Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ηχείων από πλαίσιο


spi79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και χρόνια πολλά  με υγεία.Έχω ένα κουπόνι έκπτωσης 20Ε από πλαίσιο το οποίο θα το χρησιμοποιήσω για αγορά ηχείων στο pc .

Budget 80Ε,χρήση τα πάντα όλα😁.

Σκέφτομαι τα R1280T,τα οποία με την έκπτωση θα κοστίσουν 60Ε.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ήχο,οπότε η γνώμη των ειδικών εδώ είναι

αναγκαία!!

Για την ώρα έχω τα LOGITECH X-620 από το 2004 🤔

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη,ευχαριστώ!!

 

Παρακαλώ  να μετακινηθεί εδώ αν γίνεται Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας

 

 

 

Επεξ/σία από spi79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Αν θέλεις τα edifier, ειναι μια πολύ καλή αγορά τα οποία μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις παντού, είτε gaming ειτε multimedia αλλά και music production.

Επομένως, αν θελήσεις κάτι πιο φθηνό, μπορείς να πας σε Logitech z333, αλλά καλύτερα αυτά που έχεις επιλέξει.

Πάντως... τα ηχεία που έχεις τώρα είναι αρκετά καλά.. μπορείς να κρατήσεις αυτά που έχεις, αν δεν έχουν παρουσιάσει κάποιο θέμα!

Ομιλώ ως ένας έμπειρος ως προς το θέμα του ήχου.

Ελπίζω να βοήθησα!

Επεξ/σία από Kwnstantinos123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/1/2024 στις 4:54 ΜΜ, spi79 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά  με υγεία.Έχω ένα κουπόνι έκπτωσης 20Ε από πλαίσιο το οποίο θα το χρησιμοποιήσω για αγορά ηχείων στο pc .

Budget 80Ε,χρήση τα πάντα όλα😁.

Σκέφτομαι τα R1280T,τα οποία με την έκπτωση θα κοστίσουν 60Ε.Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ήχο,οπότε η γνώμη των ειδικών εδώ είναι

αναγκαία!!

Για την ώρα έχω τα LOGITECH X-620 από το 2004 🤔

Κάθε πρόταση καλοδεχούμενη,ευχαριστώ!!

 

Παρακαλώ  να μετακινηθεί εδώ αν γίνεται Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας

 

 

 

Ψηφιζω ΝΑΙ και με τα δυο χερια.

Εχουν πολυ ωραιο ηχο και design και μεγεθος.

Ακους μουσικη με πολυ ευχαριστηση σε ολα τα ειδη.

Σκεφτομουν κι εγω να τα τσιμπησω αλλα λεω τελικα να παω στο επομενο μοντελο Edifier R1700bts

 

Μια ακομη επιλογη ειναι και η Creative Soundbar Stage SE

Στα 55 ειναι πολυ χαμηλη τιμη και με το κουπονι βγαινει τζαμπα. Τσεκαρε τη

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Πήρα τελικά τα 1280t και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Καμία σχέση με

τα logitech που είχα!!Επόμενη κίνηση αργότερα στο έτος, είναι η αγορά studio ηχείων για main, και αυτά θα

τα κάνω surround για τα παιχνίδια και καμιά  ταινία μιας και γλυκάθηκα😁.Το 4.0 με καλύπτει μια χαρά για τα δεδομένα μου.

Θα επανέλθω όταν φτάσει η ώρα.Και πάλι thanks!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, spi79 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Πήρα τελικά τα 1280t και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Καμία σχέση με

τα logitech που είχα!!Επόμενη κίνηση αργότερα στο έτος, είναι η αγορά studio ηχείων για main, και αυτά θα

τα κάνω surround για τα παιχνίδια και καμιά  ταινία μιας και γλυκάθηκα😁.Το 4.0 με καλύπτει μια χαρά για τα δεδομένα μου.

Θα επανέλθω όταν φτάσει η ώρα.Και πάλι thanks!!

Μην τρεχεις.

Τα ηχεια για Studio ειναι σχεδιασμενα για να βγαζουν κατα το δυνατον FLAT ηχο.

Θα απογοητευτεις εαν τα βαλεις διπλα διπλα στα Edifier σαν πρωτη εντυπωση. Σαφεστατα θα σου βγαλουν ποιοτητα ηχου αλλα εξαρταται τι θελεις.

Εκτος μετα εαν στησεις συνολικα το συστημα σου HiFi και γεμιζεις το ηχο σου σωστα.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι για κάποια από τα ηχεία που προτείνονται εδώ Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.

Γενικά μετά από τόσα χρόνια με τα χ- 620,τώρα νιώθω οτι ξεβουλώσανε τα αυτιά μου λολ!!

Απο μουσική 80s ακούω κυρίως και σίγουρα πλέον με ενδιαφέρει η ποιότητα.Έχω και το djshop δίπλα μου,οπότε όταν έρθει η ώρα, σίγουρα

θα ακούσω κάποια από κοντά.Πιο πολύ με προβληματίζει η ενσωματωμένη κάρτα ήχου που έχω Realtek ALC897 .Είχα για χρόνια creative sb live

η οποία είναι πολύ καλύτερη από το μπάζο που έχω τώρα.Για stereo οκ είναι, αλλά για παραπάνω δεν..Σύνδεσα κάτι flip4 που έχω για πίσω surround

και στις ταινίες είχε κατι περίεργους ήχους, παραμορφωμένους🤔Anyway για την ώρα απολαμβάνω τα edi😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...