Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση παλιού τραγουδιού


lonewolfmfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι εδώ και 10 χρόνια ανεπιτυχώς..

Είναι ξένο τραγούδι το cd ήταν κόκκινο και είχε 12-13 τραγουδια αν θυμάμαι καλά.Αυτό που ψάχνω ήταν το νούμερο 2.

Το cd Πρέπει να έγραφε hits ή hip hop 90 ή 2000

το μόνο που ψιλοθυμάμαι στο τραγούδι ήταν κάποια λόγια του τύπου <<ουμπα ουμπα ουμπα τουμπα τουμπα τουμπα>> ,<<βαριβα βαραχο>>κάπως έτσι...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην εύρεση??Έχω ξενυχτίσει μερόνυχτα χωρίς να βρω κάτι και μου έχει γίνει άσχημη εμμονή!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Επεξ/σία από lonewolfmfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, lonewolfmfp είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι εδώ και 10 χρόνια ανεπιτυχώς..

Είναι ξένο τραγούδι το cd ήταν κόκκινο και είχε 12-13 τραγουδια αν θυμάμαι καλά.Αυτό που ψάχνω ήταν το νούμερο 2.

Το cd Πρέπει να έγραφε hits 90 ή 2000

το μόνο που ψιλοθυμάμαι στο τραγούδι ήταν κάποια λόγια του τύπου <<ουμπα ουμπα ουμπα τουμπα τουμπα τουμπα>> ,<<βαριβα βαραχο>>κάπως έτσι...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην εύρεση??Έχω ξενυχτίσει μερόνυχτα χωρίς να βρω κάτι και μου έχει γίνει άσχημη εμμονή!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ελληνικό ξένο; το γράφεις παραπάνω οκ

Επεξ/σία από XrysaKakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, lonewolfmfp είπε

βαριβα βαραχο>>κάπως έτσι..

Δεν είχε κανονικά λόγια; 

Τι είδους μουσικής ήταν χορευτική κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χορευτικό θεωρώ,σε κλαμπάκια σίγουρα το παίζανε.Το στυλ είναι dance hits του 90 (σαν το be my lover)  εκείνης της εποχής.

Η γλώσσα του τραγουδιού μπορεί και να μην είναι αγγλική δεν μπορώ να το πω με σιγουριά.Σε λέξεις το μονο που ψιλοθυμαμαι (ουμπα,τουμπα,φαβελα καρεσα,βαριβα βαραχο-βαβαχο κατι τετοιο...)

Το έχω στην μνήμη μου το cd και δεν μπορω να θυμηθώ το όνομα του τραγουδιού..Θα σκάσωωω..😢

Τα τραγούδια στο cd δεν ήταν από έναν τραγουδιστή,κάθε τραγούδι και διαφορετικός τραγουδιστής..

Επεξ/σία από lonewolfmfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχί όχι είναι διαφορετικό πιο υποτονικό ας πούμε..Πως να σου δώσω να καταλάβεις..Μάλλον δεν είχε αγγλική διάλεκτο..το βαρίβα μπορεί και να είναι αρίβα αβάο κάτι τέτοιο.

Το cd το είχα στα χέρια μου το 2004-05.Μετά απο μερικά χρόνια το είχα ακούσει και remix το τραγούδι αυτό..Αν σε βοηθάει αυτό κάπως...

 

Επεξ/σία από lonewolfmfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...