Προς το περιεχόμενο

Επισκευή κουτιού


Draitsa
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από SeNNinhA,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας .

  Έχω το εξής κουτί: CoolerMaster Masterbox MB500 TUF Gaming Edition, το οποίο καλύπτει τους δύο μπροστινούς ανεμιστήρες με ένα συρμάτινο πλέγμα. Αυτό, έχει παρουσιάσει σκουριά . Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης ή επισκευής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Draitsa είπε

Καλησπέρα σας .

  Έχω το εξής κουτί: CoolerMaster Masterbox MB500 TUF Gaming Edition, το οποίο καλύπτει τους δύο μπροστινούς ανεμιστήρες με ένα συρμάτινο πλέγμα. Αυτό, έχει παρουσιάσει σκουριά . Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης ή επισκευής;

 

Δεν βλεπω κατι στα spare parts μεσα στο site τους.

Δεν αναμενεται κι ολας να υπαρχουν spare parts για τα κουτια.

Εαν παλι κατα τυχη εισαι μεσα σε εγγυηση επικοινωνησε μαζι τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Draitsa είπε

Καλησπέρα σας .

  Έχω το εξής κουτί: CoolerMaster Masterbox MB500 TUF Gaming Edition, το οποίο καλύπτει τους δύο μπροστινούς ανεμιστήρες με ένα συρμάτινο πλέγμα. Αυτό, έχει παρουσιάσει σκουριά . Υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης ή επισκευής;

Βγάλε την πρόσοψη, δες αν μπορείς να πάρεις μόνο το mesh στα χέρια (ή μάσκαρε καλά με χαρτοταινία το γύρω-γύρω), τρίψε με γυαλόχαρτο, καθάρισε καλά, άφησε να στεγνώσει και βάψε το με ένα σπρευ, ακόμη και σε χρώμα επιλογής σου.

Διαφορετικά μπες στο support και ρώτα αν πουλάν front cover (ή panel). Αν με ρωτάς, ακόμη κι αν πωλούν δε θα συμφέρει η αγορά του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, SeNNinhA said:

Δεν βλεπω κατι στα spare parts μεσα στο site τους.

Δεν αναμενεται κι ολας να υπαρχουν spare parts για τα κουτια.

Εαν παλι κατα τυχη εισαι μεσα σε εγγυηση επικοινωνησε μαζι τους.

Αναρωτιόμουνα αν μπορούσα να πάω σε κάποιον σιδερά να μου έφτιαχνε ένα παρόμοιο, ή αν και μόνος μου να το έφτιαχνα κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
8 λεπτά πριν, Draitsa είπε

Αναρωτιόμουνα αν μπορούσα να πάω σε κάποιον σιδερά να μου έφτιαχνε ένα παρόμοιο, ή αν και μόνος μου να το έφτιαχνα κάπως.

Δεν μπορει να σου το φτιαξει σιδερας με τιποτε. 

 

10 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Βγάλε την πρόσοψη, δες αν μπορείς να πάρεις μόνο το mesh στα χέρια (ή μάσκαρε καλά με χαρτοταινία το γύρω-γύρω), τρίψε με γυαλόχαρτο, καθάρισε καλά, άφησε να στεγνώσει και βάψε το με ένα σπρευ, ακόμη και σε χρώμα επιλογής σου.

Διαφορετικά μπες στο support και ρώτα αν πουλάν front cover (ή panel). Αν με ρωτάς, ακόμη κι αν πωλούν δε θα συμφέρει η αγορά του

Αυτο ακριβως θα σου ελεγα και εγω.

 

Οπως σου ειπαν και παραπανω

 

Σατινε - Morris Σπρέι Βαφής Satin Acrylic με Σατινέ Εφέ Jet Black RAL 9005 400ml | Skroutz.gr

Γυαλιστερο - Motip Dupli Σπρέι Βαφής Crafts Ακρυλικό με Γυαλιστερό Εφέ Jet Black RAL 9005 400ml | Skroutz.gr

Ματ - Morris Σπρέι Βαφής Mat Acrylic με Ματ Εφέ Jet Black RAL 9005 400ml | Skroutz.gr

 

Με υπομονη, λιγο προσοχη και ελαχιστα ευρω θα το εχεις παλι κουκλα.

Εαν εχεις γνωστο βαφεα αυτοκινητων θα στο κανει τζαμπα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις να το αφαιρέσεις,μπορεις να το τριψεις λιγο, να το περάσεις ασταρι και να το βαψεις (ή να το δωσεις να στο βαψουν σε κάποιο εργαστηριο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα βιντεακι να παρεις μια ιδεα

Ο τυπος βεβαια βαφει τα παντα αλλα η λογικη ειναι η ιδια ειτε βαψεις ενα κομματι μονο ειτε ολο το κουτι

 

Βασικα καλυπτεις ολα τα πλαστικα της προσοψης και ψεκαζεις

image.png.a73d6df424090ba1ae38c036d0cd861b.png

 

Η μεταλλικη σιτα σιγουρα μπορει να βγει και να κανει την δουλεια σου πιο ευκολη και σωστη.

ΑΛΛΑ για να την βγαλεις θελει πολυ προσοχη για να μην σπασεις τα πλαστικα γαντζάκια στα οποια αυτη ειναι κουμπωμενη.

Συνηθως ειναι αρκετα δυσκολο και θελει εκτος απο προσοχη και υπομονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...