Προς το περιεχόμενο

Honor magic 5 pro my review


Batman®

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα κινητό το οποίο κοντράρει άνετα το s23 Ultra το οποίο είχα για δύο φορές και τώρα είμαι με το honor. Λοιπόν πάμε στην οθόνη η οποία είναι κρυστάλλινη με πολύ μεγάλη φωτεινότητα ωραια χρώματα δεν έχω δει καλύτερη οθόνη. Ποιότητα κατασκευής απλά τέλεια είναι κομψό στο χέρι αν και αρκετά μεγάλο. Για κάποιους πλεονέκτημα για κάποιους μειονέκτημα για μένα πλεονέκτημα μιας και δεν βλέπω καλά. Σήμα καμπάνα αν και θα θελα να έχει volte και vowifi από την μάνα του είναι ανεπίτρεπτο σε τέτοιο κινητό να μην έχει volte αλλά και αυτό διορθώνεται σε 5 λεπτα με μια απλή διαδικασία shizuku. Ήχος πολύ δυνατός και καθαρός με ωραίο μπάσο. Γρήγορη φόρτιση όχι 120 wat αλλά οκ και τα 66 είναι μια χαρά. Λειτουργικα πάει σφαίρα κανένα ίχνος λαγκ και έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις στην ώρα τους δεν είναι σαν τα χιαομι που παλέυα να δω τα μνματα μου. Τώρα κάμερα είναι πολύ δυνατή την μέρα έχει ωραίο πορτρέτο και επίσης πολύ καλή την νύχτα με αρκετή λεπτομέρεια και πολύ καλή αποτύπωση του μαύρου. Για μένα είναι η κορυφαία κάμερα σε κινητό κλάσης ανώτερο από το s23 Ultra. Εν κατακλείδι ένα πολύ δυνατό flagship το οποίο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις άλλες ναυαρχίδες τα αρνητικά τα ανέφερα παραπάνω όσο για το αν διάλεγα σε s23 Ultra και σε χονορ διάλεξα το χονορ να είστε καλά εύχομαι να βοήθησα κάπως με αυτή την μικρή παρουσιαση

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, zampon7 said:

Με τα updates τι παίζει? Πόσα χρόνια δίνει?

Honor Magic 5 Pro and Magic Vs get 5 years of security updates, 3 major operating system upgrades

https://soyacincau.com/2023/03/01/honor-magic-5-pro-magic-vs-5-years-of-security-update-3-major-os-updates/

https://technave.com/gadget/The-HONOR-Magic-5-Pro-and-Magic-Vs-will-receive-up-to-five-years-of-software-updates-33700.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...το Android auto του δουλεύει σωστά με καλώδιο?

μικρο φαουλ (για έμενα) η πολύ χαμηλά τοποθέτηση του αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων σε τόσο μεγάλη οθόνη (παρόλα αυτά υπάρχει το 3D face unlock).

Στις νυχτερινές λήψεις έρχεται πίσω απο την κυρίαρχη τριπλετα (P60 , S3 ultra και 15 Pro Max) σύμφωνα με τα περισσότερα δείγματα που έχω παρακολουθήσει απο συγκρίσεις και reviews.

Είναι μια  συσκευή που με ενδιαφέρει αλλά είμαι διστακτικός, σε δυο καταστήματα με οποία επικοινώνησα δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση αν πρόκειται για Global Version η CN (best price) .

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα honor magic 5 pro είναι global τα οποία είναι από Best price και skroutz και όλα στο κουτί τους λένε Germany προχώρα αφοβα

1 ώρα πριν, TechnoState είπε

...το Android auto του δουλεύει σωστά με καλώδιο?

μικρο φαουλ (για έμενα) η πολύ χαμηλά τοποθέτηση του αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων σε τόσο μεγάλη οθόνη (παρόλα αυτά υπάρχει το 3D face unlock).

Στις νυχτερινές λήψεις έρχεται πίσω απο την κυρίαρχη τριπλετα (P60 , S3 ultra και 15 Pro Max) σύμφωνα με τα περισσότερα δείγματα που έχω παρακολουθήσει απο συγκρίσεις και reviews.

Είναι μια  συσκευή που με ενδιαφέρει αλλά είμαι διστακτικός, σε δυο καταστήματα με οποία επικοινώνησα δεν έλαβα ξεκάθαρη απάντηση αν πρόκειται για Global Version η CN (best price) .

Προχώρα αφοβα όλα τα καταστήματα skroutz και Best price έχουν global γιαυτο και στο κουτί πάνω γράφει germany

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω το magic 5 pro και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με το θέμα του wifi-calling και το shizuku γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη;

Επίσης να αναφέρω ότι εάν δεν δέχεστε updates, αλλάξτε στο myhonor app το region σε UK και δοκιμάστε update απτο app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, amiGGo είπε

Καλημέρα, έχω το magic 5 pro και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με το θέμα του wifi-calling και το shizuku γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη;

Επίσης να αναφέρω ότι εάν δεν δέχεστε updates, αλλάξτε στο myhonor app το region σε UK και δοκιμάστε update απτο app.

Γράψε φίλε μου στο YouTube θες βόλτε wifi honor magic 5 pro και είναι πολύ εύκολο ακολουθείς τα βήματα πέντε λεπτά θα σε παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοιταζα και γω, αλλα μου απαντησε το σερβις της honor οτι δε καλυπτεται απο εγγυηση εδω καθως δεν ερχεται επισημα στην ελληνικη αγορα. ισως απο amazon να ειναι πιο safe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duende είπε

το κοιταζα και γω, αλλα μου απαντησε το σερβις της honor οτι δε καλυπτεται απο εγγυηση εδω καθως δεν ερχεται επισημα στην ελληνικη αγορα. ισως απο amazon να ειναι πιο safe

Φίλε μου κανονικά καλύπτει αν θες πάρε στο καινούργιο σέρβις honor motorola zte Αθήνα βρες το στο Google το τηλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 19/1/2024 στις 10:48 ΠΜ, Batman® είπε

Φίλε μου κανονικά καλύπτει αν θες πάρε στο καινούργιο σέρβις honor motorola zte Αθήνα βρες το στο Google το τηλ

Εγώ που το αγόρασα πριν 20 μέρες και πήρα να ρωτήσω, και η Huawei αλλά και το service της procordia δεν το καλύπτει. Αν πάθει κάτι θα πρέπει να αποσταλεί έξω μου λένε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν το καλύπτει Ελλάδα το επίσημο σερβις μόνο στο μαγαζί από όπου έγινε η αγορά του.εγω το πήρα από ανταλλαγή και δυστυχώς μετά από δύο μέρες είδα ότι έχει πρόβλημα στη κάμερα στη λειτουργία πορτραίτο και στο 0.5x.το κινητό έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση είναι αγορασμενο από εξωτερικό οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2024 στις 8:00 ΜΜ, Jojo76 είπε

Δεν το καλύπτει Ελλάδα το επίσημο σερβις μόνο στο μαγαζί από όπου έγινε η αγορά του.εγω το πήρα από ανταλλαγή και δυστυχώς μετά από δύο μέρες είδα ότι έχει πρόβλημα στη κάμερα στη λειτουργία πορτραίτο και στο 0.5x.το κινητό έχει ακόμα ένα χρόνο εγγύηση είναι αγορασμενο από εξωτερικό οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Αντάλλαξε το με s23 ultra αλλά μην πεις στον άλλον ότι έχει πρόβλημα, άσε τον να μπει στο προφίλ σου και να διαβάσει το παραπάνω μυνημα.  Και μετα πες του ότι έχεις δύο, και ότι θα του έδινες το καλό.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...