομή Ubi+ μόλις χθες τελείωσα το Mirage και ξεκίνησα το Avatar απλά ''άπαιχτα'' και τα δυο παιχνίδια σε όποιον δεν τα έπαιξε τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ποσο σου πηρε το Mirage?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, plr77 είπε

Ποσο σου πηρε το Mirage?

28 ώρες το mirage 65 ώρες το Avatar πάντα για 100% και τα 2. Αλλιώς υπολόγισε 10 15 mirage και 15 20 το Avatar για βασική ιστορία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

28 ώρες το mirage 65 ώρες το Avatar πάντα για 100% και τα 2. Αλλιώς υπολόγισε 10 15 mirage και 15 20 το Avatar για βασική ιστορία. 

Ωραια με βλεπω για συνδρομη και εμενα.Περισυ παντως με το 1 ευρω στην προσφρα δε μπορυσα να τοε ρνεγοποιησω εστλενα μειλ μου λεγαν οτι να ναι και προσπαθησα με paypal , με mastercard και ενας φιλος μου ακομα με τα δικα του και τιποτα γιατι μου ειχαν πει οτι ο τροπος πληρωμης ισως φταιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, plr77 είπε

Ωραια με βλεπω για συνδρομη και εμενα.Περισυ παντως με το 1 ευρω στην προσφρα δε μπορυσα να τοε ρνεγοποιησω εστλενα μειλ μου λεγαν οτι να ναι και προσπαθησα με paypal , με mastercard και ενας φιλος μου ακομα με τα δικα του και τιποτα γιατι μου ειχαν πει οτι ο τροπος πληρωμης ισως φταιει...

Δεν είχα συναντήσει πρόβλημα τότε με το 1 ευρω με PayPal πληρωμή και τοτε και τώρα. Ίσως κάποιο σκάλωμα στο σύστημα εκείνη τη στιγμή. Το uplay + συμφέρει πολύ όταν έχουν μαζευτεί 2 3 νέα παιχνίδια που θες να παίξεις από ubisoft και είναι πολύ ακριβά ακόμα. Απλά αξίζει και αν παίζεις αρκετά γιατί αν το πάρεις και παίζεις 2 3 ώρες τη βδομάδα δεν αξίζει. Είχα χρόνο μέσα στο Δεκέμβριο και τελείωσα Avatar mirage motorfest με 140 ώρες σύνολο και στα 3 σε 1 μήνα αν τα αγοραζα θα ήθελα κοντά στο 100αρικο. Θα μπορούσα να το πάρω τώρα ώστε να πιάσω και το prince of Persia αλλα ήθελα day one το Avatar συν τον ελεύθερο χρόνο. Καλοπαιχνιδο ότι παίξεις σίγουρα θα απολαύσεις και το mirage και το Avatar και αν προλάβεις παίξε και το prince of Persia με τις διθυραμβικές κριτικές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το παιχνίδι είναι απλά υπέροχο! Ο χειρισμός είναι απίστευτος.! Μου θυμίζει παρα πολύ το metroid dread, το οποίο ήταν masterpiece. Στις μάχες όταν πεθαίνεις είναι αποκληστικά από δική σου ευθύνη. Εγώ το αγόρασα στο Nintendo Switch. Οπως είπαν τα παιδια είναι ότι πρέπει για handheld gaming. Παίζει να είναι το καλύτερο game που έχει βγάλει η ubi τα τελευταία 15 χρόνια.
Εδώ μπορείτε αν δείτε και gameplay :

 

Επεξ/σία από filip123go
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Steam Deck και είμαι πολύ ενθουσιασμένος με το "Prince of Persia: The Lost Crown". Απλώς αναρωτιέμαι, ξέρει κανείς αν πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα στο Steam; Έπεσα πάνω σε αυτό το άρθρο https://buycheapplaycheap.com/gaming-news/is-prince-of-persia-the-lost-crown-launching-on-steam/ που μας προτείνει ίσως χρειαστεί να περιμένουμε μερικά χρόνια για αυτό. Φαίνεται πολύς καιρός! Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει αν αυτό είναι πραγματικά έτσι; Ανυπομονώ να το παίξω στο Deck μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, DrMid9T είπε

Έχω ένα Steam Deck και είμαι πολύ ενθουσιασμένος με το "Prince of Persia: The Lost Crown". Απλώς αναρωτιέμαι, ξέρει κανείς αν πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα στο Steam; Έπεσα πάνω σε αυτό το άρθρο https://buycheapplaycheap.com/gaming-news/is-prince-of-persia-the-lost-crown-launching-on-steam/ που μας προτείνει ίσως χρειαστεί να περιμένουμε μερικά χρόνια για αυτό. Φαίνεται πολύς καιρός! Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει αν αυτό είναι πραγματικά έτσι; Ανυπομονώ να το παίξω στο Deck μου!

Αυτο ειναι το κακο με το Deck οτι ναι μεν σχεδον ολοι εχουμε τα παινχιδια μας στο Steam αλλα πλεον παλευει με αποκλειστηκοτητες το Epic.Arcade game για κονσολα χειρος ειναι τοπ  αλλα τωρα θα αναγκαστεις να περιμενεις δε γνωριζω ποτε θα βγει.

Για δες ομως αυτο ελπιζω να σε βοηθησει δε γνωριζω τι κανει οποτε με δικη σου ευθηνη ειναι βαζει Ubisoft Connect στη συλλογη του Steam και παιζει Lost Crown

 

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να προσθέσετε οποιαδήποτε gaming πλατφόρμα στο steamdeck και να παίξετε τα παιχνίδια που έχετε εκεί κανονικά μέσα από το περιβάλλον του Steam.

Έχω εγκαταστήσει Gog Galaxy, EPIC, Battle.net, Ubisoft Connect και όλα τα παιχνίδια τρέχουν νερό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Witcher 3 το οποίο έχω αγορασμένο από Gog με όλα τα expansions και στα settings έχει ρύθμιση γραφικών για Steam Deck για να μην παιδευόμαστε με ρυθμίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zus είπε

Μπορείτε να προσθέσετε οποιαδήποτε gaming πλατφόρμα στο steamdeck και να παίξετε τα παιχνίδια που έχετε εκεί κανονικά μέσα από το περιβάλλον του Steam.

Έχω εγκαταστήσει Gog Galaxy, EPIC, Battle.net, Ubisoft Connect και όλα τα παιχνίδια τρέχουν νερό.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Witcher 3 το οποίο έχω αγορασμένο από Gog με όλα τα expansions και στα settings έχει ρύθμιση γραφικών για Steam Deck για να μην παιδευόμαστε με ρυθμίσεις.

Εν τω μεταξυ και Cyberpunk μου φαινεται επρεπε να αγοραστει στο GOG το εχω στο Steam αλλα ειχα το GOG εχει DLC ενα ωραιο Map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/01/2024 at 17:50, DrMid9T said:

Έχω ένα Steam Deck και είμαι πολύ ενθουσιασμένος με το "Prince of Persia: The Lost Crown". Απλώς αναρωτιέμαι, ξέρει κανείς αν πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα στο Steam; Έπεσα πάνω σε αυτό το άρθρο https://buycheapplaycheap.com/gaming-news/is-prince-of-persia-the-lost-crown-launching-on-steam/ που μας προτείνει ίσως χρειαστεί να περιμένουμε μερικά χρόνια για αυτό. Φαίνεται πολύς καιρός! Μπορεί κανείς να επιβεβαιώσει αν αυτό είναι πραγματικά έτσι; Ανυπομονώ να το παίξω στο Deck μου!

Για αυτό το λόγο το πήρα και εγώ στο switch. Βέβαια όπως λένε και τα παιδιά, υπάρχει τρόπος να το βάλεις και στο steam deck, αλλά εγώ δεν τον έχω σεταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα και εγώ καμιά ώρα στο pc να πω την αλήθεια δε με τρέλανε Το art style ήτανε σχετικά καλό.

Αλλά το gameplay το βρήκα αρκετά ρηχό τίποτα που δεν έχουμε ξαναδεί ενα αναμάσημα όλον αυτόν  των  2d games που έχουμε παίξει και στο παρελθόν σίγουρα σε φορητή κονσόλα η εμπειρία θα είναι καλύτερη μιας και είναι περισσότερο on the go τίτλος.  Επίσης μου έφερνε συχνά αναμνήσεις από god of war το PSP για κάποιο λόγο.  Σε γενικές γραμμές ένα εξαράκι θα το έβαζα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας παιξει αρκετα το παιχνιδι,μου βγαζει ποσοστο 67% αλλα πιστευω εχει να κανει με τα items και οχι μονο και με την ιστορια.Πολυ ωραιο metroidvania μεχρι στιγμης.Πολυ ωραιες δυναμεις στο γενικοτερο συνολο.

Τωρα αν συγκριθει με τα 2 προσφατα κορυφαια metroidvanias,hollow knight και metroid dread ,πιστευω οτι υστερει στην ατμοσφαιρα.Δεν ξερω κατι με χαλαει στον κοσμο του.Δεν με εχει απορροφησει οπως τα αλλα δυο που αναφερω.Ωστοσο δεν παυει να ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι.

Ερωτηση για οσοι το παιζουν,εχετε συναντησει glitches ή bugs ?Eνα απο τα βασικα cutscenes στην αρχη του παιχνιδιου δεν μου εδειχνε καν εικονα ενω επιαζε κανονικα ο ηχος,σε μια αλλη στιγμη ενας χαρακτηρας εμεινε κολλημενος σε μια οθονη και αλλα τετοια.Εχω την ps5 εκδοση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...