Προς το περιεχόμενο

Speedport W 724V Type Ci - Upload Firmwares


Tsigounarades

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει κάποιος firmware της έκδοσης ..2.00.xxxA (πχ "09071602.00.006A") για PSTN (δηλαδή στο τέλος να έχει "A" και ΌΧΙ "B") ας κάνει τον κόπο να το ανεβάσει κάπου και ας στείλει εδώ το link.

Γενικά όποιοι έχουν firmwares του "SpeedPort W724V" ας τα ανεβάσουν κάπου και ας στείλουν τα links να υπάρχουν εδώ αν ψάχνει και κάποιος άλλος, γιατί δεν υπάρχουν πια firmwares στο site της cosmote και το ρούτερ αυτόματο update δεν βλέπω να κάνει και έχω κάνει hard reset.

Το ρούτερ που έχω έχει την έκδοση "09071601.00.037A" και ενώ συγχρονίζει με 2Mbps περισσότερα από το Plus (και όμως..) δεν κάνει σωστό register για το VOIP (γράφει συνέχεια "registering" και μένει εκεί) και έτσι δεν έχει τηλέφωνο.

Στην έκδοση "09071602.00.xxxA" έχω δει ότι λείπει ένα μενού το "SIP Providers" που έχει η παλιότερη έκδοση 09071601.00.037A εκεί έβαζες έξτρα ρυθμίσεις για VOIP που πια δεν χρειάζονται γιατί το έχουν βγάλει το μενού αυτό όπως και στο Speedport Plus και γι' αυτό υποψιάζομαι δεν κάνει σωστό register το VOIP.

Όπως και να 'χει θα μπορούσα να δοκιμάσω και νεότερη έκδοση firmware να έβλεπα αν έκανε σωστό register ώστε να έχει και τηλέφωνο.

 

Τα μοναδικά firmwares που βρήκα για το "Speedport W724V" είναι:

09071601.00.037A (PSTN) - link (Google Drive) ή link (Mediafire)

09071601.00.037B (ISDN) - link (Google Drive) ή link (Mediafire)

Επεξ/σία από Tsigounarades
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...