Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για αγορά Motorola Edge 30 Neo


teot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω την γνώμη σας για αγορά  Motorola Edge 30 Neo για την σύζυγο μου.

Οι απαιτήσεις της ελάχιστες, αρκεί να πω ότι με την χρήση που κάνει βολεύεται χωρίς κανένα πρόβλημα με ένα G7 play που το έχει 4 χρόνια που παρά τα 2 GB  δουλεύει αξιοπρεπέστατα.  

Στο 30 neo κατέληξα γιατί εκτός απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του που τα βρίσκω υπεραρκετά για τα δεδομένα της ξεχωρίζει στην κατηγορία του λόγω μεγέθους και βάρους.

Επειδή οι γνώσεις μου με την αγορά των κινητών είναι πολύ περιορισμένες θα ήθελα την γνώμη σας.

Εαν υπάρχει και κάποιο άλλο να προτείνεται  σε  επίσης συμμαζεμένο σε μέγεθος και βάρος .

Επειδή το πιθανότερο είναι να είναι παραεισαγωγή υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω με εγγυήσεις κλπ?    

Ευχαριστώ όσους βοηθήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από το καλοκαίρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Κι εγώ πολύ βασική χρήση του κάνω, λίγα τηλεφωνήματα, ιντερνετ, social media. Από οθόνη, επεξεργαστή, μνήμη είναι μια χαρά και το λογισμικό της μοτορόλα ελαφρύ χωρίς πολλά πολλά. Τα μόνα "αρνητικά" είναι το ότι δεν δέχεται κάρτα sd (οπότε ο αποθ. χώρος δεν μπορεί να επεκταθεί) και η διάρκεια της μπαταρίας, η οποία βγάζει μεν μια μέρα άνετα, αλλά σε σύγκριση με άλλες συσκευές δεν το λες και τέρας μπαταρίας. Βέβαια έχει μαζί 68w φορτιστή και γεμίζει πολύ γρήγορα.

Η γνώμη μου είναι ότι αν την ενδιαφέρουν οι συμμαζεμένες διαστάσεις είναι μια πολύ καλή επιλογή, που εγώ προσωπικά δεν έχω μετανιώσει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bill1987 είπε

Το έχω από το καλοκαίρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Κι εγώ πολύ βασική χρήση του κάνω, λίγα τηλεφωνήματα, ιντερνετ, social media. Από οθόνη, επεξεργαστή, μνήμη είναι μια χαρά και το λογισμικό της μοτορόλα ελαφρύ χωρίς πολλά πολλά. Τα μόνα "αρνητικά" είναι το ότι δεν δέχεται κάρτα sd (οπότε ο αποθ. χώρος δεν μπορεί να επεκταθεί) και η διάρκεια της μπαταρίας, η οποία βγάζει μεν μια μέρα άνετα, αλλά σε σύγκριση με άλλες συσκευές δεν το λες και τέρας μπαταρίας. Βέβαια έχει μαζί 68w φορτιστή και γεμίζει πολύ γρήγορα.

Η γνώμη μου είναι ότι αν την ενδιαφέρουν οι συμμαζεμένες διαστάσεις είναι μια πολύ καλή επιλογή, που εγώ προσωπικά δεν έχω μετανιώσει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά αγοράστηκε  το 30 Neo  και απο την Δευτέρα το έχει στα χέρια της.... 

Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, το 5G, wifi calling λειτουργούν άψογα όπως και το hot spot, η μπαταρία είμαστε στην τρίτη μέρα και παρά τις αναβαθμίσεις που κατέβηκαν, τις αρκετές ώρες λειτουργείας για το στήσιμο  και την εξερεύνηση του είναι στο 38%  .... επειδή στην ουσία εγώ το δούλεψα για να το στήσω και να το φτιάξω στα μέτρα της μου μπήκαν ιδέες να αλλάξω kai το δικό μου realme 6s με το 40 neo αλλά προς το παρόν αντιστέκομαι...

Τώρα θέλω την βοήθεια απο όσους το έχουν η το γνωρίζουν...

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος "Heloo moto"  όταν ανοίγει;

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το συμπαγές ρολόι που έχει  στην  οθόνη λειτουργείας με εκείνο που εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος ; (Το 7 play είχε το ίδιο ρολόι και στις δύο οθόνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...