Προς το περιεχόμενο

Οι νέες οθόνες της LG μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως τηλεοράσεις


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να μας κάνουν πλάκα..... Δεν. Μπορεί... Εδώ παπάς... Εκεί παπάς... Που είναι ο παπάς; Ααααααα αν βάζανε και ένα ΑΙ κάπου στο τέλος με ένα ταμπελακι gaming προ... Άνετα το 1000 Ρίκο... Ινοβεσιον κύριοι.... Ινοβεσιον....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Δηλαδή πήραν μια 4Κ TV, την μικρύναν στα 32" και την πλασάρουν ως οθόνη.. Μάλιστα.

Οκ είναι αν θέλεις να βλέπεις λίγη TV στο γραφείο σου αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να έχει πάνω από 300€.

Τι διαφορά έχει από τα monitor για δουλειά που είναι IPs 4K 60hz και κάνουν 600+ πέραν ότι έχει και smart tv στην ίδια τιμής ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nuxx είπε

Καποιος να πει στην LG, πως αυτο το εκανε ο Amstrad 6128 το 1987

Είχε ένας φίλος το τροφοδοτικό-rf modulator της amstrad και παίζαμε παιχνίδια όπως το rick dangerous  σε μεγάλη έγχρωμη τηλεόραση,ωραία χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Είχε ένας φίλος το τροφοδοτικό-rf modulator της amstrad και παίζαμε παιχνίδια όπως το rick dangerous  σε μεγάλη έγχρωμη τηλεόραση,ωραία χρόνια.

ναι και εγω ειχα πρασινη οθονη και ειχα το modulator για να το συνδεω στην τηλεοραση. αυτο που δειχνει ο φιλος  ειναι το εγχρωμο μονιτορ το οποιο ειχε επισημο περιφερειακο  tv tuner αν καταλαβαινω σωστα το οποιο μετετρεπε την οθονη του amstrad σε τηλεοραση.

Προσωπικα δεν το ειχα δει ποτε, τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cpc464 είπε

Είχε ένας φίλος το τροφοδοτικό-rf modulator της amstrad και παίζαμε παιχνίδια όπως το rick dangerous  σε μεγάλη έγχρωμη τηλεόραση,ωραία χρόνια.

Rick Dangerous 2! Τι μου θυμισες! Θυμαμαι ακομα πως πεταγες δυναμιτη, πισω-κατω ταυτοχρονα και fire 😀

1 ώρα πριν, xavier είπε

ναι και εγω ειχα πρασινη οθονη και ειχα το modulator για να το συνδεω στην τηλεοραση. αυτο που δειχνει ο φιλος  ειναι το εγχρωμο μονιτορ το οποιο ειχε επισημο περιφερειακο  tv tuner αν καταλαβαινω σωστα το οποιο μετετρεπε την οθονη του amstrad σε τηλεοραση.

Προσωπικα δεν το ειχα δει ποτε, τοτε.

Δεν ηξερα πως υπρχε rf-modulator για Amstrad! Το θυμαμαι που ειχε ενσωματωμενο η Amiga 500 πριν παρω το monitor 1084s!

Ειχα τον εγχρωμο 6128 πριν "ανεβω" σε PC-200 Sinclair χαχα! Παντως μια χαρα δουλευε το επισημο στον εγχρωμο, κανονικοτατη τηλεοραση.

Επεξ/σία από nuxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω για τον amstrad ειχα φτιάξει καλωδιο, κόστος σχεδόν 0, και έβλεπα στην ενχρωμη τηλεόραση. Ρεύμα έπαιρνε απ το πράσινο μόνιτορ μεσα στο οποίο υπήρχε και το τροφοδοτικό. Ακομα κάπου εχω τα καλώδια (και τον amstrad). Γινόταν και αυτό αλλα το ξέραν ελάχιστοι.. 

Στο θέμα, κακώς την καταθαψατε ετσι την lg. Οκ για να δεις tv σε μονιτορ ουτε αποκωδικοποιητης δε χρειάζεται. Και με ενα παλαιο usb tuner που πιθανόν κάπου να βρίσκεται βλέπεις. Δεν εκανε καμια επανάσταση η lg αλλα αφού βγάζει αρκετά μεγάλα μονιτορ, τους έβαλε και tv tuner ενσωματωμένο. Θετική κινηση, χωρίς να είναι τίποτα επαναστατικο, αφου πανευκολα το χρησιμοποιεις και για tv. Ότι μπορείς αντί για μονιτορ να πάρεις tv και ουσιαστικά να κάνεις το ίδιο, προφανώς και γίνεται, αλλα το μονιτορ φτιάχτηκε με βασικό στοχο το pc που σημαίνει ότι έχει κάποια πλεονέκτηματα. Είναι ποιο ανθεκτικα, καλύτερη ποιότητα εικόνας κλπ. Τουλάχιστον στα χαρτιά. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nuxx είπε

Rick Dangerous 2! Τι μου θυμισες! Θυμαμαι ακομα πως πεταγες δυναμιτη, πισω-κατω ταυτοχρονα και fire 😀

Δεν ηξερα πως υπρχε rf-modulator για Amstrad! Το θυμαμαι που ειχε ενσωματωμενο η Amiga 500 πριν παρω το monitor 1084s!

Ειχα τον εγχρωμο 6128 πριν "ανεβω" σε PC-200 Sinclair χαχα! Παντως μια χαρα δουλευε το επισημο στον εγχρωμο, κανονικοτατη τηλεοραση.

πω πω τί μου θύμισες...... γέρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...