Προς το περιεχόμενο

ΠΩΣ ΤΣΕΚΑΡΩ iphone?


kp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα βρηκα στα 100 € ενα Iphone xs και ειπα να δοκιμασω το λειτουργικο γιατι ψαχνω ενα κινητο μεχρι να δω τι καλο θα παρω και για εφεδρικο...Τι πρεπει να προσεξω στην αγορα?Θα εκτιμησω καθε απαντηση γιατι δεν εχω ιδεα..Εφτιαξα ενα apple id για να τσεκαρω καμερες ηχειο αν παιρνει τηλεφωνο  και τη υγεια μπαταριας...Τα βασικα μου ερωτηματα πως ελεγχω αν ειναι κλεμμενο μην μας κλειδωσει ξαφνικα,αν εχει αλλαχθει οθονη αν γινεται,και το face id και το itunes???

Οτι αλλο πρεπει να τσεκαρω θα χαρω μου πειτε !Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kp1 said:

Καλησπερα βρηκα στα 100 € ενα Iphone xs και ειπα να δοκιμασω το λειτουργικο γιατι ψαχνω ενα κινητο μεχρι να δω τι καλο θα παρω και για εφεδρικο...Τι πρεπει να προσεξω στην αγορα?Θα εκτιμησω καθε απαντηση γιατι δεν εχω ιδεα..Εφτιαξα ενα apple id για να τσεκαρω καμερες ηχειο αν παιρνει τηλεφωνο  και τη υγεια μπαταριας...Τα βασικα μου ερωτηματα πως ελεγχω αν ειναι κλεμμενο μην μας κλειδωσει ξαφνικα,αν εχει αλλαχθει οθονη αν γινεται,και το face id και το itunes???

Οτι αλλο πρεπει να τσεκαρω θα χαρω μου πειτε !Ευχαριστω πολυ!

Εγώ ελέγχω αυτα συνήθως :

 

Imei σε κουτί και συσκευή 

Κάμερα, face id, οθόνη 

Μικρόφωνο, ακουστικό, ηχείο.

Μπαταρία

Κάρτα sim

Επίσης για έλεγχο imei μπες εδώ:https://iunlocker.com/check_imei.php

Δεν χρειάζεται να βάλεις το Apple Id σου για να τα τσεκάρεις όλα αυτά. Απλά να είσαι βέβαιος ότι έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν τον έλεγχο που θα κάνεις ώστε να έχουν βγει όλα τα κλειδωματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εγώ ελέγχω αυτα συνήθως :

 

Imei σε κουτί και συσκευή 

Κάμερα, face id, οθόνη 

Μικρόφωνο, ακουστικό, ηχείο.

Μπαταρία

Κάρτα sim

Επίσης για έλεγχο imei μπες εδώ:https://iunlocker.com/check_imei.php

Δεν χρειάζεται να βάλεις το Apple Id σου για να τα τσεκάρεις όλα αυτά. Απλά να είσαι βέβαιος ότι έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν τον έλεγχο που θα κάνεις ώστε να έχουν βγει όλα τα κλειδωματα..

Ευχαριστω φιλε τι πρεπει να λεει στο λινκ για να ειναι οκ το imei?Καρτα σιμ τι εννοεις συγκεκριμενα?Kαι γινεται αυτα να τα δω χωρις να βαλω το apple id σιγουρα?Γιατι ηξερα οτι πρεπει να φτιαξω για να παρω να κανω κληση να δω αν δουλευει ηχειο το wi fi δεδομενα κλπ οχι?Ευχαριστω και παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kp1 said:

Ευχαριστω φιλε τι πρεπει να λεει στο λινκ για να ειναι οκ το imei?Καρτα σιμ τι εννοεις συγκεκριμενα?Kαι γινεται αυτα να τα δω χωρις να βαλω το apple id σιγουρα?Γιατι ηξερα οτι πρεπει να φτιαξω για να παρω να κανω κληση να δω αν δουλευει ηχειο το wi fi δεδομενα κλπ οχι?Ευχαριστω και παλι..

Στο link αν βάλεις το imei σου δίνει πληροφορίες για το τηλέφωνο. Από εκεί βλέπεις αν ειναι fake, πόσο εγγύηση έχει κτλ. Κάρτα  sim εννοώ να βάλεις τη sim σου και να κάνεις μια κλήση να δεις αν όλα δουλεύουν σωστά. Ηχείο, μικρόφωνο, ακουστικό κτλ. Ναι μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά χωρίς Apple Id. Κάνε το τηλέφωνο reset αν δεν είναι ηδη σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και μετά όταν το σεταρεις να διαλέγεις ότι θα βάλεις Apple Id αργότερα και να συνεχίσεις χωρίς Apple Id. Θα σε πάει στην αρχική οθόνη και όλα καλά. απλά νομίζω χρειάζεται να συνδεθείς στο Internet για να προχωρήσει το setup.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, koutsis είπε

Στο link αν βάλεις το imei σου δίνει πληροφορίες για το τηλέφωνο. Από εκεί βλέπεις αν ειναι fake, πόσο εγγύηση έχει κτλ. Κάρτα  sim εννοώ να βάλεις τη sim σου και να κάνεις μια κλήση να δεις αν όλα δουλεύουν σωστά. Ηχείο, μικρόφωνο, ακουστικό κτλ. Ναι μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά χωρίς Apple Id. Κάνε το τηλέφωνο reset αν δεν είναι ηδη σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και μετά όταν το σεταρεις να διαλέγεις ότι θα βάλεις Apple Id αργότερα και να συνεχίσεις χωρίς Apple Id. Θα σε πάει στην αρχική οθόνη και όλα καλά. απλά νομίζω χρειάζεται να συνδεθείς στο Internet για να προχωρήσει το setup.

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε εκτιμω τον χρονο σου για τις απαντησεις σου...Ξερεις κανενα τροπο να δω αν εχει αλαχθει η οθονη οτι ειναι αυθεντικη?Και πως μπορω να δω αν λειτουργουν το face Id + το True tone? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ 

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, kp1 said:

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε εκτιμω τον χρονο σου για τις απαντησεις σου...Ξερεις κανενα τροπο να δω αν εχει αλαχθει η οθονη οτι ειναι αυθεντικη?Και πως μπορω να δω αν λειτουργουν το face Id + το iTunes? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ 

Για την οθόνη δες αν δουλεύει το true tone στις ρυθμίσεις, είναι μια καλή ένδειξη. Επίσης ενεργοποίησε τον face id οταν γίνεται το αρχικό setup και δες αν δουλεύει. Για Το iTunes τι εννοείς; δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι με αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...