Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά εκτυπωτή


ms13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για έναν εκτυπωτή που να καλύπτει τα παρακάτω:

Ασπρόμαυρη εκτύπωση, αρκεί να μην προϋποθέτει την ύπαρξη έγχρωμου μελανιού για να τυπώσει. Μου έχει τύχει να ξεραθεί το έγχρωμο μελάνι από την μη χρήση και να μου ζητάει να το αλλάξω προκειμένου να τυπώσει ακόμα και ασπρόμαυρα. Οπότε είτε μόνο ασπρομαυρή είτε να μην έχει τέτοιο θέμα.

Φωτοτυπία από "πάνω", ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα με την ευθυγράμμιση ή όταν θέλω να ενώσω δυο έγγραφα σαν αυτοκόλλητα.

Συμβατά μελάνια imitation.

Σάρωση και wifi θα είναι θετικά αλλά όχι απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ms13 είπε

Ψάχνω για έναν εκτυπωτή που να καλύπτει τα παρακάτω:

Ασπρόμαυρη εκτύπωση, αρκεί να μην προϋποθέτει την ύπαρξη έγχρωμου μελανιού για να τυπώσει. Μου έχει τύχει να ξεραθεί το έγχρωμο μελάνι από την μη χρήση και να μου ζητάει να το αλλάξω προκειμένου να τυπώσει ακόμα και ασπρόμαυρα. Οπότε είτε μόνο ασπρομαυρή είτε να μην έχει τέτοιο θέμα.

Φωτοτυπία από "πάνω", ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα με την ευθυγράμμιση ή όταν θέλω να ενώσω δυο έγγραφα σαν αυτοκόλλητα.

Συμβατά μελάνια imitation.

Σάρωση και wifi θα είναι θετικά αλλά όχι απαραίτητα.

Αγαπητέ φίλε, για να συνοψίσουμε, αν κατάλαβα καλά: α) χρειάζεσαι πολυμηχάνημα, όχι εκτυπωτή, β) δεν σε πειράζει να είναι μονόχρωμος και γ) αφήνεις μεγάλα διαστήματα χωρίς να τυπώνεις, σωστά; Αν σε κάτι κάνω λάθος, διόρθωσέ με. Επίσης πρέπει να μας πεις πόσες σελίδες μ.ο. θα τυπώνεις το μήνα και ποιο είναι το μπάτζετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, georgeole said:

Αγαπητέ φίλε, για να συνοψίσουμε, αν κατάλαβα καλά: α) χρειάζεσαι πολυμηχάνημα, όχι εκτυπωτή, β) δεν σε πειράζει να είναι μονόχρωμος και γ) αφήνεις μεγάλα διαστήματα χωρίς να τυπώνεις, σωστά; Αν σε κάτι κάνω λάθος, διόρθωσέ με. Επίσης πρέπει να μας πεις πόσες σελίδες μ.ο. θα τυπώνεις το μήνα και ποιο είναι το μπάτζετ.

α, β σωστά, γ σχεδόν σωστά, μπορεί και να τύχει να κάνω 2 μήνες αλλά ναι το βασικό που ξέχασα να γράψω πριν είναι ο μ.ο. τον μήνα που είναι γύρω στις 10 σελίδες.

Μπάτζετ δεν είπα εσκεμμένα μιας και ξέρω ότι τα χρήματα θα φεύγουν στα μελάνια, για αυτό λέω να παίζει με τα imitation. Επίσης έχω δει τις τιμές που κυμαίνονται μεταξύ 40-80 για ένα βασικό πολυμηχάνημα. Και για laser που δεν χρειάζεται για τη μικρή χρήση μου 100+. Οπότε πάμε στην πρώτη επιλογή όπου οι διαφορές μακροπρόθεσμα θα ναι μικρές, άρα ότι αξίζει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυσεπίλυτο το σταυρόλεξο, αγαπητέ φίλε. Οι σελίδες είναι τόσο λίγες, που...

α) ...το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι να τις δίνεις έξω σε βιβλιοπωλείο/φωτοτυπάδικο και να ξενοιάσεις από παντός είδους έξοδα/μπελάδες. Θα δίνεις 10-15€ το χρόνο και καθάρισες.

β) Ένα inkjet πολυμηχάνημα, κατά προτίμηση σε προσφορά που να παίρνει και συμβατά της ανθρωπιάς (δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ ανάγκη να σε ληστεύουν στα original μελάνια). Εδώ κερδίζεις τα χρώματα ΚΑΙ οικονομία στα μελάνια, ισχύει όμως η ΑΥΣΤΗΡΗ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ να μην ξεχνάς να τυπώνεις 1-2 φορές την εβδομάδα. Αν το αποφασίσεις, οι επιλογές εδώ, όπως καταλαβαίνεις, είναι αρκετές.

γ) Ένα φθηνό laser πολυμηχάνημα, πχ τον Brother DCP-1612W. Από την τιμή του και μόνο είναι εύκολο να συμπεράνεις πως πρόκειται για απλά μια αποδεκτή ποιότητα, όπως όλα τα μηχανήματα αυτής της κατηγορίας. Ωστόσο, αν έχω καταλάβει καλά, δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω. Τα χαρακτηριστικά του σε καλύπτουν, ησυχάζεις από τον μπελά της υποχρεωτικής περιοδικής εκτύπωσης, κερδίζεις ταχύτητα και αυτόματη διπλή όψη. Τα ποιοτικά συμβατά του κοστίζουν 18€ και αποδίδουν 2.000 σελίδες. Επίσης θα χρειάζεσαι και drum των 15€ κάθε 10.000 σελίδες.

 

Επεξ/σία από georgeole
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Το έχω σκεφτεί, αλλά λόγω άνεσης και ιδιωτικότητας προτιμώ προσωπικό εκτυπωτή.

β) Αν δεν αναγκάζομαι να αλλάζω το έγρωμο είτε αν τελειώσει είτε αν ξεραθεί, τότε δεν με πειράζει να βάζω μια υπενθύμιση για να τυπώνω κάθε βδομάδα.

γ) Μου είχε περάσει από το μυαλό και αυτή η λύση, μιας και ουσιαστικά απλά δίνεις τα λεφτά μπροστά και μετά τυπώνεις σχεδόν τζάμπα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει για τόσο μικρή χρήση. Ο συγκεκριμένος βλέπω δεν έχει και πολύ καλές κριτικές και αν είναι να πάω σε αυτή την λύση θα ήθελα να είναι αρκετά καλός και αξιόπιστος για να κρατήσει ώστε να βγάλει τα χρήματά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ms13 είπε

α) Το έχω σκεφτεί, αλλά λόγω άνεσης και ιδιωτικότητας προτιμώ προσωπικό εκτυπωτή.

β) Αν δεν αναγκάζομαι να αλλάζω το έγρωμο είτε αν τελειώσει είτε αν ξεραθεί, τότε δεν με πειράζει να βάζω μια υπενθύμιση για να τυπώνω κάθε βδομάδα.

γ) Μου είχε περάσει από το μυαλό και αυτή η λύση, μιας και ουσιαστικά απλά δίνεις τα λεφτά μπροστά και μετά τυπώνεις σχεδόν τζάμπα, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει για τόσο μικρή χρήση. Ο συγκεκριμένος βλέπω δεν έχει και πολύ καλές κριτικές και αν είναι να πάω σε αυτή την λύση θα ήθελα να είναι αρκετά καλός και αξιόπιστος για να κρατήσει ώστε να βγάλει τα χρήματά του.

Πολύ ωραία λοιπόν. Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι α) αφού δεν καίγεσαι για το χρώμα και β) σε ενδιαφέρει η μακροπρόθεσμη οικονομία, καλύτερα είναι να πας στον laser. Όσο για την αξιοπιστία, δεν τίθεται θέμα, σύμφωνα τουλάχιστον με τη χρήση που θα του κάνεις. Ό,τι και να πάρεις, δεν θα το ταλαιπωρήσεις εκτός ορίων, άρα, εκτός απροόπτου, ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ. Οι laser ωστόσο είναι εξ' ορισμού ένα σκαλί παραπάνω στην ποιότητα κατασκευής, στην αξιοπιστία, στην ταχύτητα, στην αυτόματη διπλή όψη, είναι με μια λέξη πιο καλόβολοι. Στο εσωτερικό τους ποτέ δεν θα δούμε πλαστικό, γιατί οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται είναι τόσο υψηλές, που θα έλιωναν την οποιαδήποτε φθηνή πλαστικούρα που βλέπουμε στους inkjet.

Αν, παρ' όλα αυτά, προτιμάς inkjet, κανένα θέμα. Πες το να σου προτείνουμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τετοια χρηση,μονοδρομος ο λειζερ.δεν μπορεις να φανταστεις τι σημαινει να θες να εκτυπωσεις ενα εγγραφο,και να σε εχουν κρεμασει τα μελανια.....μην κανεις την βλακεια που καναμε αλλοι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2024 στις 12:07 ΜΜ, ms13 είπε

Ψάχνω για έναν εκτυπωτή που να καλύπτει τα παρακάτω:

Ασπρόμαυρη εκτύπωση, αρκεί να μην προϋποθέτει την ύπαρξη έγχρωμου μελανιού για να τυπώσει. Μου έχει τύχει να ξεραθεί το έγχρωμο μελάνι από την μη χρήση και να μου ζητάει να το αλλάξω προκειμένου να τυπώσει ακόμα και ασπρόμαυρα. Οπότε είτε μόνο ασπρομαυρή είτε να μην έχει τέτοιο θέμα.

Φωτοτυπία από "πάνω", ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα με την ευθυγράμμιση ή όταν θέλω να ενώσω δυο έγγραφα σαν αυτοκόλλητα.

Συμβατά μελάνια imitation.

Σάρωση και wifi θα είναι θετικά αλλά όχι απαραίτητα.

Ή λύση σου είναι να πάρεις ένα μοντέλο inject εκτυπωτή από τους νέους που δεν έχουν ink cartridges αλλα δεξαμενές μελανης

Όλες οι εταιρείες έχουν βγάλει και τα λένε Smart Tank, Eco Tank κλπ παρόμοια ομοματα

Ρίξε μια ματιά να πάρεις μια ιδεα

https://www.skroutz.gr/c/119/printers.html?keyphrase=printer+tank&o=Printer+tank

Το κέρδος με αυτούς είναι κατά βάση οικονομικό μιας και απλά κάνεις refil το οποίο tank με μελάνη. Οι οποίες μελανες είναι πιο οικονομικές γιατί δεν έχουν κεφαλές και τσιπάκια πάνω στην συσκευασία τους και είναι και σε μεγαλύτερη συσκευασία.

Με την χρήση σου όπως την λες δεν θα θέλεις καν μελάνη για ένα χρόνο τουλάχιστον. Θα την βγάλεις με την αρχική συσκευασία.

Φυσικά όπως κάθε inject θέλει αναλόγως τις συνθήκες να δουλέψεις περιοδικά τις κεφαλές του (ή να τις καθαρίσεις) κάνοντας μια εκτύπωση ώστε να μην ξεραθουν τα μελάνια πάνω στα ακροφυσια.

Το χειμώνα με μια εκτύπωση το μήνα είσαι ΟΚ (εκτός κι αν τον έχεις δίπλα σε καλοριφέρ). Το καλοκαίρι μια ανά 2-3 εβδομάδες είναι αρκετό.

 

Από εκεί και πέρα ναι ένας Laser είναι πάντα καλή λύση αλλά οι μικροί lasers φθηνοί σε αγορά μεν αλλά πανάκριβο σε χρηση ακόμη και με συμβατα toners. Όσο πιο μικρός και φθηνός σε αρχική αγορά τόσο πιο ακριβός σε χρηση.

Θα πρέπει να πας σε πολυ πιο μεγάλο μοντέλο για να πεις ότι πραγματικά συμφέρει.

Για πολύ μικρό όγκο εκτυπώσεων ίσως να μην σου κάνει διάφορα οπότε μπορείς και να κοιτάξεις και εγχωμο πολυμηχανημα laser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Ή λύση σου είναι να πάρεις ένα μοντέλο inject εκτυπωτή από τους νέους που δεν έχουν ink cartridges αλλα δεξαμενές μελανης

Όλες οι εταιρείες έχουν βγάλει και τα λένε Smart Tank, Eco Tank κλπ παρόμοια ομοματα

Ρίξε μια ματιά να πάρεις μια ιδεα

https://www.skroutz.gr/c/119/printers.html?keyphrase=printer+tank&o=Printer+tank

Το κέρδος με αυτούς είναι κατά βάση οικονομικό μιας και απλά κάνεις refil το οποίο tank με μελάνη. Οι οποίες μελανες είναι πιο οικονομικές γιατί δεν έχουν κεφαλές και τσιπάκια πάνω στην συσκευασία τους και είναι και σε μεγαλύτερη συσκευασία.

Με την χρήση σου όπως την λες δεν θα θέλεις καν μελάνη για ένα χρόνο τουλάχιστον. Θα την βγάλεις με την αρχική συσκευασία.

Φυσικά όπως κάθε inject θέλει αναλόγως τις συνθήκες να δουλέψεις περιοδικά τις κεφαλές του (ή να τις καθαρίσεις) κάνοντας μια εκτύπωση ώστε να μην ξεραθουν τα μελάνια πάνω στα ακροφυσια.

Το χειμώνα με μια εκτύπωση το μήνα είσαι ΟΚ (εκτός κι αν τον έχεις δίπλα σε καλοριφέρ). Το καλοκαίρι μια ανά 2-3 εβδομάδες είναι αρκετό.

 

Από εκεί και πέρα ναι ένας Laser είναι πάντα καλή λύση αλλά οι μικροί lasers φθηνοί σε αγορά μεν αλλά πανάκριβο σε χρηση ακόμη και με συμβατα toners. Όσο πιο μικρός και φθηνός σε αρχική αγορά τόσο πιο ακριβός σε χρηση.

Θα πρέπει να πας σε πολυ πιο μεγάλο μοντέλο για να πεις ότι πραγματικά συμφέρει.

Για πολύ μικρό όγκο εκτυπώσεων ίσως να μην σου κάνει διάφορα οπότε μπορείς και να κοιτάξεις και εγχωμο πολυμηχανημα laser

Ink tank εκτυπωτής σε άνθρωπο που τυπώνει 10 σελίδες το μήνα; Δεν μου ακούγεται και πολύ καλή ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, georgeole είπε

Ink tank εκτυπωτής σε άνθρωπο που τυπώνει 10 σελίδες το μήνα; Δεν μου ακούγεται και πολύ καλή ιδέα...

Γιατί? Πληρώνεις μια φορα και την βγάζεις φθηνά για πάντα.

Με10 σελίδες το μήνα δεν κολλάνε οι κεφαλές και δεν ξοδεύεις τίποτε για νέα μελάνια. Με τα μαμά θα την βγάλει

Σαφώς όπως είπα για τόσες λίγες σελίδες μπορείς να πας σε έγχρωμο laser αλλά εκεί μόλις θα ξεφύγεις ελάχιστα σε περισσότερες σελίδες θα σου φύγει η ψυχή για το κόστος των toners (ακόμη και τα συμβατα στους μικρους laser ειναι ακριβά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeNNinhA είπε

Γιατί? Πληρώνεις μια φορα και την βγάζεις φθηνά για πάντα.

Με10 σελίδες το μήνα δεν κολλάνε οι κεφαλές και δεν ξοδεύεις τίποτε για νέα μελάνια. Με τα μαμά θα την βγάλει

Σαφώς όπως είπα για τόσες λίγες σελίδες μπορείς να πας σε έγχρωμο laser αλλά εκεί μόλις θα ξεφύγεις ελάχιστα σε περισσότερες σελίδες θα σου φύγει η ψυχή για το κόστος των toners (ακόμη και τα συμβατα στους μικρους laser ειναι ακριβά).

 

Για πολλούς λόγους, τους οποίους έχω αναφέρει παραπάνω. Ο κυριότερος όμως είναι πως δεν καίγεται για χρώμα ο άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, georgeole είπε

Για πολλούς λόγους, τους οποίους έχω αναφέρει παραπάνω. Ο κυριότερος όμως είναι πως δεν καίγεται για χρώμα ο άνθρωπος.

Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουμε

Το χρωμα ειναι παντα χρησιμο σε ολους εστω και για ελαχιστες σελιδες ελαχιστες φορες αλλα δεν κολλαμε σε αυτο.

Ο Laser ακομη και ο ασπρομαυρος ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ σε toners.

Για να εχεις λογικες τιμες ανα σελιδα και ανα cardridge η μοναδικη σου επιλογη ειναι να πας σε μεγαλους Laser εκτυπωτες. Ολοι ανεξαιρετως οι μικροι home office lasers (ασπρομαυροι οι μη) σου παιρνουν τα ευρω απο την τσεπη χωρις να το καταλαβεις. Ασυμφοροι εντελως σε χρηση. 

Και εκει υπαρχει το κυριο προβλημα. Πρεπει και να τα σκασεις για την αρχικη αγορα και ο ογκος και το βαρος αυτου που θα πρεπει να παρεις για να εχεις οικονομικες εκτυπωσεις Laser θα ειναι μεγαλος. Εαν δεν σε πειραζει τοτε αυτη ειναι η λυση.

Αλλα για λιγες εκτυπωσεις θα μπεις στον κοπο για κατι τετοιο? Οχι

Οποτε θα πας σε home office laser (Ασπρομαυρο).

Οσο οι εκτυπωσεις σου παραμενουν ελαχιστες δεν θα σε απασχολησει καν το κοστος του νεου toner μιας και θα το χρειαστεις ισως μετα απο μηνες.

Μολις θα χρειαστεις σε καποια στιγμη (μαθηματικα θα γινει και αυτο) περισσοτερες εκτυπωσεις και θα συνειδητοποιησεις το τι πληρωνεις ανα σελιδα με το μηχανημα που αγορασες θα σου φευγουν τα μαλλια.

Οποτε δεν βλεπω τον λογο να μην παμε παλι στην πιο λογικη λυση του Intank injet. Αποψη μου παντα.

Το προσωπικο setup του σπιτιου μιας και η γυναικα μου τυπωνει πολυ σε κειμενα ειναι μικτο.

Ενας Lexmark ασπρομαυρος MS410dn που αγοραστηκε στα 120 ευρω μεταχειρισμενος πριν χρονια (νομιζω υπαρχει διαθεσιμος ενας ιδιος στα 100 στις αγγελιες) και εχει αποδειχθει σκυλι για τον κυριο ογκο των εκτυπωσεων με πραγματικα μικρο κοστος και ενα δευτερο απλο ταπεινο Inject HP Deskjet 28XX με scanner/copy (το πιο απλο μοντελο) για τις περιστασιακες εγχρωμες που χρειαζονται που και που και για backup σε περιπτωση ελλειψης toner του laser.

Δεν θα προτεινω τιποτε απο τα παραπανω. Δεν ειναι σωστα για τον φιλο.

 

Θα επιμεινω στην εντελως προσωπικη μου αποψη για Inktank (δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη ισως)

Με ενα γρηγορο ψαξιμο

Epson EcoTank L3251 Έγχρωμο Πολυμηχάνημα Inkjet A4 με WiFi (C11CJ67406) | Public

Στα 189 ευρω με 30 ευρω cashback απο την Epson και επιπλεον 20 ευρω δωροεπιταγη απο τα Public

image.png.4617bc5a3b84f53404d2ee856191abf8.png

 

HP Smart Tank 580 (gemanos)

Στα 159 ευρω με 50 ευρω cashback απο την HP

image.png.95b6948a045a889e031fb4ed86a811f9.png

 

Θα υπαρχουν σιγουρα και αλλες προσφορες αναλογες

 

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουμε

Το χρωμα ειναι παντα χρησιμο σε ολους εστω και για ελαχιστες σελιδες ελαχιστες φορες αλλα δεν κολλαμε σε αυτο.

Ο Laser ακομη και ο ασπρομαυρος ειναι ΑΚΡΙΒΟΣ σε toners.

Για να εχεις λογικες τιμες ανα σελιδα και ανα cardridge η μοναδικη σου επιλογη ειναι να πας σε μεγαλους Laser εκτυπωτες. Ολοι ανεξαιρετως οι μικροι home office lasers (ασπρομαυροι οι μη) σου παιρνουν τα ευρω απο την τσεπη χωρις να το καταλαβεις. Ασυμφοροι εντελως σε χρηση. 

Και εκει υπαρχει το κυριο προβλημα. Πρεπει και να τα σκασεις για την αρχικη αγορα και ο ογκος και το βαρος αυτου που θα πρεπει να παρεις για να εχεις οικονομικες εκτυπωσεις Laser θα ειναι μεγαλος. Εαν δεν σε πειραζει τοτε αυτη ειναι η λυση.

Αλλα για λιγες εκτυπωσεις θα μπεις στον κοπο για κατι τετοιο? Οχι

Οποτε θα πας σε home office laser (Ασπρομαυρο).

Οσο οι εκτυπωσεις σου παραμενουν ελαχιστες δεν θα σε απασχολησει καν το κοστος του νεου toner μιας και θα το χρειαστεις ισως μετα απο μηνες.

Μολις θα χρειαστεις σε καποια στιγμη (μαθηματικα θα γινει και αυτο) περισσοτερες εκτυπωσεις και θα συνειδητοποιησεις το τι πληρωνεις ανα σελιδα με το μηχανημα που αγορασες θα σου φευγουν τα μαλλια.

Οποτε δεν βλεπω τον λογο να μην παμε παλι στην πιο λογικη λυση του Intank injet. Αποψη μου παντα.

Το προσωπικο setup του σπιτιου μιας και η γυναικα μου τυπωνει πολυ σε κειμενα ειναι μικτο.

Ενας Lexmark ασπρομαυρος MS410dn που αγοραστηκε στα 120 ευρω μεταχειρισμενος πριν χρονια (νομιζω υπαρχει διαθεσιμος ενας ιδιος στα 100 στις αγγελιες) και εχει αποδειχθει σκυλι για τον κυριο ογκο των εκτυπωσεων και ενας δευτερο απλο ταπεινο Inject HP dEskjet με scanner/copy (το πιο απλο μοντελο) για τις περιστασιακες εγχρωμες που χρειαζονται που και που και για backup σε περιπτωση ελλειψης toner του laser.

Δεν θα πρεοτεινω τιποτε απο τα παραπανω. Δεν ειναι σωστα για τον φιλο.

 

Θα επιμεινω στην εντελως προσωπικη μου αποψη για Inktank (δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη ισως)

Με ενα γρηγορο ψαξιμο

Epson EcoTank L3251 Έγχρωμο Πολυμηχάνημα Inkjet A4 με WiFi (C11CJ67406) | Public

Στα 189 ευρω με 30 ευρω cashback απο την Epson και επιπλεον 20 ευρω δωροεπιταγη απο τα Public

image.png.4617bc5a3b84f53404d2ee856191abf8.png

 

HP Smart Tank 580 (gemanos)

Στα 159 ευρω με 50 ευρω cashback απο την HP

image.png.95b6948a045a889e031fb4ed86a811f9.png

 

Θα υπαρχουν σιγουρα και αλλες προσφορες αναλογες

 

 

Μάλιστα, μάλιστα! Φυσικά και ΔΕΝ είναι θέμα συμφωνίας, είναι θέμα ΕΠΙΛΟΓΩΝ. Ο καθένας βλέπει τις ανάγκες του, το μπάτζετ, βλέπει και τα δεδομένα που του παραθέτουμε εδώ (αυτή είναι η δουλειά των φόρουμ: η πληροφόρηση και η ανταλλαγή απόψεων) και κατόπιν κρίνει και αποφασίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, georgeole είπε

Μάλιστα, μάλιστα! Φυσικά και ΔΕΝ είναι θέμα συμφωνίας, είναι θέμα ΕΠΙΛΟΓΩΝ. Ο καθένας βλέπει τις ανάγκες του, το μπάτζετ, βλέπει και τα δεδομένα που του παραθέτουμε εδώ (αυτή είναι η δουλειά των φόρουμ: η πληροφόρηση και η ανταλλαγή απόψεων) και κατόπιν κρίνει και αποφασίζει.

Ετσι ειναι. Ολες μα ολες οι επιλογες μας ειναι προσωπικες. Οτι ταιριαζει σε εμενα δεν ταιριαζει απαραιτητα και σε ολους. Η βαρυτητα του καθε επιμερους χαρακτηριστικου δεν ειναι η ιδια για τον καθενα μας. 

Εμεις απλα εκφερουμε την απολυτως προσωπικη αποψη και ο καθε ενδιαφερομενος ακουει, μαζευει το παζλ και το αναδιοργανωνει με βαση τα δικα του κριτηρια και θελω.

Οσο πιο πολλες αποψεις τοσο καλυτερο αλλα και τοσο πιο μπερδεμενο ειναι αληθεια για τον ενδιαφερομενο.

Ολοι μας μαθαινουμε και υπαρχουν και πλευρες που δεν τις εχουμε σκεφτει ή δεν μας εχουν απασχολησει.

Τελεια αγορα δεν υπαρχει ποτε. Οποτε ο βασικος στοχος ειναι να γίνει μια σωστη αγορα. Δεν υπαρχει ποτε μοναδικη λυση.

👋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...