Προς το περιεχόμενο

Προβλημα μετα απο αναβαθμιση driver σε RX6600


thodoris_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Πεντε μηνες τωρα παιζω απροβληματιστα το forza motorsport. Στο pc εχω screen saver, το οποιο χτες ομως επαψε να λειτουργει αποτομα. Οχι παντου αλλα μονο στην επιφανεια εργασιας. Οπουδηποτε αλλου λειτουργουσε κανονικα. Αφου δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει ειπα να αναβαθμισω το adrenaline της RX6600. Το screen saver ξαναδουλεψε κανονικα παντου, αλλα καπου εκει ξεκινησαν τα προβληματα στο forza! Οταν εχουμε οριζοντια κινηση κανει σπασιματα. Οταν στριβει πχ το αμαξι, πραγμα που δεν εκανε ποτε! Ακομα και οταν ειμαστε στην οθονη επιλογης αυτοκινητου και παμε αριστερα-δεξια να διαλεξουμε, ακομα κι εκει φαινεται. Τα fps ειναι περιπου 75, οσα ηταν δηλαδη και οταν επαιζα τελεια. Δεν εχουν πεσει καθολου. Σκεφτηκα οτι θα ειναι μαπα ο τελευταιος driver. Οποιον και να διαλεξα ομως απ τους προηγουμενους (ακομα κι αυτον που ειχα και επαιζε σουπερ) το ιδιο συμβαινει.

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.

Καμια ιδεα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα με την 6600 και τελικά ήταν τα shaders. Μετά από λίγο το Cyberpunk έφτιαξε. Σε εμένα έβγαλε και άλλα προβλήματα. Τα metrics εμφάνιζαν 0 στην ταχύτατα CPU και για κάποιο λόγο μερικές φορές δεν το +20 power limit ήταν σαν να μην υπήρχε. Κατέβασα το amd uninstall utility, πέρασα από την αρχή τους drivers και όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nickol-us είπε

Κάνε πλήρη απεγκατάσταση των driver με ddu και πέρνα ξανά τον προηγούμενο που είχες

 

13 ώρες πριν, Occultist είπε

Σωστό το ddu/clean install. Αλλά κάποιες φορές βοηθάει και το windows repair και σε τέτοιες περιπτώσεις...

 

12 ώρες πριν, tasvar είπε

Free sync ή v-sync?  Αλλαξε τίποτε σε αυτές τις ρυθμίσεις; Είτε από την οθόνη, είτε από τον driver?

 

 

10 ώρες πριν, dazed&confused είπε

Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα με την 6600 και τελικά ήταν τα shaders. Μετά από λίγο το Cyberpunk έφτιαξε. Σε εμένα έβγαλε και άλλα προβλήματα. Τα metrics εμφάνιζαν 0 στην ταχύτατα CPU και για κάποιο λόγο μερικές φορές δεν το +20 power limit ήταν σαν να μην υπήρχε. Κατέβασα το amd uninstall utility, πέρασα από την αρχή τους drivers και όλα καλά.

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. Δεν γνωριζα οτι μεταξυ αλλαγων του driver ηθελε πρωτα "καθαρισμα" και ετσι μαλλον μπερδευοταν ο ενας με τον αλλο. Κατεβασα το amd cleanup utility και ολα μια χαρα. Προβλημα λυθηκε!! Να ειστε καλα και παλι!! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...