Προς το περιεχόμενο

Οι Galaxy AI λειτουργίες έρχονται και σε παλιότερες Galaxy συσκευές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, anax111 είπε

Πότε θα καταλάβετε ότι οι περισσότερες επιλογές και ο ανταγωνισμός ωφελεί πάντα τον καταναλωτή; Για τον ίδιο λόγο που αναφέρεις παραπάνω η Apple χρεώνει ότι κ@βλ0$ει τους πελάτες της πουλώντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες ενώ στον χώρο του Adnroid υπάρχουν κινητά που με αξία 400 € συναγωνίζονται τις ναυαρχίδες των 1000 € και βάλε. Εάν το Android μείνει με έναν παίκτη στους επεξεργαστές αργά ή γρήγορα θα καταλήξει τιμολογιακά σαν την Apple. Θα πληρώνουμε 100 € για έναν φορτιστή. Η Samsung το πάει μια χαρά το project με τους Exynos, τους αναπτύσσει συνεχώς βελτιώνοντάς τους σε κάθε γενιά και ταυτόχρονα προσφέρει και τον Snapdragon που είναι η κορυφαία (προς το παρόν) επιλογή σε όσους το θέλουν. Αν θες Snap πας στο Ultra αν δεν σε πειράζει πας Exynos με τα +. Θυμηθείτε με, δεν θα αργήσουν οι Exynos να ξεπεράσουν τους Snapdragon στην απόδοση των γραφικών κάποια στιγμή στην επόμενη ή στην μεθεπόμενη γενιά, η συνεργασία με την AMD δεν είναι τυχαία, και τότε να δούμε τι θα λέτε. 

Το περίμενα!  Περιμένω πως και πως το Circle to Search και αν δώσουν ελληνικά όπως λένε στο Chat Assist μέσα στους επόμενους μήνες τότε θα είναι φοβερή αναβάθμιση για το S23 Ultra! 

Δεν σου φαινετε Scam να πουλιετε το κινητό σε όλο το κοσμο αλλα με διαφορετικά specs? Αυτό είναι κλεψιά για μένα ηδικά αμα πληρώνω και παίρνω χειρότερο μοντέλο που μου χαλάει και την μπαταρία πιο γρήγορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, Georgios Pappas είπε

Δεν σου φαινετε Scam να πουλιετε το κινητό σε όλο το κοσμο αλλα με διαφορετικά specs? Αυτό είναι κλεψιά για μένα ηδικά αμα πληρώνω και παίρνω χειρότερο μοντέλο που μου χαλάει και την μπαταρία πιο γρήγορα.

Ποιος σε εμποδίζει να πάρεις αυτό που εσύ θεωρείς καλύτερο; Και επιπλέον ποιος σου είπε ότι ένα μοντέλο κινητού έχει ακριβώς το ίδιο hadware σε όλα τα κομμάτια που κυκλοφορούν στην αγορά; Ούτε στα iPhones δεν συμβαίνει αυτό αφού οι οθόνες τους είναι από δύο και μερικές φορές τρεις προμηθευτές. Το ίδιο συμβαίνει και με άλλα εξαρτήματα. Γιατί νομίζεις έχουμε κάθε λίγο και λιγάκι σε όλες τις εταιρίες bugs που εμφανίζονται σε μερικές μόνο συσκευές αλλά όχι σε όλες;  Στα laptops να δεις τι γίνεται! Έχω δει σειρά από μεγάλη εταιρία να έχει 5 διαφορετικούς προμηθευτές στο module του WiFi! Και φυσικά χρειάζεσαι διαφορετικό driver για το κάθε module. Η Samsung για μένα ήταν απαράδεκτη μέχρι και πριν δύο χρόνια όταν αναγκαστικά όλα τα μοντέλα της Ευρώπης είχαν Exynos. Από την στιγμή που σου δίνει και την επιλογή για Snapdragon για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα. Ο καταναλωτής μπορεί να πάει σε όποιο θέλει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν αγορά τα μοντέλα μεσαίας κατηγορίας που πωλούνται μαζικά αλλά μόνο τα ακριβά κινητά όποτε δεν αξίζει τον κόπο να το σχολιάσουνε παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ευχάριστο νέο που προφανώς θα το φέρει κ σε fold 5  s23 ultra κτλ  (έχω το φολντ 5)

Αλλα σαν συσκευή αν είχα το s23 ultra δεν βλέπω να κάνει κάποιος την μετάβαση στο 24  Δεν μ αρέσει κ αυτό με τις γωνίες στο 20 ultra που ήταν πιο στρογγυλές οι άκρες ήταν πιο όμορφες..   Κ μόλις είδα στη διαφήμιση το υλτρα το έχει τετραγωνισμενο κ τα 24 πλας κ το απλό τα έχει με στρογγυλές άκρες..  Αν κ είμαι fun της σαμι 10 χρόνια στην εταιρεία κ την αππλ δεν την συμπαθώ ..  Αλλά εξωτερικά φαίνεται νομίζω πιο πρεμιουμ 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Paragontas-x said:

Ναι μονο που εγω δεν μιλησα για τα ultra.

Διαβασε τι έγραψες και πώς...

Εσύ μιλήσες γενικά... Άρα και για το ultra. Άλλη φορά να διευκρινιζεις 

Επεξ/σία από kazantzidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Georgios Pappas said:

Γιαυτό ο κόσμος πάει στα Iphone που παντού παίρνουνε το ίδιο τσιπάκι μέσα στο κινητό. Το Exynos δουλεύει μεν, χειροτέρο είναι πάντα δε, οπότε ψάχνεις να αγοράσεις το αμερικανικό μοντέλο.

Ποιο ιδιο τσιπακι; Μια ολοκληρη γενια πισω ειναι το 15 απο το προ!!!!!!!!!!

7 hours ago, giorgos4ever said:

και 1.500😒

To 512!!!! Εδω εβγαλε η xiaomi το 13 pro περσυ στα 1500 το 128gb!!! :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Georgios Pappas είπε

Γιαυτό ο κόσμος πάει στα Iphone που παντού παίρνουνε το ίδιο τσιπάκι μέσα στο κινητό. Το Exynos δουλεύει μεν, χειροτέρο είναι πάντα δε, οπότε ψάχνεις να αγοράσεις το αμερικανικό μοντέλο.

Άμα κάποιος έχει άποψη για το τι τσιπάκι πρέπει να βάζει μια εταιρία, απλά καλύτερα να μην αγοράσει Samsung και να πάει αλλού. Καθόμαστε τώρα ασχολούμαστε με το τι τσιπάκι θα βγει και όχι που έχουν ακριβύνει τόσο. Λες και έγινε κάτι αν ο Snapdragon βγάζει 5% παραπάνω στα benchmarks.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στην κατηγορία S, υπάρχει η επιλογή για Snapdragon, ενώ στην A, μετά το επιτυχημένο A52s με τον Snapdragon 778, έβγαλε το A54 με τον Exynos 1380.Καλύτερος απο τον 1280 του A53, αλλά θα προτιμούσα να είχε Snapdragon ανώτερο του 778.

Ακόμα και οι Snapdragon 835 και 845, αντέχουν και σήμερα.Πόσο μάλλον οι 865+870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, filip123go είπε

Λογικά είναι περισσότερο κερδοφόρο να χρησιμοποιήσουν δικούς τους CPUs , και ας χάσουν μερίδιο αγοράς.. Πάντως εγώ είμαι ακόμα με Galaxy s21 και Exynos CPU, και 2 χρόνια τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Ούτε κολλήματα, ούτε υπερθέρμανση....

και εγω (πρώτη φορα κράτησα κινητο 2μισι χρονια και θέλω να το κρατήσω οσο αντεξει/αντέξω) με s21 ultra ειμαι. Μια χαρά πάει γενικά, βέβαια με το τελευταίο μεγάλο update τρώει που και που κατι κολλήματα το ui.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, john9 said:

Για να  απαντάω σαφώς αναφέρθηκες στο s24 ultra 

Απαντησα στον αλλον που ειπε πως ΟΛΑ τα samsung S24 εχουν exynos.... (και του ειπα οτι το S24 ultra δεν εχει). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...