Προς το περιεχόμενο

εύρεση κινητού


life is music

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, life is music είπε

Μου είπε ένα παιδι πως είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει το motorola  .. το one plus  μου αρέσει πολύ και το έχω βάλει στην λίστα μου, απλά αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής ...Οι επεξεργαστές οι τωρινοί της mediatek ζεσταίνονται?

Ζεσταίνονται φυσιολογικά όπως όλοι οι επεξεργαστές αν τους ζωρισεις, όχι κάτι το ιδιαίτερο. Είναι πολύ καλή επιλογή το Nord 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Ζεσταίνονται φυσιολογικά όπως όλοι οι επεξεργαστές αν τους ζωρισεις, όχι κάτι το ιδιαίτερο. Είναι πολύ καλή επιλογή το Nord 3.

Τα κινητά που έχω βάλει στην λίστα μου είναι το nord 3 και το xiaomi 12x ...Απλά δεν ξέρω τι γίνεται με την  εγγύηση της one plus σε περίπτωση που αγοράσεις κινητό μέσω Σκρουτζ 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Ζεσταίνονται φυσιολογικά όπως όλοι οι επεξεργαστές αν τους ζωρισεις, όχι κάτι το ιδιαίτερο. Είναι πολύ καλή επιλογή το Nord 3.

Δηλαδή αν κάποιος φίλος σας ήθελε ένα κινητό μεχρι τα 320 με κυρία έμφαση στην κάμερα ...Το οποίο κινητό θα το αγόραζε με απαλλαγή του ΦΠΑ ...Ποιο θα του επιλέγετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Αν μπορείς να δώσεις τα χρήματα για το OnePlus Nord 3 αυτό να πάρεις, με λιγότερα χρήματα το Edge 40 της Motorola. 

Πριν λίγο είδα το one plus ...ο τύπος είπε ότι μόνο ο βασικός φακός κάνει δουλειά .. οι  άλλοι δύο όχι κάτι το φοβερό ....Όσο για το motorola κοίταξα μήπως κάποιος στο youtube το έχει κάνει unboxing αλλά τπτ 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Κατοχος poco x3 το ειχα 2-2.5 χρόνια ημουν πολυ ευχαριστημένη το ειχα λιωσει απο ολες τις χρησεις και μια ημερα εσβησε και δεν ξανα ανοιξε. Διαβασα οτι εχουν πρόβλημα η cpu τους. Ενοχληθηκα λιγο γιατι ειχα αρχεια μεσα και πράγματα που τα χρειαζομουν καθως και κωδικους ολα αυτα που πρεπει να περνας απο την αρχή αν παθεις ζημεια. Το ερωτημα μου είναι, επειδη ειμαι σε αναζητηση, ψαχνω ενα καλο κινητο να μην εχει ημερομηνια ληξης καθε 3 χρονια να μπορω να το λιωνω,  μπαταρια αντοχης, μεγαλη χωτητικοτητα και να μην κολλαει καθως και να υπερθερμενεται. Ειμαι αναμεσα σε iPhone, ( παρολο που προσωπικά δεν τα συμπαθω πολυ), σε Samsung s και παλι poco αλλα το x6 pro. εχετε να μου προτεινετε καποιο γενικά?

Επεξ/σία από Joanna000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Joanna000 είπε

Καλησπερα. Κατοχος poco x3 το ειχα 2-2.5 χρόνια ημουν πολυ ευχαριστημένη το ειχα λιωσει απο ολες τις χρησεις και μια ημερα εσβησε και δεν ξανα ανοιξε. Διαβασα οτι εχουν πρόβλημα η cpu τους. Ενοχληθηκα λιγο γιατι ειχα αρχεια μεσα και πράγματα που τα χρειαζομουν καθως και κωδικους ολα αυτα που πρεπει να περνας απο την αρχή αν παθεις ζημεια. Το ερωτημα μου είναι, επειδη ειμαι σε αναζητηση, ψαχνω ενα καλο κινητο να μην εχει ημερομηνια ληξης καθε 3 χρονια να μπορω να το λιωνω,  μπαταρια αντοχης, μεγαλη χωτητικοτητα και να μην κολλαει καθως και να υπερθερμενεται. Ειμαι αναμεσα σε iPhone, ( παρολο που προσωπικά δεν τα συμπαθω πολυ), σε Samsung s και παλι poco αλλα το x6 pro. εχετε να μου προτεινετε καποιο γενικά?

Ως χρόνια χρήστης Android, δοκίμασα την εμπειρία iPhone αλλά όντας συνηθισμένος από Android, με δυσκόλεψε αρκετά σε πράγματα συνεπώς, επέστρεψα εκεί που ήμουν επομένως, δεν θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση και επίσης, σε σχετικά καλή τιμή, βρίσκεις μόνο παλαιότερα μοντέλα και πραγματικά δεν αξίζει, όταν με λιγότερα χρήματα, μπορείς να πάρεις κάτι με περισσότερα και καλύτερα χαρακτηριστικά.

Γενικά, δεν είναι η εντελώς απροβληματιστη λύση το iPhone, συνάντησα κάποια θεματακια όσο καιρό το χρησιμοποιούσα. Για κάτι αξιόπιστο σε βάθος χρόνου, καλώς σκέφτεσαι τα όσα σκέφτεσαι, από προσωπική εμπειρία, χωρίς να γνωρίζω και τι άλλο ζητάς, θα πρότεινα το Redmi Note 13 Pro Plus, για τη χρήση που το θέλω, δεν έχω κανένα παράπονο και πιστεύω ότι και σε όσα ζητάς, θα σε καλύψει, σε θέμα μπαταρίας ειδικά, τα πηγαίνει περίφημα. Τώρα, αν θέλεις πιο απαιτητική χρήση με δυνατές επιδόσεις (επειδή λες ότι το σκίζεις το κινητό), πηγαίνεις είτε στο Poco X6 Pro, είτε σε OnePlus Nord 3. Εξαρτάται και τι άλλο ζητάς πέραν από τα όσα αναφέρεις αλλά με τα όσα ζητάς, τα όσα ανέφερα ανταποκρίνονται θαρρώ στα κριτήρια σου....

Στα της μακροχρόνιας αντοχής, η επιλογή που σου κάνει, είναι αυτή της Samsung, δεν ξέρω βέβαια με τους επεξεργαστές Exynos αν κρατιούνται καλά σε βάθος χρόνου, πολλοί τους κριτικάρουν τους συγκεκριμένους για κολλήματα, υπερθέρμανση κτλ.

Επεξ/σία από tsimisdel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsimisdel είπε

Ως χρόνια χρήστης Android, δοκίμασα την εμπειρία iPhone αλλά όντας συνηθισμένος από Android, με δυσκόλεψε αρκετά σε πράγματα συνεπώς, επέστρεψα εκεί που ήμουν επομένως, δεν θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση και επίσης, σε σχετικά καλή τιμή, βρίσκεις μόνο παλαιότερα μοντέλα και πραγματικά δεν αξίζει, όταν με λιγότερα χρήματα, μπορείς να πάρεις κάτι με περισσότερα και καλύτερα χαρακτηριστικά.

Γενικά, δεν είναι η εντελώς απροβληματιστη λύση το iPhone, συνάντησα κάποια θεματακια όσο καιρό το χρησιμοποιούσα. Για κάτι αξιόπιστο σε βάθος χρόνου, καλώς σκέφτεσαι τα όσα σκέφτεσαι, από προσωπική εμπειρία, χωρίς να γνωρίζω και τι άλλο ζητάς, θα πρότεινα το Redmi Note 13 Pro Plus, για τη χρήση που το θέλω, δεν έχω κανένα παράπονο και πιστεύω ότι και σε όσα ζητάς, θα σε καλύψει, σε θέμα μπαταρίας ειδικά, τα πηγαίνει περίφημα. Τώρα, αν θέλεις πιο απαιτητική χρήση με δυνατές επιδόσεις (επειδή λες ότι το σκίζεις το κινητό), πηγαίνεις είτε στο Poco X6 Pro, είτε σε OnePlus Nord 3. Εξαρτάται και τι άλλο ζητάς πέραν από τα όσα αναφέρεις αλλά με τα όσα ζητάς, τα όσα ανέφερα ανταποκρίνονται θαρρώ στα κριτήρια σου....

Ναι και για αυτο σκεφτομουν Poco x6 pro γιατι εχω δει βιντεακια εχει πολυ καλη εκκίνηση και loading σελιδες κλπ αλλα φοβαμαι μην μου παρουσιασει και αυτο προβλημα με cpu η την πατησω παλι και σεφυο χρονια πρεπει παλι να αλλάξω κινητο. Επισης διαβασα ότι αλλαζει η σελφι τα χρωματα στη φωτο και ειναι επιφοβο σε πτωσεις.. Μετα σκεφτομουν και για το Samsung s23 περισσοτερο δεν ξερω πολλα αρνητικα. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. 

Επεξ/σία από Joanna000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...