Προς το περιεχόμενο

Συνδρομή cosmote TV full pack - παρακολούθηση σε 2 απλές ( όχι smart ) τηλεοράσεις...


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Σκοπεύω αύριο να ζητήσω από κατάστημα Cosmote μία συνδρομή για το full pack με 28 ευρώ/μήνα. Το θέμα μου είναι ότι έχω 2 τηλεοράσεις που δεν είναι smart και ψάχνω να βρω με τι εξοπλισμό θα μπορώ να παρακολουθήσω και στις 2 συσκευές το περιεχόμενο της cosmote tv και της ΕΡΤFLIX.

Λογικά θα πάρω το cosmote box, το οποίο θα εγκαταστήσω στο σαλόνι. Αυτό με καλύπτει νομίζω μια χαρά. Το box το δίνουν δωρεάν με τη συνδρομή ή το χρεώνουν ξεχωριστά εφάπαξ ή με μηνιαίο ενοίκιο;

Πάμε τώρα στη συσκευή στη κρεβατοκάμαρα. Εκεί σκοπεύω να χρησιμοποιώ το app της cosmote tv και το app της ΕΡΤFLIX. Αλλά με ποιο τρόπο θα το προβάλλω στη τηλεόραση. Επειδή δεν ψάχνω και ποιότητα super π.χ. 4κ ποια οικονομική λύση μου προτείνετε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όσους μπουν στο κόπο να μου απαντήσουν🙂

Υ.Γ.  Αν κάνεις το συμβόλαιο σε κατάστημα, παραλαμβάνεις αμέσως τον εξοπλισμό; Σε πόσες μέρες ενεργοποιείται η υπηρεσία;

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα φίλε , το box είναι δωρεάν με παροχή χρήσης για όσο διάστημα έχεις συμβόλαιο Cosmote TV. Αν γίνει διακοπή θα πρέπει να το επιστρέψεις για να μην γίνει χρέωση ( γύρω στα 80 ευρώ μου είπαν για το Skyworth HY4415 ).

Ποιο είναι το budget που έχεις για το box ή tv stick στην τηλεόραση;

Δύο συμβόλαια έχω κάνει για το TV από το site , η ενεργοποίηση έγινε σε λίγες μέρες και ο εξοπλισμός ήρθε με κούριερ. Αν πας από κατάστημα θα σου δώσουν το box και σε δύο - τρεις μέρες θα γίνει ενεργοποίηση, στέλνουν ειδοποίηση στο κινητό ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

Το streaming θα παραγγείλεις;

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 2η τηλεόραση μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι τέτοιο:

https://www.skroutz.gr/s/41664410/Xiaomi-TV-Box-Mi-Box-S-2nd-Gen-4K-UHD-me-WiFi-USB-2-0-2GB-RAM-kai-8GB-Apothikeytiko-CHoro-me-Leitourgiko-Android.html

 

Έχω την παλιά έκδοση και παίζει μια χαρά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...