Προς το περιεχόμενο

Binance Launchpool and Launchpad


tcktcktck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν τελειώσει το farming κι έχουν δοθεί ο τελικός αριθμός των νέων crypto από ποια στιγμή και μετά ξεκινάει η διαπραγμάτευση τους ;

Επίσης, τα δεσμευμένα bnb από stake ποτε αποδεσμεύονται;

Πρεπει να το κάνω εγώ ή γίνεται αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, astavlas είπε

Όταν τελειώσει το farming κι έχουν δοθεί ο τελικός αριθμός των νέων crypto από ποια στιγμή και μετά ξεκινάει η διαπραγμάτευση τους ;

Επίσης, τα δεσμευμένα bnb από stake ποτε αποδεσμεύονται;

Πρεπει να το κάνω εγώ ή γίνεται αυτόματα;

Για την πρώτη ερώτηση λογικά το λέει η ανακοίνωση. Αν θυμάμαι καλά την Τρίτη. Θα εμφανιστούν σταδιακά τα υποστηριζόμενα ζεύγη και θα υπάρχει αντίστροφη μέτρηση. Συνήθως κατά τις 12 το μεσημέρι.

 

Για το δεύτερο πάλι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Θα πάνε αυτόματα στο spot wallet αν τα αφήσεις μέχρι τέλους. Φυσικά τα βγάζεις οποιαδήποτε στιγμή θες αν είναι να τα πουλήσεις για κάποιο λόγο 

Επεξ/σία από tcktcktck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.binance.com/square/post/6931386785634

 

Ίσως χρειαστεί να μεταφερθούμε αλλού. Δεν ξέρω αν αυτό θα σημάνει ότι θα καταργηθούν η μειωθούν δραματικά τα launchpools και θα χρησιμοποιείται μόνο η νέα πλατφόρμα η οποία θέλει locked staking όπως φαίνεται πράγμα που για μένα είναι μεγάλο red flag 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα δεν ειναι και τοσο τραγικο ρε μαγκες...Εγω ηδη τα εχω τα bnb μου κλειδωμενα σε 120 και 90 ημερες.

Περα απο τα launchpool τσιμπαω και καλυτερο επιτοκιο απο το vault...Τωρα αν τυχον θες να πουλησεις τα bnb σου γιατι ετσι σου ηρθε το πολυ πολυ σπας το locked staking και σε 1-2 μερες εχεις ξεκλειδωτα τα νομισματα σου να τα κανεις οτι θελεις.Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι θα χασεις οσο επιτοκιο εχει μαζευτει ως εκεινη την στιγμη.

Κοινως πολυ φασαρια για το τιποτα αν με ρωτατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Ε καλα δεν ειναι και τοσο τραγικο ρε μαγκες...Εγω ηδη τα εχω τα bnb μου κλειδωμενα σε 120 και 90 ημερες.

Περα απο τα launchpool τσιμπαω και καλυτερο επιτοκιο απο το vault...Τωρα αν τυχον θες να πουλησεις τα bnb σου γιατι ετσι σου ηρθε το πολυ πολυ σπας το locked staking και σε 1-2 μερες εχεις ξεκλειδωτα τα νομισματα σου να τα κανεις οτι θελεις.Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι θα χασεις οσο επιτοκιο εχει μαζευτει ως εκεινη την στιγμη.

Κοινως πολυ φασαρια για το τιποτα αν με ρωτατε.

Περαν του επιτοκιου που ειχες μαζεψει εως εκεινη τη στιγμη, εχει και εξτρα fee για το σπάσιμο ; Και καλα σαν ποινη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, runner69 είπε

Περαν του επιτοκιου που ειχες μαζεψει εως εκεινη τη στιγμη, εχει και εξτρα fee για το σπάσιμο ; Και καλα σαν ποινη ;

Οχι αν διαβασεις τους ορους οταν κανεις Locked staking θα δεις οτι λεει αν σπασεις νωριτερα το staking θα χασεις ολο το επιτοκιο που εχει μαζευτει, ουτε fees θα εχεις ουτε τιποτα.Κοινως χανεις το επιτοκιο σου, το δευτερο "αρνητικο" ειναι οτι δεν θα εχεις τα νομισματα σου αμεσως διαθεσιμα ισως παρει 1-2 μερες μεχρι να μπορεις να τα πουλησεις, μεταφερεις κτλ.

Και για του λογου το αληθες παρε ενα ss που πηγα να κανω προωρη εξαργυρωση τι μου εγραψε.

 

Screenshot_2024-04-19-19-14-44-101_com.binance.dev.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

1-2 μέρες είναι μια ζωή ολόκληρη καμιά φορά...

Να πω οτι δεν ισχυει, ισχυει αλλα το συγκεκριμενο πραγμα αν με ρωτας το θεωρω δικοπο μαχαιρι.

Τωρα αν αρχισουν ολα να κρασαρουν και θες να βγεις τοτε ναι θα βγεις με περισσοτερη ζημια οσο περιμενεις να γινουν διαθεσιμα τα νομισματα σου.Απο την αλλη μερια το ιδιο μπορει να σου συμβει και το bnb να ανακαμψει οσο περιμενεις να ξεκλειδωθουν.

Αποψη μου ειναι οσο δεν εισαι διατεθιμενος να πουλησεις τα κλειδωνεις οταν δεις οτι φτανει κοντα στις τιμες που εισαι διατεθιμενος να πουλησεις τοτε τα αφηνεις σε ευελικτο staking ωστε να εισαι ετοιμος με το χερι στην σκανδαλη.Και ειδικα σε περιοδο bull market δεν χαλασε ο κοσμος οι 1-2 μερες σε περιοδο bear market τοτε ναι δεν τα κλειδωνεις εκτος αν εισαι διατεθιμενος να holdareis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτασε:

https://www.binance.com/el/support/announcement/introducing-renzo-rez-on-binance-launchpool-farm-rez-by-staking-bnb-and-fdusd-b1e64410cc9c4ab29687392f5581a61b

Εσωτερική πληροφόρηση έχουν κάποιοι και παίζουν με τα FDUSD/BNB πριν και μετά τα launchpools

Επεξ/σία από kkatzos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Έφτασε:

https://www.binance.com/el/support/announcement/introducing-renzo-rez-on-binance-launchpool-farm-rez-by-staking-bnb-and-fdusd-b1e64410cc9c4ab29687392f5581a61b

Εσωτερική πληροφόρηση έχουν κάποιοι και παίζουν με τα FDUSD/BNB πριν και μετά τα launchpools

Ε προφανώς

Αν και μπορεί το pump να έγινε λόγω της ανακοίνωσης για την άλλη πλατφόρμα η λόγω του hacathon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...