Προς το περιεχόμενο

Μετά τις πιέσεις της Ε.Ε, η Apple προτίθεται να "ανοίξει" τις ανέπαφες πληρωμές NFC του iPhone και σε τρίτους


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, darks1de said:

Αν υπάρχει κενό στο api της apple, πως φταίει κάποιος άλλο εκτός από αυτήν για αυτό;  Άρα το λειτουργικό είναι ασφαλές επειδή όλα είναι κρυμμένα κάτω από το χαλί. Ειλικρίνα αν πιστευέις όλα αυτά που έχεις γράψει (πιθανότατα κάπου θα τα διάβασες) λυπάμαι γιατί έχει μηδέν εμπειρία από το πως δουλεύουν όλα αυτά αλλά είσαι και κάθετος στις απόψεις σου.

"αυτο σημαινει πως μππρει καποιος κακοβουλος να εκμεταλλευτει το απι για να δημιουργησει προβλημα ή ακομα και να εκμεταλλευτει κενο ασφαλειας αυτου του απι ή ακομα και να χρησιμοποιησει τριτη εφαρμογη για να μπει μεσα στο συστημα"

Αυτό επίσης σημαίνει πως κάθε φορά που η apple ενεργοποιεί μια νέα λειτουργία ή κάποιο άλλο api στο λειτουργικό της αμέσως ανοίγει και κερκόπορτες στον έξω κόσμο. Βγάλε σε παρακαλώ τα μηλόγυαλα και σκέψου για τον εαυτό σου, μην αφήνεις την apple να σκέφτεται για έσενα...

Δεν χρειαζεσαι γυαλια για να δεις το προφανες. Καθε τεχνολογια που ειναι απολυτα ελεγχομενη και προστατευμενη στους σερβερς της αππλ οπως τα ιμεσσαγες το αππστορ το νφς η μπαταρια και το λιγκτνινγκ απο την στιγμη που ειναι ανοιχτα δεν θΑ εχουν την παραπανω προστασια.

 

Διαφωνεις με αυτο το απλο πραμα;

 

Αρα η ΕΕ μου απαγορευει να αγορασω την υπηρεσια ασφαλειας που θελω και αποφασιζει αυτη για εμενα εξισωνοντας με με τους αδροιδ

 

προσωπικα στα @@ μου καθως ειχα και jailbreak στο παρελθον και γνωριζω αρκετα για να μην υποστω ζημια αλλα το θεμα εδω ειναι πως η ΕΕ μας παει πισω αντι για μπροστα χαρη σε ιδεοληψιες καποιων γραφειοκρατων των βρυξξελων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, dieksodo είπε

Δεν χρειαζεσαι γυαλια για να δεις το προφανες. Καθε τεχνολογια που ειναι απολυτα ελεγχομενη και προστατευμενη στους σερβερς της αππλ οπως τα ιμεσσαγες το αππστορ το νφς η μπαταρια και το λιγκτνινγκ απο την στιγμη που ειναι ανοιχτα δεν θΑ εχουν την παραπανω προστασια.

 

Διαφωνεις με αυτο το απλο πραμα;

 

Αρα η ΕΕ μου απαγορευει να αγορασω την υπηρεσια ασφαλειας που θελω και αποφασιζει αυτη για εμενα εξισωνοντας με με τους αδροιδ

 

προσωπικα στα @@ μου καθως ειχα και jailbreak στο παρελθον και γνωριζω αρκετα για να μην υποστω ζημια αλλα το θεμα εδω ειναι πως η ΕΕ μας παει πισω αντι για μπροστα χαρη σε ιδεοληψιες καποιων γραφειοκρατων των βρυξξελων. 

Τσάμπα σπαταλάω φαία ουσία μαζί σου, αυτοαναιρείς τα ίδια σου επιχειρήματα. Πως συνδέεται όλο αυτό με την γραφειοκρατεία δεν μπορώ επίσης να καταλαβώ. 

Απο εκεί που το πρόβλημα ήταν το άνοιγμα του API τώρα το πρόβλημα έγινε οτι δεν βρίσκεται το 3rd party πορτοφόλι στους servers της apple. Άρα αν δεν το εγκαταστήσεις ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ σου γιατί δεν συνδέεσε στον 3o server. ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν συνδέετε καθόλου με το API και τις τρύπες στο API.

Γνώμη μου είναι να κάτσεις να διαβάσεις πρωτού εκφέρεις τις γνώμες, σου δημόσια, ως FACTS γιατί διαβάζει κόσμος και τον παραπληροφορείς. Εκτός απ' το ότι κάνεις κακό στον εαυτό σου αναμασώντας λάθος πράγματα, κάνεις κακό και στους γύρω σου που έρχονται εδώ για να μάθουν δυο τρια πράγματα και εσύ τους τα μαθαίνεις ΛΑΘΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/01/2024 at 15:56, darks1de said:

Τσάμπα σπαταλάω φαία ουσία μαζί σου, αυτοαναιρείς τα ίδια σου επιχειρήματα. Πως συνδέεται όλο αυτό με την γραφειοκρατεία δεν μπορώ επίσης να καταλαβώ. 

Απο εκεί που το πρόβλημα ήταν το άνοιγμα του API τώρα το πρόβλημα έγινε οτι δεν βρίσκεται το 3rd party πορτοφόλι στους servers της apple. Άρα αν δεν το εγκαταστήσεις ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ σου γιατί δεν συνδέεσε στον 3o server. ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν συνδέετε καθόλου με το API και τις τρύπες στο API.

Γνώμη μου είναι να κάτσεις να διαβάσεις πρωτού εκφέρεις τις γνώμες, σου δημόσια, ως FACTS γιατί διαβάζει κόσμος και τον παραπληροφορείς. Εκτός απ' το ότι κάνεις κακό στον εαυτό σου αναμασώντας λάθος πράγματα, κάνεις κακό και στους γύρω σου που έρχονται εδώ για να μάθουν δυο τρια πράγματα και εσύ τους τα μαθαίνεις ΛΑΘΟΣ!

 

η ασφαλεια της συσκευης μου δεν θα παθει τιπιοτα γιατι εγω ξερω και δεν θα κανω καποια βλακεια

ο αλλος ομως που δεν ξερει και θα βαλει 3ο μπορει να την πατησει

επισης αν δωθει το απι σε 3ους δεν ξερεις ποιος μπορει να το κανει εξπλοιτ

τελος οσον αφορα τους γραφειοκρατες που δεν καταλαβαινεις

παμε να το εξηγησουμε και αυτο

ο κρατισμος της ΕΕ εγκειται στο γεγονος πως προτιμα να αποφασιζει εκεινη δηλαδη το κρατος δηλαδη οι γραφειοκρατες αντι για τους πολιτες

δηλαδη η ΕΕσσδ προτιμα να εχει πολιτες δουλους που ειναι υποτακτικοι ενος καθεστωτος που αποφασιζει για αυτους

το καταλαβες τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...