Προς το περιεχόμενο

Δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ μετά από scan από Malwarebytes


Anageo1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας εδώ και μια βδομάδα ψάχνω να βρω λύση το προβλήμα μου και δεν μπορώ , ως αποτέλεσμα να μην έχω πρόσβαση στο ίντερνετ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει 

Κατέβασα το trial version από Malwarebytes  και μου μπλοκάρει το access  στο ίντερνετ, αλλά σιτε όπως YouTube, twitch,  έχω πρόσβαση κανονικά τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απεγκατέστησες το mbam και δεν επανήλθε;

Άνοιξε γραμμή εντολών σαν διαχειριστής και δώσε

sfc /scannow

περίμενε να τελειώσει και κάνε επανεκκίνηση

Αν αποτύχουν όλα πάνε από τι ρυθμίσεις και κάνε επιδιόρθωση κατά την εκκίνηση.

Πες μας τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το απεγκατέστησες το mbam και δεν επανήλθε;

Άνοιξε γραμμή εντολών σαν διαχειριστής και δώσε

sfc /scannow

περίμενε να τελειώσει και κάνε επανεκκίνηση

Αν αποτύχουν όλα πάνε από τι ρυθμίσεις και κάνε επιδιόρθωση κατά την εκκίνηση.

Πες μας τι έγινε.

Πως κάνω επιδιόρθωση κατά την επανεκκίνηση, ότι άλλο μου είπες απέτυχε δεν έλυσε το προβλήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, micos000 είπε

Ποια windows όμως έχεις δεν μας είπες ακόμα.

Γράψε επαναφορά ή αποκατάσταση στην αναζήτηση  στις ρυθμίσεις

λοιπον 10αρια εχω , το προσπαθσησα και μου ζηταει το κωδικο απο το hotmail που εχω ετσι ωστε να συνεχισει στο repair , το παταω και μου βγαζει λαθος, ενω εαν παω στο onedrive Και βαλω τον ιδιο κωδικο για τον ιδιο λογαριασμο το παιρνει κανονικα.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είσαι με λογαριασμό microsoft.

Τον κωδικό σε ποιο σημείο στο ζητάει, μετά την επανεκκίνηση ή πριν ξεκινήσει; Σιγουρεύτηκες ότι γράφεις Αγγλικά; Αν έχει νούμερα δώστα από την πάνω σειρά στο πληκτρολόγιο και όχι από το αριθμητικό μήπως δεν είναι ενεργό το numlock.

Αν πας από browser στο (πρώην) hotmail (και νυν outlook) σε συνδέει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Anageo1995 είπε

λοιπον 10αρια εχω , το προσπαθσησα και μου ζηταει το κωδικο απο το hotmail που εχω ετσι ωστε να συνεχισει στο repair , το παταω και μου βγαζει λαθος, ενω εαν παω στο onedrive Και βαλω τον ιδιο κωδικο για τον ιδιο λογαριασμο το παιρνει κανονικα.. 

 

Τι λογαριασμούς έχεις; Έχεις μόνο Microsoft Account; Έχεις άλλο λογαριασμό (Personal Account);

Εάν δε δέχεται το κωδικό προφανώς δε ξεκίνησε το repair. Εάν έχεις άλλον λογαριασμό κάνε login με αυτόν και ξαναδοκίμασε.

Εάν δεν έχεις άλλο λογαριασμό θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να φτιάξεις έναν νέο προσωπικό λογαριασμό (και να του δώσεις admin δικαιώματα) να κάνεις login με αυτόν και μετά να δοκιμάσεις το repair. Για κάποιο λόγο έχουν μπερδευτεί τα πράγματα με τα credentials του λογαριασμού σου που έχεις με Microsoft. θα σου έλεγα πως να τα σβήσεις κ.λπ. αλλά για να μη γίνει καμιά στραβή καλό είναι να δοκιμάσεις πρώτα με το νέο λογαριασμό.

Για να φτιάξεις νέο λογαριασμό μπορείς να δεις εδώ σε αυτόν τον οδηγό How to Create a New Local User Account in Windows 10 (εδώ).    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον καταφερα και το γυρισα σε local λογαριασμο και μπηκα. μετα απο ενα λεπτο  , σταματησε και μου εγραψε οτι το  start repair  δεν μπορεσε να ολοκληρωθει και εκανε επανεκιννηση.  οποτε τωρα τι κανω ? παω για φορματ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, micos000 είπε

Μάλλον δεν είναι και τόσο καλά τα πράγματα.

Πάρε backup για σιγουριά και έλεγξε την υγεία του δίσκου.

Εγώ θα έκανα φορματ πάντως.

Είμαι σίγουρος ότι φταίει το Malwarebytes, γιατί έκανε σκαν   και βρήκε κάτι , και τα έβαλε carantine και εγώ μετά τα έσβησα.... Δεν ήξερα ...

Μόλις τώρα, Anageo1995 είπε

Είμαι σίγουρος ότι φταίει το Malwarebytes, γιατί έκανε σκαν   και βρήκε κάτι , και τα έβαλε carantine και εγώ μετά τα έσβησα.... Δεν ήξερα ...

Επίσης έκανα restore point  πριν κάνω το σκαν , αλλά και πάλι έχει θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...