Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα bonding με το COSMOTE Home Speed Booster.


ReturN-GR-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα σας,

Είμαι κάτοχος δεύτερου router COSMOTE Home Speed Booster, το οποίο είχα στείλει και για αντικατάσταση, και μου το άλλαξαν με αυτό που έχω τώρα, αλλά συνεχίζω να έχω θέματα με το bonding στη γραμμή μου. Το χρώμα του παραμένει στο πορτοκάλι, γίνεται για λίγο πράσινο και μετά πάλι πορτοκαλί κτλπ., κτλπ., σε λούπα. Και αυτό τυχαίνει να μου συμβαίνει πάντα την ίδια ώρα προς το βράδυ, μετά τις 22:00. Είτε καταραμένος είμαι, είτε κάτι παίζει με το σήμα λόγω κρύου. Γενικά μέσα στην μέρα ποιάνω μια χαρά σήμα χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά το βράδυ είναι πάντα η ίδια κατάσταση. Έχω δοκιμάσει επανακινήσεις και όλα τα default solutions. Το θέμα μου με αυτό είναι ότι όταν το κάνει αυτό και παίζω games όπως π.χ. Valorant, το game γίνεται unplayable, πολλά drops και σαν να τρώω ολικά disconnect. Αυτό έχω παρατηρήσει συμβαίνει όταν από Bonding πορτοκαλί πάει σε Bonding πράσινο, οπότε από ό,τι έχω καταλάβει, μία συνδέεται σωστά στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και μία το χάνει και μπαίνει κανονικά στην DSL σύνδεση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω αυτό ή ακόμα και να μπαίνω σε σκέτη σύνδεση DSL χωρίς κινητή ώστε να μην έχω κάθε φορά το ίδιο πρόβλημα; Ή κάποια άλλη λύση.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...