Προς το περιεχόμενο

Iphone 15 pro η galaxy s24 ultra


andreas-d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι με το galaxy s20  αλλά μου ράγισε η οθόνη και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα δύο το galaxy s24 ultra 512gb με 1149€ έχω έκπτωση από τη samsung  η το iphone 15 pro 128gb στα 1089€ από το amazon.de 

Είμαι κάτοικος Γερμανίας και η αγορά θα γίνει online στο σπίτι υπάρχουν και macbook air m2 και m1 αλλά και Windows pc παιχνίδια παίζω πολύ λίγο αλλά στο κινητό μου υπάρχουν όλα τα οικονομικά μου κάρτες λογαριασμοί, κλπ. Είμαι προς το galaxy  αλλά με τρώει να δοκιμάσω και το iphone μιας και το τελευταίο που είχα ήταν το 7s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα social media τότε για μένα s24, εφόσον είσαι ήδη σε ανδροιδ. Θα νιώσεις πολύ περιορισμένος. Στο λέω γιατί πέρσι πήρα πρώτη φορά iphone(14 pro ) και 1 χρόνο μετά θέλω να ξαναγυρίσω πίσω

βέβαια γνώμη μου είναι ότι αν δεν το δοκιμάσεις από μόνος σου ό,τι και να σου πει ο καθένας είναι προσωπική γνώμη που μπορεί να μην εφαρμόζει σε σένα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgebek2 είπε

iphone 15 pro ειναι μικρο, μηπως εννοεις προ μαξ;

Αν πάει στο pro max η διαφορά στην τιμή θα είναι υπέρ του s24 όμως.

Αν δεν σε ενοχλεί το μεγαλύτερο μέγεθος πήγαινε στο Ultra, πολύ καλό κινητό, παρέλαβα χτες από προπαραγγελία. Αφού είσαι ήδη σε samsung δεν θα χρειαστεί να προσαρμοστείς στο software αν πας σε IOS. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, andreas-d said:

Είμαι με το galaxy s20  αλλά μου ράγισε η οθόνη και σκέφτομαι να πάρω ένα από τα δύο το galaxy s24 ultra 512gb με 1149€ έχω έκπτωση από τη samsung  η το iphone 15 pro 128gb στα 1089€ από το amazon.de 

Είμαι κάτοικος Γερμανίας και η αγορά θα γίνει online στο σπίτι υπάρχουν και macbook air m2 και m1 αλλά και Windows pc παιχνίδια παίζω πολύ λίγο αλλά στο κινητό μου υπάρχουν όλα τα οικονομικά μου κάρτες λογαριασμοί, κλπ. Είμαι προς το galaxy  αλλά με τρώει να δοκιμάσω και το iphone μιας και το τελευταίο που είχα ήταν το 7s.

Λοιπόν από άποψη μεγέθους αρχικά. εφόσον έχεις το μικρό s20 το s24 Ultra θα σου φανεί τεράστιο! Το 15 pro από την άλλη είναι κοντά στο s22 από άποψη μεγέθους. Τώρα όσον αφορά το λογισμικό είναι καθαρά θέμα γούστου και συνήθειας. Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις τι σου αρέσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, geomrk είπε

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα social media τότε για μένα s24, εφόσον είσαι ήδη σε ανδροιδ. Θα νιώσεις πολύ περιορισμένος. Στο λέω γιατί πέρσι πήρα πρώτη φορά iphone(14 pro ) και 1 χρόνο μετά θέλω να ξαναγυρίσω πίσω

βέβαια γνώμη μου είναι ότι αν δεν το δοκιμάσεις από μόνος σου ό,τι και να σου πει ο καθένας είναι προσωπική γνώμη που μπορεί να μην εφαρμόζει σε σένα

 

3 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

iphone 15 pro ειναι μικρο, μηπως εννοεις προ μαξ;

 

1 ώρα πριν, Jts είπε

Αν πάει στο pro max η διαφορά στην τιμή θα είναι υπέρ του s24 όμως.

Αν δεν σε ενοχλεί το μεγαλύτερο μέγεθος πήγαινε στο Ultra, πολύ καλό κινητό, παρέλαβα χτες από προπαραγγελία. Αφού είσαι ήδη σε samsung δεν θα χρειαστεί να προσαρμοστείς στο software αν πας σε IOS. 

Το μέγεθος σεν είναι τόσο πρόβλημα, έχω δοκιμάσει ios είχα μέχρι το iphone 7s και ipad2 δεν ξετρελάθηκα αλλά ούτε και δυσκολεύτηκα, πήγα στο samsung s6 και από τότε έμεινα πέρσι πήρα και tab s8, προσωπικά και με τα δύο θα μπορούσα να είμαι,απλά αναρωτιέμαι έχει αλλάξει κάτι στο ios από την εποχή του ipad2 ώστε να πάω πάλι σε ios??

 

Επεξ/σία από andreas-d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, andreas-d είπε

 

 

Το μέγεθος σεν είναι τόσο πρόβλημα, έχω δοκιμάσει ios είχα μέχρι το iphone 7s και ipad2 δεν ξετρελάθηκα αλλά ούτε και δυσκολεύτηκα, πήγα στο samsung s6 και από τότε έμεινα πέρσι πήρα και tab s8, προσωπικά και με τα δύο θα μπορούσα να είμαι,απλά αναρωτιέμαι έχει αλλάξει κάτι στο ios από την εποχή του ipad2 ώστε να πάω πάλι σε ios??

 

Κοίταξε, εφόσον έχεις και MacBook, αν τα χρησιμοποιείς για τη δουλειά σου, με το iPhone ο συγχρονισμός θα γίνεται σε χρόνο dt, θα έχεις άψογη συνεργασία όλων των συσκευών μαζί. Δεν γνωρίζω από παλαιότερο iOS αλλά, αν το δούμε με βάση και μόνο το δεδομένο ότι ήδη έχεις MacBook, μάλλον σε βλέπω για iPhone μεριά. Αν και, είμαι της άποψης ότι καλό είναι να μην μένουμε σε μια εταιρεία, καλό είναι να έχουμε ποικιλία στις επιλογές μας επομένως, εφόσον ήδη έχεις MacBook και είχες καλή εμπειρία με το Samsung, γιατί να μη συνεχίσεις εκεί. 

Προσωπικά μιλώντας, επειδή πήρα και τάμπλετ και κινητό με iOS, ομολογώ ότι το μετάνιωσα που έχω παντού το ίδιο λογισμικό και εφόσον δεν το χρειάζομαι για λόγους δουλειάς, με την πρώτη ευκαιρία θα σπάσω την αλυσίδα επομένως, ίσως αυτό λειτουργεί και στην περίπτωση σου ως σκεπτικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone  και γενικά το ios πιστεύω θα μου χαλάσει την γαλήνη, ο λόγος πού θα έκανα την μετάβαση είναι η ασφάλεια που υποτίθεται φημίζονται,αφού πλέον όταν όλα τα υπάρχοντα μου βρίσκονται μέσα σε μία συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreas-d είπε

Το iphone  και γενικά το ios πιστεύω θα μου χαλάσει την γαλήνη, ο λόγος πού θα έκανα την μετάβαση είναι η ασφάλεια που υποτίθεται φημίζονται,αφού πλέον όταν όλα τα υπάρχοντα μου βρίσκονται μέσα σε μία συσκευή.

μονο στην περιπτωση που εχεις σαν ενδεχομενο οτι θα στο κλεψουν εχει νοημα η ασφαλεια και αυτο παει να το φτιαξει καπως τωρα,δεν ξερω πως βεβαια. 

Samsung’s revamped find your phone app is on the way — starting with Galaxy S24

SmartThings Find

Επεξ/σία από geomrk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...