Προς το περιεχόμενο

πως μπορω να παρω προσωποποιημένη προσφορά απο πάροχο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, ειμαι σε ενα παροχο και σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο μου..πως μπορω να παρω προσωποποιημένη προσφορά απο τον ΟΤΕ? οι τιμες του ειναι φαρμακο σκετο και θα ηθελα εστω μια μικρη μειωση στο παγειο είτε να μου κάνουν δώρο κάποιους μήνες προκειμένου να παω εκει.. το θεμα ειναι πως μπηκα στη σελιδα εβαλα τα στοιχεια μου , με καλεσαν και μου ειπαν σχεδον ''αυτο ειναι'' ενω τους εξηγησα οτι σκεφτομαι να ερθω σε εσας αλλα ειναι υψηλο το παγιο κλπ.. με λιγα λογια ηταν ανενδοτη η κοπελα στο τηλεφωνο, παρολα αυτα γνωστος μου , μου ειπε πως σχεδον τον παρακαλουσαν να παει, του καναν δωρο 2 μηνες και μειωση στο παγιο.. ξερει κανεις με πιο τροπο να τους πεισω για ''παζάρι'';

δεσμευομαι για 2 χρονια στα 200mbps τη στγιμη που ξερω οτι σε 2 χρονια μπορω να βαλω ακομη και 1gbps , αλλα εχω τεραστιο προβλημα με το Ping για αυτο θελω τη κοσμοτε..

 

ευχαριστω σε ολους προκαταβοληκα και συγνωμη για το σεντονι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, maparios είπε

Καλησπέρα σας, ειμαι σε ενα παροχο και σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο μου..πως μπορω να παρω προσωποποιημένη προσφορά απο τον ΟΤΕ? οι τιμες του ειναι φαρμακο σκετο και θα ηθελα εστω μια μικρη μειωση στο παγειο είτε να μου κάνουν δώρο κάποιους μήνες προκειμένου να παω εκει.. το θεμα ειναι πως μπηκα στη σελιδα εβαλα τα στοιχεια μου , με καλεσαν και μου ειπαν σχεδον ''αυτο ειναι'' ενω τους εξηγησα οτι σκεφτομαι να ερθω σε εσας αλλα ειναι υψηλο το παγιο κλπ.. με λιγα λογια ηταν ανενδοτη η κοπελα στο τηλεφωνο, παρολα αυτα γνωστος μου , μου ειπε πως σχεδον τον παρακαλουσαν να παει, του καναν δωρο 2 μηνες και μειωση στο παγιο.. ξερει κανεις με πιο τροπο να τους πεισω για ''παζάρι'';

δεσμευομαι για 2 χρονια στα 200mbps τη στγιμη που ξερω οτι σε 2 χρονια μπορω να βαλω ακομη και 1gbps , αλλα εχω τεραστιο προβλημα με το Ping για αυτο θελω τη κοσμοτε..

 

ευχαριστω σε ολους προκαταβοληκα και συγνωμη για το σεντονι

Πρέπει να ζητήσεις να σε καλέσουν πίσω. Εγώ πήγα δυο γραμμές από Nova & Vodafone η μια 100 και η άλλη 24αρα και πήρα 32€ πίστωση και σε όλα τα καρτοκινητά Cosmote (4) 10€ για τα επόμενα δυο χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikolasKon14 είπε

Πρέπει να ζητήσεις να σε καλέσουν πίσω. Εγώ πήγα δυο γραμμές από Nova & Vodafone η μια 100 και η άλλη 24αρα και πήρα 32€ πίστωση και σε όλα τα καρτοκινητά Cosmote (4) 10€ για τα επόμενα δυο χρόνια.

Καλησπέρα φίλε μου, αυτό έκανα, ζήτησα να με καλέσουν πίσω και όταν με κάλεσαν και το πήγα προς τα εκεί "ξέρετε, θέλω να μεταφέρω τη γραμμή μου σε εσάς αλλά είναι σημαντικά υψηλότερη η τιμή από τους ανταγωνιστές σας" ήταν ανένδοτη και μου λέει δυστυχώς αυτός είναι ο τιμοκατάλογος... Να ξανά δοκιμάσω λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maparios είπε

Καλησπέρα φίλε μου, αυτό έκανα, ζήτησα να με καλέσουν πίσω και όταν με κάλεσαν και το πήγα προς τα εκεί "ξέρετε, θέλω να μεταφέρω τη γραμμή μου σε εσάς αλλά είναι σημαντικά υψηλότερη η τιμή από τους ανταγωνιστές σας" ήταν ανένδοτη και μου λέει δυστυχώς αυτός είναι ο τιμοκατάλογος... Να ξανά δοκιμάσω λες; 

Δεν ξερω… πάντως Νοέμβριο και αρχές Δεκεμβρίου μου έδωσαν πολύ καλές τιμές. Για εμένα δες Nova ή Vodafone και μεταφορά όλα εκεί. Ειδικα στη Vodafone δίνει πολύ καλές τιμές και εκπτώσεις σε σχέση με Nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NikolasKon14 είπε

Δεν ξερω… πάντως Νοέμβριο και αρχές Δεκεμβρίου μου έδωσαν πολύ καλές τιμές. Για εμένα δες Nova ή Vodafone και μεταφορά όλα εκεί. Ειδικα στη Vodafone δίνει πολύ καλές τιμές και εκπτώσεις σε σχέση με Nova.

Μα αυτό είναι το ζητούμενο, θέλω να πάω εσκεμμένα σε Κοσμοτε για να έχω πιο ποιοτικό ιντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις από μόνος σου τηλ. δεν πρόκειται να πετύχεις καλή τιμή. Μόνο αν τρέχει κάποια καλή προσφορά ή σε καλέσουν οι ίδιοι για προσφορά. Είχα επιχειρήσει στο παρελθόν 3 φορες όταν έλειγαν συμβόλαια στον παλιό πάροχο να πάω αλλά κι εγώ δεν έπαιρνα καλές τιμές. Μέχρι που για καλή μου τύχη με καλέσαν μόνοι τους προ διετίας και μου είχαν κάνει καταπληκτική προσφορά συνδυαστικά με το κινητό που ήταν ήδη στην cosmote. Τώρα όμως που λήγει τον φεβρουάριο το συμβόλαιο η προσφορά τους για το σταθερό είναι αρκετά ανεβασμένη και θα έχουμε πάλι τα γνωστά καραγκιοζιλίκια να πρέπει να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο ώστε να με καλέσουν πίσω για να μου δώσουν την ίδια προσφορά.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2024 στις 2:46 ΜΜ, maparios είπε

Καλησπέρα σας, ειμαι σε ενα παροχο και σε 2 μηνες ληγει το συμβολαιο μου..πως μπορω να παρω προσωποποιημένη προσφορά απο τον ΟΤΕ? οι τιμες του ειναι φαρμακο σκετο και θα ηθελα εστω μια μικρη μειωση στο παγειο είτε να μου κάνουν δώρο κάποιους μήνες προκειμένου να παω εκει.. το θεμα ειναι πως μπηκα στη σελιδα εβαλα τα στοιχεια μου , με καλεσαν και μου ειπαν σχεδον ''αυτο ειναι'' ενω τους εξηγησα οτι σκεφτομαι να ερθω σε εσας αλλα ειναι υψηλο το παγιο κλπ.. με λιγα λογια ηταν ανενδοτη η κοπελα στο τηλεφωνο, παρολα αυτα γνωστος μου , μου ειπε πως σχεδον τον παρακαλουσαν να παει, του καναν δωρο 2 μηνες και μειωση στο παγιο.. ξερει κανεις με πιο τροπο να τους πεισω για ''παζάρι'';

δεσμευομαι για 2 χρονια στα 200mbps τη στγιμη που ξερω οτι σε 2 χρονια μπορω να βαλω ακομη και 1gbps , αλλα εχω τεραστιο προβλημα με το Ping για αυτο θελω τη κοσμοτε..

 

ευχαριστω σε ολους προκαταβοληκα και συγνωμη για το σεντονι

Ένας τρόπος υπάρχει μόνο εδώ και δεκαετίες και στο λέει άνθρωπος που έχει κάθε φορά 4+ γραμμές και σταθερή και τηλεόραση σε κάθε παροχο και που κάνω τα αδύνατα δυνατά να πάρω νέα προσφορά όταν λήγει το συμβόλαιο μου διατεθημενος να μείνω.

Τροπος:

Βρίσκεις το νέο σου συμβόλαιο και ξεκινάς διαδικασία μεταφοράς του νούμερου σου με τον νέο παροχο

Αυτοί ενημερονονται και υπάρχει ειδικο τμήμα με πλήρη εξουσιοδότηση να σου κάνει νέα βελτιωμένη ανταγωνιστική προσφορά έως και να διαπραγματευτει μαζί σου το τι ζητάς.

Μόνο αυτοί θα σου δώσουν αυτά που ζητάς. Αλλά θα ενεργοποιηθουν μόνο μετά την οριστική σου αίτηση για να φύγεις.

Έχεις το δικαίωμα υπαναχωρησης με τον νέο παροχο σου εάν τελικά θέλησεις να μείνεις μετά την προσφορά του σημερινού σου παροχου.

Εγω πάντως όταν αποφασίσω να φύγω φεύγω. Δεν τους παρακαλάω.

Και το έχω σαν αρχή όταν κάνω την νέα μου συμφωνία την τηρώ. Και τους το λέω ξεκάθαρα στα μούτρα τους όταν με παίρνουν για την αντιπροσφορα

Κυριοι σας παρακαλούσα να μου κάνετε προσφορά αλλά με γράφατε. Τώρα ήρθατε πολύ αργά.

Μην παιδεύεσαι. Εάν δεν σε πήρε μόνος του κάποιος πριν να λήξει το συμβόλαιο σου δεν θα σε πάρει κανείς

Βρες νέο συμβόλαιο κάνε αίτημα μεταπήδησε σε νέο παροχου, την επόμενη της προώθησης του αιτήματος θα έχεις τηλεφώνημα με νέα προσφορά και αποφασίζεις εάν τελικά θα αλλάξεις ή θα παραμείνεις

Μπορεις να τους κάνεις και επιπλέον παζάρι από αυτό που θα σου προτείνουν.

Στις 17/1/2024 στις 12:46 ΜΜ, maparios είπε

Μα αυτό είναι το ζητούμενο, θέλω να πάω εσκεμμένα σε Κοσμοτε για να έχω πιο ποιοτικό ιντερνετ 

Εάν θέλεις να πας σε Cosmote από μόνος σου δεν έχεις επιλογή.

Παίρνεις ότι υπάρχει στην αγορά ή περιμένεις κάποια ειδική προσφορά να βγει στην αγορά για όλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/1/2024 στις 2:46 ΜΜ, maparios είπε

το θεμα ειναι πως μπηκα στη σελιδα εβαλα τα στοιχεια μου , με καλεσαν και μου ειπαν σχεδον ''αυτο ειναι'' ενω τους εξηγησα οτι σκεφτομαι να ερθω σε εσας αλλα ειναι υψηλο το παγιο κλπ.. με λιγα λογια ηταν ανενδοτη η κοπελα στο τηλεφωνο, παρολα αυτα γνωστος μου , μου ειπε πως σχεδον τον παρακαλουσαν να παει, του καναν δωρο 2 μηνες και μειωση στο παγιο.. ξερει κανεις με πιο τροπο να τους πεισω για ''παζάρι'';

οπως αναφερθηκε ηδη, νομιζω περισσοτερο τους καιει εαν εχεις ηδη γραμμη και πας να φυγεις να προσπαθησουν να σε κρατησουν παρα να σε πεισουν να μεταφερθεις σε αυτους... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα επειδή δουλεύω στην nova κανε μια αίτηση ιντερνετικα σε αλλο παροχο οστε να εχεις και δικαιομα υπαναχώρησης 14 ημερών και θα σε παρει το saving του cosmote να σου κανει καλύτερη προσφορα ,σε καμια περίπτωση δεν το κανεις σε κατάστημα γιατι χανεις το δικαομα υπαναχώρησης , αυτα απο μενα φιλε μου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2024 στις 11:34 ΠΜ, Roil είπε

Κάνε μια δοκιμή στο 2106299700 είναι της cosmote τον Νοέμβριο μου έκαναν πολύ καλή τιμή για μεταφορά από nova δύο κινητών. 

Σε πολύ κοντινό μου πρόσωπο, αρχές Ιανουαρίου, Cosmote καρτοσυμβόλαιο είμασταν 19,5 ευρώ/μηνα (απεριόριστα προς όλους 4Gb internet 50sms) το ίδιο πακέτο το πηγαίνουν 23 ευρώ χωρίς καμία δυνατότητα για έκπτωση, όσα τηλέφωνα και αν έγιναν γιατί δεν ζητούσε τρελό κάτι απλά να συνεχίζει να πληρώνει το ίδιο ποσό ακόμα και αν γινόταν αναβάθμιση σε συμβόλαιο. 

Το κάνω εγώ μέσω του app αλλαγή σε καρτοκινητό, σε 1 εβδομάδα φάνηκε η προσφορά και βάζουμε το Cosmote NEO με 16ευρώ/μηνα (απεριόριστα προς όλους 7gb Internet 2000sms) και ο πρώτος μήνας δωρεάν χωρίς καμία δέσμευση. Οπότε πήραμε κάτι πολύ καλύτερο ακόμα και από το αρχικό πακέτο που είχαμε.

Σήμερα καλούν πάλι από το τμήμα πωλήσεων της Cosmote έκαναν ακριβώς 10 κλήσεις (μία κλήση ήρθε και από το τηλέφωνο που γράφεις και τις 10 φορές η ίδια κοπέλα έπαιρνε απλά έβγαζε 2-3 διαφορετικά νούμερα κάθε φορά), και κάνουν προσφορά με συμβόλαιο 18μηνών 16,30 ευρώ/μηνα απεριόριστα λεπτά προς όλους 20Gb Internet (+3Gb για Online πληρωμές) και 2000sms και 2 μήνες δώρο το πάγιο την οποία και έκλεισε,  και μας ανέφερε και πακέτο με 18,50ευρώ / μήνα απεριόριστα και σε Internet. 

Αν τους πάρεις εσύ σου λένε ότι αυτές οι τιμές δεν υπάρχουν όμως πουθενά.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/2/2024 στις 9:14 ΜΜ, Billator είπε

Το κάνω εγώ μέσω του app αλλαγή σε καρτοκινητό, σε 1 εβδομάδα φάνηκε η προσφορά και βάζουμε το Cosmote NEO με 16ευρώ/μηνα (απεριόριστα προς όλους 7gb Internet 2000sms) και ο πρώτος μήνας δωρεάν χωρίς καμία δέσμευση. Οπότε πήραμε κάτι πολύ καλύτερο ακόμα και από το αρχικό πακέτο που είχαμε.

Μπορείς να με βοηθήσεις τι ακριβώς κάνεις για την μετατροπή απο καρτοσυμβόλαιο σε καρτοκινητή μέσα από το app. Από 15 ευρώ (16 μετά την αφάιρεση της έκπτωσης για online πληρωμή) θέλουν να με πάνε στα 18 και όσα τηλέφωνα τους έχω πάρει μου λένε αυτό είναι δεν γίνεται τίποτα καλύτερο.

Edit: Άκυρο το βρήκα, μέσα από τον browser γίνεται. Μπαίνεις στην σελίδα της wind, κάνεις αίτηση φορητότητας και μετά από μερικές ώρες ανανεώνεται το καρτοσυμβόλαιο σου στην cosmote με το ίδιο πάγιο. 😝

Επεξ/σία από kokotas16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...