Προς το περιεχόμενο

Ρώσοι κρατικοί χάκερς απέκτησαν πρόσβαση στα email της "ανώτερης ηγεσίας" της Microsoft


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, MetroStar είπε

Τι πάει να πει κρατικοί χάκερς; Ποιες είναι οι απτές αποδείξεις ότι το κράτος της Ρωσίας ελέγχει ή στηρίζει αυτούς τους χάκερς;

Διάβασα το άρθρο της Microsoft και αξιωματικά τους αναφέρει ως state-sponsored χωρίς να παραθέτει στοιχεία που να το αποδεικνύουν.

Πώς γράφετε κάτι χωρίς να το έχετε διασταυρώσει;

 

 

https://www.crowdstrike.com/blog/bears-midst-intrusion-democratic-national-committee/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μπράβο ρωσοφιλία τα μέλη του Insomnia. Εγώ μια απορία έχω πάντα με όλους όσους βγάζουν σπυράκια με την Δύση...γιατί μένετε ακόμα εδώ; Τι σας εμποδίζει να φύγετε από την κακιά Δύση και να πάτε όπου αλλού θέλετε; 
Είναι τόσο απλό

Και για όσους τους φαίνεται τόσο "ψέμα" το ότι ήταν η Ρωσία από πίσω, θυμήστε μου, είμαστε ακόμα τεχνολογικό forum; Διότι οι τρόποι με τους οποίους το Ρωσικό κράτος καλύπτει μεγάλες ομάδες hacking και χρηματοδοτεί μερικές από αυτές είναι γνωστοί πολλά χρόνια τώρα, δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεν υπάρχει άνθρωπος της πληροφορικής που να μην το γνωρίζει.

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Και για όσους τους φαίνεται τόσο "ψέμα" το ότι ήταν η Ρωσία από πίσω, θυμήστε μου, είμαστε ακόμα τεχνολογικό forum; Διότι οι τρόποι με τους οποίους το Ρωσικό κράτος καλύπτει μεγάλες ομάδες hacking και χρηματοδοτεί μερικές από αυτές είναι γνωστοί πολλά χρόνια τώρα, δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεν υπάρχει άνθρωπος της πληροφορικής που να μην το γνωρίζει

Δεν το κάνει μόνον η Ρωσία είναι μέσα και άλλες χώρες Κίνα, Αμερική, UK ακόμη και η Ελλάδα είναι μέσα με το Predator μόνο που κατασκόπευαν τους Έλληνες πολίτες και όχι τους ξένους.

What Is The Five Eyes Alliance?

https://vpnoverview.com/privacy/anonymous-browsing/5-9-14-eyes/

 

Predator παρακολουθήσεις: Έτσι στόχευσαν πολιτικούς, πολίτες και εταιρείες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, JohnnyDragon said:

γιατί μένετε ακόμα εδώ; Τι σας εμποδίζει να φύγετε από την κακιά Δύση και να πάτε όπου αλλού θέλετε; 

Αυτο, το ειπε ο Τραμπ, για κατι τελειως διαφορετικο (τους μεταναστες) και εχει γινει καραμελα. Δε θα φυγει οποιος διαφωνει μαζι σου, ουτε η ελευθερια του λογου ειναι μονο για οσους συμφωνουν μαζι σου, οπως ειπε ο κλιντον, ολο το νοημα ειναι να προστατευουμε και αυτους που διαφωνουν μαζι μας. Και κανεις δεν το ειπε ψεμα, επιβεβαίωση ζητηθηκε, η οποια ειναι φυσικα αδυνατο να βρεθει αδιαμφισβητητα αλλα κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια. Η δυτικη cyberattack ειναι πολυ ισχυροτερη, σε ευχαριστει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, JohnnyDragon said:

Μωρε μπράβο ρωσοφιλία τα μέλη του Insomnia. Εγώ μια απορία έχω πάντα με όλους όσους βγάζουν σπυράκια με την Δύση...γιατί μένετε ακόμα εδώ; Τι σας εμποδίζει να φύγετε από την κακιά Δύση και να πάτε όπου αλλού θέλετε; 
Είναι τόσο απλό

Και για όσους τους φαίνεται τόσο "ψέμα" το ότι ήταν η Ρωσία από πίσω, θυμήστε μου, είμαστε ακόμα τεχνολογικό forum; Διότι οι τρόποι με τους οποίους το Ρωσικό κράτος καλύπτει μεγάλες ομάδες hacking και χρηματοδοτεί μερικές από αυτές είναι γνωστοί πολλά χρόνια τώρα, δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεν υπάρχει άνθρωπος της πληροφορικής που να μην το γνωρίζει.

Ξεκινάμε από τα βασικά, η aegean δεν πετάει προς ρωσία πλέον ένεκα κυρώσεων, οι πτήσεις είναι μέσο κωνσταντινούπολης και φθάνουν στο σύνολο τις 15 ώρες πολλές φορες, στα λιγότερο βασικά χρειάζεσαι βίζα για να μπεις Ρωσία, δεν παίρνεις μία βάρκα να περάσεις τον βόλγα να σε μαζέψει το λιμενικό τους! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, neo80 είπε

Δεν το κάνει μόνον η Ρωσία είναι μέσα και άλλες χώρες Κίνα, Αμερική, UK ακόμη και η Ελλάδα είναι μέσα με το Predator μόνο που κατασκόπευαν τους Έλληνες πολίτες και όχι τους ξένους.

Άλλο κατασκοπία, άλλο κάλυψη και χρηματοδότηση εγκληματικών ομάδων με ανταλλάγματα. 
 

5 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Αυτο, το ειπε ο Τραμπ, για κατι τελειως διαφορετικο (τους μεταναστες) και εχει γινει καραμελα. Δε θα φυγει οποιος διαφωνει μαζι σου, ουτε η ελευθερια του λογου ειναι μονο για οσους συμφωνουν μαζι σου, οπως ειπε ο κλιντον, ολο το νοημα ειναι να προστατευουμε και αυτους που διαφωνουν μαζι μας. Και κανεις δεν το ειπε ψεμα, επιβεβαίωση ζητηθηκε, η οποια ειναι φυσικα αδυνατο να βρεθει αδιαμφισβητητα αλλα κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια. Η δυτικη cyberattack ειναι πολυ ισχυροτερη, σε ευχαριστει αυτο;

Βλέπω επικαλείσαι την "ελευθερία του λόγου". Την επικαλείσαι βέβαια διότι εδώ στην κακιά Δύση μπορείς να την επικαλεστείς και να την έχεις. Εγώ δεν είπα να φύγει όποιος διαφωνεί μαζί μου. Είπα να φύγει όποιος δεν γουστάρει να ζει στον Δυτικό κόσμο που ζει τώρα. Όταν κάτι δεν σου αρέσει, φεύγεις. Εκτός αν επιλέγεις να το πολεμάς εκ των έσω, αλλά εκεί έχουν δικαίωμα και οι άλλοι να πολεμάν εσένα μετά.
 

1 ώρα πριν, JcD είπε

Ξεκινάμε από τα βασικά, η aegean δεν πετάει προς ρωσία πλέον ένεκα κυρώσεων, οι πτήσεις είναι μέσο κωνσταντινούπολης και φθάνουν στο σύνολο τις 15 ώρες πολλές φορες, στα λιγότερο βασικά χρειάζεσαι βίζα για να μπεις Ρωσία, δεν παίρνεις μία βάρκα να περάσεις τον βόλγα να σε μαζέψει το λιμενικό τους! 😆

Ας το πάρει κανείς από εδώ απόφαση να μετακομίσει μόνιμα Ρωσία και βάζω εγώ δώρο τα εισιτηρια για αεροπλάνα, τραίνα, βαπόρια και ότι άλλο χρειαστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, JohnnyDragon said:

Άλλο κατασκοπία, άλλο κάλυψη και χρηματοδότηση εγκληματικών ομάδων με ανταλλάγματα. 
 

Βλέπω επικαλείσαι την "ελευθερία του λόγου". Την επικαλείσαι βέβαια διότι εδώ στην κακιά Δύση μπορείς να την επικαλεστείς και να την έχεις. Εγώ δεν είπα να φύγει όποιος διαφωνεί μαζί μου. Είπα να φύγει όποιος δεν γουστάρει να ζει στον Δυτικό κόσμο που ζει τώρα. Όταν κάτι δεν σου αρέσει, φεύγεις. Εκτός αν επιλέγεις να το πολεμάς εκ των έσω, αλλά εκεί έχουν δικαίωμα και οι άλλοι να πολεμάν εσένα μετά.
 

Ας το πάρει κανείς από εδώ απόφαση να μετακομίσει μόνιμα Ρωσία και βάζω εγώ δώρο τα εισιτηρια για αεροπλάνα, τραίνα, βαπόρια και ότι άλλο χρειαστεί. 

Για εμένα είναι αργά δυστυχώς ή ευτυχώς, το πήρα απόφαση χρόνια πριν 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, JohnnyDragon said:

Μωρε μπράβο ρωσοφιλία τα μέλη του Insomnia. Εγώ μια απορία έχω πάντα με όλους όσους βγάζουν σπυράκια με την Δύση...γιατί μένετε ακόμα εδώ; Τι σας εμποδίζει να φύγετε από την κακιά Δύση και να πάτε όπου αλλού θέλετε; 
Είναι τόσο απλό

Και για όσους τους φαίνεται τόσο "ψέμα" το ότι ήταν η Ρωσία από πίσω, θυμήστε μου, είμαστε ακόμα τεχνολογικό forum; Διότι οι τρόποι με τους οποίους το Ρωσικό κράτος καλύπτει μεγάλες ομάδες hacking και χρηματοδοτεί μερικές από αυτές είναι γνωστοί πολλά χρόνια τώρα, δεν είναι κάτι καινούργιο. Δεν υπάρχει άνθρωπος της πληροφορικής που να μην το γνωρίζει.

Αν ειναι δυνατον να ακουγονται τοσο αισχρα πραγματα. Ντροπη.

Ο περηφανος Ελλην θα στηριξει το καθεστως οποιαδηποτε χωρας αν νομιζει οτι αυτο θα τον κανει να ζησει ξανα τα ενδοξα late 80s-late 90s με την πανεμορφη σαπιλα του βλαχικου νεοπλουτισμου τους μεσω της ρεμουλας. Παλια τους παραμυθιαζαν οτι η δυση ειναι ετσι, μετα τις κρισεις κτλ, ιδιως οταν κοπηκε και το μπαγιοκο, στραφηκαν αλλου για να βρουν την γη της απαγγελιας, ετσι οπως την εχουν στο μυαλο τους τουλαχιστον.

Τα εχουμε ξαναπει, για μια χωρα που δεν περασε ποτε διαφωτισμο και δεδομενου οτι η πλειοψηφια του κοσμου ειναι κοντοφθαλμοι συμφεροντολογοι, εκτος πολλων αλλων αρνητικων χαρακτηριστικων, μια χαρα ειμαστε και εδω που φτασαμε. Εχουμε ξεπερασει καθε προσδοκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Βλέπω επικαλείσαι την "ελευθερία του λόγου". Την επικαλείσαι βέβαια διότι εδώ στην κακιά Δύση μπορείς να την επικαλεστείς και να την έχεις.

Εγω την επικαλουμαι επειδη εσυ ξυνισες με αυτα που ειπωθηκαν (αμφισβητηση της ειδησης και οχι τυφλη αποδοχη) και προσπαθησες να την καταπιεσεις (την ελευθερια του λογου) επιχειρηματολογοντας (οχι οτι ηταν αληθινο επιχειρημα σε οποιαδηποτε περιπτωση) εναντια σε πραγματα που δεν ειπωθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...