Προς το περιεχόμενο

Νέο Cool Looking Case για ATX mobo - προστασεις για compact size cases


SeNNinhA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία βοήθεια please.

Νέο συστήματακι στήνεται για τους μικρούς (Gaming κυρίως).

Ρίξτε καμία ίδια για κανένα όμορφο απλο και κυρίως compact κατά το δυνατόν σε διαστάσεις κουτί.

Project Stealth mode

Υποσυστηματα με λογικές διαστασεις:

Mobo: ATX

Ryzen 7800x3d

Cooling: Watercooling με μόνο ψυγειακι (υπήρχε) αλλά δεν θα μπει κάτι πάνω από διπλό σε καμία περίπτωση

GPU: RX 7800xt (μαλλον μια Sapphire Pulse) αλλά πάνω από 330mm δεν θα είναι οποία και να μπει.

PSU: ATX

Τοποθερηση: υπάρχει η κλασική θέση κάτω από το γραφείο σε πλατφόρμα με ροδάκια αλλά θα γίνει προσπάθεια να μπει πάνω και δίπλα στην οθονη εξου και οι compact ζητούμενες διαστάσεις μιας και το γραφείο είναι ήδη και μικρό και γεματο.

Δεν υπάρχουν άλλες ανάγκες για περιφερειακά

Ψάχνω για κάτι διακριτικό και compact. Τζαμια, Leds κπλ δεν είναι ζητούμενα. Ίσως αφεθεί κανένα διακριτικό led να υπάρχει.

Ο αερισμός είναι πιο σημαντικό κι ας μην ηχομονωνει ιδιαίτερα. Σε Gaming δεν ενοχλεί ο θόρυβος ιδιαίτερα ενω σε normal working οι ανεμιστήρες δουλεύουν ρελαντί. Οπότε το Mesh προτιμάται από Glass (και συνδιασμος τους βέβαιως).

Οι αφαιρούμενες για καθαρισμό σίτες είναι ζητούμενο γιατί λείπω και δεν έχω χρόνο να καθαρίζω περιοδικά το κουτι από τις σκόνες τις Ελλάδας

Κουτιά super compact ειναι παραπάνω απο ευπρόσδεκτα εάν χωράει ATX mobo + ATX PSU.

Χρωματα: Μαύρο λογικά. Δυστυχως το finishing της βαφής στα άσπρα κλπ δεν είναι καλό συνήθως. Το συζητάμε για κάτι όμορφο.

Σε σχετικά λογικές τιμές. 100-150€ θα έλεγα το target group.

Με έχει ψήσει από τα άμεσα διαθέσιμα αρκετά το CoolerMaster Qube 500 σε σεταρισμα με το ένα πλαινο σε τζάμι (ή και full mesh).

Το Inter-Tech C-701 Panorama απλό αλλά σε διαστάσεις λογικές για εμένα.

Fractal Design North Gaming όμορφο αλλα πολύ μεγάλο δυστυχώς.

Δεν καίγομαι άμεσα (υπάρχουν κουτιά για το άμεσο στήσιμο) οπότε δεν με πειράζουν διαθεσιμότητες για κάτι βολικό και όμορφο. Με στησίματα και μοντες τα καταφέρνω καλά επίσης

 

Και μιας και καταχρασομαι τον χρόνο σας πείτε και καμιά γνώμη για επιπλέον ανεμιστήρες για το κουτί που θα χρειαστούν υποθέτω 4-5.

Ledακια δεν είναι το ζητούμενο. Απόδοση και silence σε ας πούμε stealth mode color.

Παρεμπιπτωντως μου αρεσουν κουτιά που δεν καταλαμβάνει διαμερισμα του PSU όλο το δάπεδο χάνοντας ολο το χώρο χωρίς λόγο (δεν έχω δίσκους εκτός από την mobo) και μπλοκάρει και τον αερισμό.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων όλους

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Νέο Cool Looking Case για ATX mobo - προστασεις για compact size cases

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...