Προς το περιεχόμενο

ASUS P4C800-E DELUXE ή GIGABYTE GA-8KNXP?


Christos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

poso pisteveis oti tha kerdiseis se real time apodosi? 3%? 5%? kai poly leo...

 

giati na mpeis se toso mpela? tsimpa ton northwood na iremisei to kefali sou...

 

eidallos frontise na pareis kai ena air condition na to valeis pano ston PreHOT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι..απλώς ο ένας είναι νέα τεχνολογία(prescott), ο άλλος παλαιότερη..Aircondition έχω ακριβώς απέναντι:P Η "μόνη" διαφορά των 2 επεξεργαστών είναι η περισσότερη cache? Δηλαδή οι εκδόσεις extreme edition είναι σκέτοι φούρνοι ή δεν έχει σχέση η cache? Eπίσης παράξενο μου φαίνονται οι ίδιες τους τιμές :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδευόμαστε, όποιος έχει κάτι να πει για τα motherboards ας το κάνει εδώ ελεύθερα. Όμως, σε ότι αφορά τους επεξεργαστές, ας συνεχιστεί η συζήτηση στο topic που άνοιξε ειδικά γι' αυτό ο Christos19: http://www.insomnia.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=389986

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ASUS P5GD1 που είναι και φτηνότερο κατά 50 ευρώ(!) και έχει το νέο chip Intel 915P και με LGA775 socket σε συνδιασμό με Prescott? Oι υπάρχουσες όμως κάρτες γραφικών(π.χ 9800pro) μπαίνει σε pci express??? Γιατί δε βλέπω να υπάρχει agp8x(?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην είμαι δηλαδή από τους πρώτους που θα διαπιστώσουν προβλήματα ε? Από την άλλη όμως να πάρω "παρωχημένη" τεχνολογία?:) Mάλλον εκεί θα καταλήξω, αν και δεν υπάρχουν και προσφορές για αυτήν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχω σπίτι 2 pc το ένα έχει την gigabyte 8IK1100 και το άλλο την asus P4P800-VM.Προσωπική μου γνώμη gigabyte,έχει duall bios και παίρνει 6 μνήμες και το DPS2 που αυτό δεν το έχει η άλλη.Άσε που σε εμένα η asus μου έκανε αρκετά σκηνικά π.χ. με έναν σκληρό sata,Και παλιότερα αγόρασα κάρτα γραφικών πάλι asus και οι μπλε οθόνες πήγαιναν σύνεφο.Από την gigabyte έμεινα πολύ ευχαριστημένος με κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...