Προς το περιεχόμενο

S24 ULTRA ΠΕΡΙ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΩΝ


fendercastle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα ενα s24 ultra κι έστειλα τη συζυγο σε μια γνωστη αλυσιδα τεχνολογιας στα Ρ... για να μου αγορασει εναν ταχυφορτιστη και tempered glass.

Καταρχάς να πω για την άσχετιλα και την παραπλάνηση που τους διακατέχει όταν ζήτησε στα 45w ο υπάλληλος είπε ότι δεν έχει βγάλει  η Samsung τέτοιο φορτιστή και της έδωσε έναν 25αρι.

Το δευτερο θεμα ειναι οτι της εδωσαν ενα tempered glass το Panjer glass το οποίο το χρυσοπληρωσε 30€.

Μόλις το τοποθετησα είδα ότι σχεδόν στη μέση της οθόνης διαθέτει ένα στρογγυλό σαν αυτοκόλλητο το οποίο ήταν μάλλον για να ακουμπάς να ξεκλειδώνει το δακτυλικο αποτύπωμα, όμως αυτό χάλαγε όλη τη μόστρα και την ορατότητα στην οθόνη και το ξεκολησσα και το καθάρισα με οινόπνευμα για να φύγουν όλα τα σημάδια. Το ζήτημα είναι ότι όταν πάω να εφαρμόσω το tempered γλιστράει κ δεν εφαρμόζει. 

Παίρνει κάνα κόλπο για την εφαρμογή ή πάει σκουπίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παει σκουπιδια ( ας αποφανθουν οι συμφορουμιτες) θα σου προτεινα να πας σε αυτο https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/galaxy-s24-ultra-anti-reflecting-screen-protector-transparent-ef-us928ctegww/

Μια απο τις καινοτομιες του νεου μοντελου ειναι η anti reflecting οθονη, κανει τεραστια διαφορα ειδικα αν το συγκρινεις με αλλες ναυαρχιδες, οποτε στη θεση του θα αγοραζα και το αντιστοιχο τζαμακι απο την εταιρια, οσο για το φορτιστη...ισως και καλυτερα να μην ζεσταινετε τοσο πολυ η μπαταρια οταν φορτιζει, δεν ξερω βεβαια ποση διαφορα εχουν τα 45w απο τα 25w στο χρονο φορτισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, fendercastle said:

Καταρχάς να πω για την άσχετιλα και την παραπλάνηση που τους διακατέχει όταν ζήτησε στα 45w ο υπάλληλος είπε ότι δεν έχει βγάλει  η Samsung τέτοιο φορτιστή και της έδωσε έναν 25αρι.

Καλα πες του ... αντε γεια !! 
 

55 minutes ago, Titos301 said:

ισως και καλυτερα να μην ζεσταινετε τοσο πολυ η μπαταρια οταν φορτιζει, δεν ξερω βεβαια ποση διαφορα εχουν τα 45w απο τα 25w στο χρονο φορτισης

Στα specs λεει "65% in 30mins". Στο δικο μου (s21 fe 5g / 25w) φορτιζω απο 20% σε 85% (65% δηλ) , σε περιπου 40 λεπτα. Αρα μιλαμε η διαφορα απο 45w σε 25w ειναι 25% κερδος ? Αν δεν εκανα λαθος πραξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mphxths είπε

Καλα πες του ... αντε γεια !! 
 

Στα specs λεει "65% in 30mins". Στο δικο μου (s21 fe 5g / 25w) φορτιζω απο 20% σε 85% (65% δηλ) , σε περιπου 40 λεπτα. Αρα μιλαμε η διαφορα απο 45w σε 25w ειναι 25% κερδος ? Αν δεν εκανα λαθος πραξεις.

Ναι δεν ειναι κατι τρομερο αυτο εχω καταλαβει και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...