Προς το περιεχόμενο

Απορία σε word


paparoypas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα έγγραφο word που αποτελείτε από 20 σελίδες. κάθε μέρα που χρειάζεστε να τα παραμετροποίησω πρέπει να αλλάξω τον αριθμό πρωτοκόλλου κάποιες ημερομηνίες και κάποια ονόματα. Αυτό που θέλω να κάνω αλλά δεν ξέρω πως και αν γίνεται. Θέλω τις αλλαγές που κάνω στην πρώτη σελίδα αυτόματα να γίνεται και στις επόμενες 19. Γίνετε; και αν ναι πως θα το κάνω; έχω διαβάσει διαφορά αλλά δεν τα κατάφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Αν το κείμενο που θέλεις να αλλάζεις είναι ακριβώς το ίδιο σ' όλες τις σελίδες, πιστεύω μια Εύρεση/Αντικατάσταση να σε βοηθήσει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ChrisGT7 είπε

Καλημέρα!

Αν το κείμενο που θέλεις να αλλάζεις είναι ακριβώς το ίδιο σ' όλες τις σελίδες, πιστεύω μια Εύρεση/Αντικατάσταση να σε βοηθήσει αρκετά.

Ναι αυτό κάνω τώρα η αλήθεια είναι ότι δεν με πολύ εξυπηρετεί. Κάπου διάβασα ότι μπορώ να κανω αντιγραφή επικόλληση με υπερσινδεσμο οπότε κάθε φορά που αλλάζω το ένα να γίνετε αυτόματα και στης άλλες σελίδες αλλά δεν τα κατάφερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο απλό είναι αυτό.

https://superuser.com/questions/1158721/how-to-add-repeating-text-that-you-know-will-change-later

Και σε βίντεο

 

EDIT:

Η 2η μέθοδος είναι πιο ωραία αλλά θέλει το υπόλοιπο κείμενο να είναι τυποποιημένο και προστατευμένο (κάτι σαν φόρμα δηλαδή). Εκεί που λέει CTRL+F9 μπορείς να πας από Εισαγωγή->Γρήγορα τμήματα και μετά να βρεις το Ref (στα Όλα ή στο Συνδέσεις και παραπομπές)

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...