Προς το περιεχόμενο

αγορα managed switch


panatha1369

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι για αγορα του https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-sg1016de-16-port-gigabit-easy-smart-switch-p-PER.612701 .

Σε αυτα τα λεφτα υπαρχει κατι αλλο αξιολογο??Ειναι managed?γΓιατι σε καποιες σελιδες λεει οτι δεν ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αντιθέσει με ό,τι λέει το Skroutz, το switch είναι όντως managed. Πήρα το v4 πριν 1 χρόνο στα 88 ευρώ από Skroutz. Τα 140 που αναφέρει το eshop ως αρχική τιμή είναι λίγο αστείο, ωστόσο δεν γράφουν ποια ακριβώς έκδοση πουλάνε. Πιθανώς έχει σημασία γιατί το switch έχει φτάσει μέχρι έκδοση 6.6, η οποία συνεχίζει να παίρνει firmware updates (το τελευταίο πριν 4 μήνες), ενώ η v4 έχει να πάρει update από το 2021.

Με σχετικά ελαφρά οικιακή χρήση και χωρίς να μεταφέρω μεγάλα αρχεία μεταξύ των τοπικών συσκευών, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Του έχω ρίξει πάνω 10-12 συσκευές και δεν χρειάστηκε ποτέ να του κάνω restart ή οτιδήποτε σχετικό. Είναι από τα switch που τα βάζεις και τα ξεχνάς, είναι χρόνια στην αγορά και παίρνει καλά reviews. Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...