Προς το περιεχόμενο

Google pixel 7a VS Motorola edge 40?


kp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σκέφτομαι να πάρω ένα από τα 2 κινητά με αποφορολόγηση..pixel 7a 330€ και Motorola edge 40 230€...ΠΙΟ λέτε αξίζει; Θέλω καλή κάμερα. Οθόνη, όσο καλύτερη μπαταρία και να μην κολλάει... Το ξέρω το ένα παίρνει 2 και 3 χρόνια ενημέρωση ασφαλείας και το 7α 3 και 5 χρόνια ενημερώσεις.. Για πείτε γνώμες;; Οποίος έχει πιξελ 7α έχει κανονικά WI fi calling, 5g και volte και έχει θέματα με κλήσεις; χωρίς εφαρμογές;; 

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήμουν στη θέση σου, για να είμαι ήσυχος σε θέμα κάλυψης και από όσα σε προβληματίζουν και σένα, θα πήγαινα στο Motorola. Επειδή όμως έχεις αναφέρει για κάμερα, τα Pixel φημίζονται για τις ικανότητες τους σε αυτό το κομμάτι επομένως, ίσως αυτή είναι η επιλογή, χωρίς βέβαια το Motorola να υστερεί σημαντικά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsimisdel είπε

Αν ήμουν στη θέση σου, για να είμαι ήσυχος σε θέμα κάλυψης και από όσα σε προβληματίζουν και σένα, θα πήγαινα στο Motorola. Επειδή όμως έχεις αναφέρει για κάμερα, τα Pixel φημίζονται για τις ικανότητες τους σε αυτό το κομμάτι επομένως, ίσως αυτή είναι η επιλογή, χωρίς βέβαια το Motorola να υστερεί σημαντικά....

Η κάμερα οκ με Ενδειαφερει αλλά το 7α το έλεγα γιατί θα έχει πιο πολλές ενημέρωσεις.. Σε κολλήματα τι λες; 

Μια απορία επίσης παιδιά τι διαφορά έχουν τα δύο μοντέλα; εκτός ότι είναι το ένα dual το άλλο οχι;Ποιος να πάει στο απλό αφού έχουν ίδια τιμή; Μήπως παιζει κάτι άλλο; Ευχαριστώ 

Screenshot_20240120-201818.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει με μια σιμ και με δύο σιμ, αν και με μια σιμ είναι σπάνια έκδοση και ποιος ξέρει από πού το φέρνουν. Στην Ευρώπη κυκλοφορεί η έκδοση με δύο σιμ, πρόσεξε αν το φέρνουν από εκτός Ευρώπης μήπως δεν έχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Δεν το περνεις καλύτερα από Σκρούτζ η από Αμαζον; Το Pixel σίγουρα είναι καλύτερο σε κάμερα αλλά είναι και συσκευή που βγήκε πριν ενάμιση χρόνο. Το Edge 40 έχει μισό χρόνο που βγήκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Υπάρχει με μια σιμ και με δύο σιμ, αν και με μια σιμ είναι σπάνια έκδοση και ποιος ξέρει από πού το φέρνουν. Στην Ευρώπη κυκλοφορεί η έκδοση με δύο σιμ, πρόσεξε αν το φέρνουν από εκτός Ευρώπης μήπως δεν έχει εγγύηση αντιπροσωπείας; Δεν το περνεις καλύτερα από Σκρούτζ η από Αμαζον; Το Pixel σίγουρα είναι καλύτερο σε κάμερα αλλά είναι και συσκευή που βγήκε πριν ενάμιση χρόνο. Το Edge 40 έχει μισό χρόνο που βγήκε.

Μαγαζι του σκρουρζ είναι.. ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ αν είναι από Ευρώπη πρέπει να λέει στο κουτί EU σωστά; και το 7α απλά έχει 3 και 5 χρόνια ενημερώσεις. Και τα 2 κινητά 8 μήνες έχουν που έχει βγει. Αλλά με χαλάει μόνο η αργή φόρτιση και δνε ξέρω τι παισει με 5G, WI fi calling χωρίς ρουτ και εφαρμογές και για χαμένες κλήσεις; 

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kp1 είπε

Η κάμερα οκ με Ενδειαφερει αλλά το 7α το έλεγα γιατί θα έχει πιο πολλές ενημέρωσεις.. Σε κολλήματα τι λες; 

Μια απορία επίσης παιδιά τι διαφορά έχουν τα δύο μοντέλα; εκτός ότι είναι το ένα dual το άλλο οχι;Ποιος να πάει στο απλό αφού έχουν ίδια τιμή; Μήπως παιζει κάτι άλλο; Ευχαριστώ 

Screenshot_20240120-201818.jpg

Αν με κολλήματα αναφέρεσαι στο λογισμικό, στο Pixel σαφώς θα είναι η καλύτερη δυνατή εκδοχή του Android αν και, η εκδοχή της Motorola δεν απέχει και πολύ, είναι σχετικά απλή έκδοση, χωρίς πολλά πολλά στολίδια. Βέβαια, έχω την αίσθηση ότι τα Pixel δεν έχουν επίσημη εισαγωγή στη χώρα μας, με ότι αυτό συνεπάγεται σε υποστήριξη και τυχόν σέρβις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...