Προς το περιεχόμενο

Ακύρωση συμβολαίου σταθερής τηλεφωνίας πριν την ενεργοποίηση της γραμμής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!

Έληξε το συμβόλαιο σταθερής τηλεφωνίας και απογοητευμένη απο την αδιαφορία τους να μου κάνουν κάποια προσφορά (είμαι 10 χρόνια σε αυτούς-nova), πήγα σε κατάστημα άλλης εταιρείας και έκανα συμβόλαιο μ' αυτούς. Μετά από 5 μέρες ξύπνησαν, μου έκαναν μια τρελή προσφορά αλλά δεν μπορώ να μείνω σ' αυτούς, γιατί το νέο συμβόλαιο το υπέγραψα σε κατάστημα και δεν ακυρώνεται!!!! Μόνο εξ αποστάσεως θα μπορούσε να ακυρωθεί εντός 14 ημερών (άλλαξε ο νόμος ). Έχει γίνει αποδεκτή η φορητότητα της γραμμής και σε 3 ημέρες με ενημέρωσαν ότι θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση στη νέα εταιρεία. Υπάρχει τρόπος να προσβάλλω το συμβόλαιο πριν την ενεργοποίηση της νέας γραμμής? Εννοείται πως θα πληρώσω ρήτρα αποχώρησης.. Η προσφορά της nova είναι πολύ συμφέρουσα παρότι καθυστερημένη!

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από PopiDP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PopiDP είπε

Γεια σας!

Έληξε το συμβόλαιο σταθερής τηλεφωνίας και απογοητευμένη απο την αδιαφορία τους να μου κάνουν κάποια προσφορά (είμαι 10 χρόνια σε αυτούς-nova), πήγα σε κατάστημα άλλης εταιρείας και έκανα συμβόλαιο μ' αυτούς. Μετά από 5 μέρες ξύπνησαν, μου έκαναν μια τρελή προσφορά αλλά δεν μπορώ να μείνω σ' αυτούς, γιατί το νέο συμβόλαιο το υπέγραψα σε κατάστημα και δεν ακυρώνεται!!!! Μόνο εξ αποστάσεως θα μπορούσε να ακυρωθεί εντός 14 ημερών (άλλαξε ο νόμος ). Έχει γίνει αποδεκτή η φορητότητα της γραμμής και σε 3 ημέρες με ενημέρωσαν ότι θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση στη νέα εταιρεία. Υπάρχει τρόπος να προσβάλλω το συμβόλαιο πριν την ενεργοποίηση της νέας γραμμής? Εννοείται πως θα πληρώσω ρήτρα αποχώρησης.. Η προσφορά της nova είναι πολύ συμφέρουσα παρότι καθυστερημένη!

Ευχαριστώ!

Ναι γίνεται αν πληρώσεις 2 πάγια ρήτρα αποδέσμευσης…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2024 στις 12:18 ΜΜ, NikolasKon14 είπε

Ναι γίνεται αν πληρώσεις 2 πάγια ρήτρα αποδέσμευσης…

Δυστυχώς δεν το δέχονται. Είναι κάθετοι στο να ολοκληρωθεί η σύνδεση. Ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PopiDP είπε

Δυστυχώς δεν το δέχονται. Είναι κάθετοι στο να ολοκληρωθεί η σύνδεση. Ευχαριστώ πάντως!

Γενικα με τις φορητοτητες τα έχουν κάνει πιο δυσκολα ειδικα στη σταθερή. Μια εβδομάδα έκαναν να φυγω από Nova σε ΟΤΕ και σε adsl ενώ έκανα 7 Δεκεμβρίου αίτηση, ήθελαν να με βάλουν 2 Ιανουαρίου αλλά λόγω προβλημάτων στον προηγούμενο πάροχο, με συνέδεσαν στις 28/12. Vodafone προς Cosmote ήταν η αλλαγή. 
Περιμένεις να ενεργοποιηθεί και φεύγεις πίσω αν είναι να τους πληρώσεις. Απλά θα μείνεις 5-7 μέρες χωρίς Ίντερνετ και τηλεφωνο εάν στραβώσει οτιδήποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2024 στις 4:22 ΜΜ, NikolasKon14 είπε

Γενικα με τις φορητοτητες τα έχουν κάνει πιο δυσκολα ειδικα στη σταθερή. Μια εβδομάδα έκαναν να φυγω από Nova σε ΟΤΕ και σε adsl ενώ έκανα 7 Δεκεμβρίου αίτηση, ήθελαν να με βάλουν 2 Ιανουαρίου αλλά λόγω προβλημάτων στον προηγούμενο πάροχο, με συνέδεσαν στις 28/12. Vodafone προς Cosmote ήταν η αλλαγή. 
Περιμένεις να ενεργοποιηθεί και φεύγεις πίσω αν είναι να τους πληρώσεις. Απλά θα μείνεις 5-7 μέρες χωρίς Ίντερνετ και τηλεφωνο εάν στραβώσει οτιδήποτε. 

 

Δεν με συμφέρει πλέον να ακυρώσω το νέο συμβόλαιο με τη Vodafone. Η προσφορά της nova ήταν εξαιρετική, με 6 μήνες δωρεάν πάγια κ.α., για αυτό και δεν θα με ένοιαζε να πληρώσω τη ρήτρα αποχώρησης στη vodafone. Έχασα την προσφορά από τη στιγμή που έφυγα, οπότε και μένω στον νέο πάροχο. Με τα νέα δεδομένα λοιπόν, (τα οποία και δεν γνώριζα), όταν υπογράφεις συμβόλαιο σε κατάστημα τηλεφωνίας δεν μπορείς με τίποτα να το ακυρώσεις! Μόνο η τηλεφωνική συγκατάθεση και η υπογραφή συμβολαίου εξ αποστάσεως (κούριερ) προσβάλλεται εντός 14 ημερών. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Καλή συνέχεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...