Προς το περιεχόμενο

Myth of Empires


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Myth of Empires

header.jpg?t=1704944607

Κυκλοφορία 21/2/24
Διαθέσιμο σε: PC steam
Τιμή: 24.99€ (ίσως)
Εκδότης: Angela Game
Developer: Imperium Interactive Entertainment
Είδος: Open world survival, sandbox
Single player, mmo, online/lan coop/pvp
 

 

Το παιχνίδι είχε κυκλοφορήσει το 2021 ως early access στο steam, το οποίο αποκλείστηκε στη συνέχεια με την κατηγορία της κλοπής κώδικα από το ARK.
Όσοι το είχαν αγοράσει, είχαν κανονικά πρόσβαση στους servers του παιχνιδιού, και μέχρι και τον περασμένο Οκτώβριο μπορούσε όποιος ήθελε να αγόραζε το παιχνίδι από το site του παιχνιδιού.
Ο καιρός πέρασε, η ιστορία προχώρησε και τώρα ήρθε η στιγμή να κυκλοφορήσει επίσημα σε full release στην έκδοση 1.0 στις 21/2/24 πίσω στο steam.

 

Ξεκινήστε ένα συναρπαστικό ταξίδι

Εξερευνήστε μια χώρα με διαφορετικά τοπία, οικολογίες και καιρικές συνθήκες, καθώς και έναν ρεαλιστικό κύκλο ημέρας/νύχτας. Η έκδοση v1.0 του Myth of Empires διαθέτει επίσης έναν νέο χάρτη – το νησί Dongzhou, που προσφέρει νέες περιπέτειες και προκλήσεις.


Δημιουργήστε τη δική σας αυτοκρατορία από το έδαφος

Το Myth of Empires διαθέτει παιχνίδι sandbox με υψηλό βαθμό ελευθερίας. το παιχνίδι έχει 1200+ διαφορετικές συνταγές χειροτεχνίας, επιτρέποντάς σας να δημιουργήσετε τη δική σας αυτοκρατορία. Η έκδοση v1.0 προσθέτει νέες συνταγές, συμπεριλαμβανομένων μηχανικών εργαλείων και άμυνες βάσης, καθώς και ένα νέο σύστημα φύτευσης. Οι πιθανότητες είναι ατελείωτες.


Recruit NPCs, Tame Wildlife

Τα σε βάθος συστήματα δαμασμού και εκπαίδευσης επιτρέπουν στους παίκτες να στρατολογούν ή να υποτάσσουν πρόσθετες δυνάμεις για να τους βοηθήσουν στη μάχη και την παραγωγή. Η έκδοση v1.0 προσθέτει νέα boss NPC και ισχυρά θηρία. Επιπλέον, μπορούν να χρησιμοποιηθούν μικρότεροι τύποι ζώων για να ενισχύσουν την άμυνα της βάσης σας.


Πραγματοποιήστε επικούς πολέμους σε αρχαία πεδία μάχης

Το Myth of Empires διαθέτει εκατοντάδες διαφορετικά όπλα, πανοπλίες και μεγάλης κλίμακας μηχανολογικό εξοπλισμό. Επιλέξτε τα όπλα που ταιριάζουν καλύτερα στο στυλ παιχνιδιού σας ή χρησιμοποιήστε τις στρατηγικές σας δυνατότητες για να δημιουργήσετε έναν στρατό. Η έκδοση v1.0 εισάγει ισχυρές μηχανικές άμυνες βάσης, ξύλινα βόδια και άλλο νέο εξοπλισμό μάχης για να εμπλουτίσει περαιτέρω τη βαθιά πολεμική εμπειρία του παιχνιδιού.


Συμμετέχετε σε μάχες μεταξύ διακομιστών

Δημιουργήστε διοικητικές περιοχές, πολεμήστε για τη θέση του δικαστή της κομητείας και ανταγωνιστείτε για να επεκτείνετε την επικράτειά σας μέσω των Μάχες των Φρουρίων. Δημιουργήστε την τέλεια συντεχνία και χρησιμοποιήστε τη διπλωματική σας ικανότητα για να εξασφαλίσετε τη μακροπρόθεσμη σταθερότητά της.


Γράψε το δικό σου μύθο

Με 25 διαφορετικά μονοπάτια ανάπτυξης, ένα σύστημα τίτλων 16 επιπέδων και περισσότερα από 100 επιτεύγματα, έχετε απόλυτη ελευθερία στην ανάπτυξη του χαρακτήρα σας. Γίνετε ένας θρυλικός στρατιωτικός διοικητής ή αρκεστείτε στη ζωή ενός απλού αγρότη – η επιλογή είναι δική σας.


Παίξτε πολλαπλές λειτουργίες παιχνιδιού που προσφέρουν ατελείωτες δυνατότητες

Το Myth of Empires υποστηρίζει επίσημους διακομιστές, προσαρμοσμένους διακομιστές, καθώς και σόλο και φιλοξενούμενη λειτουργία. Οι δημιουργικοί παίκτες μπορούν επίσης να χρησιμοποιήσουν τον ισχυρό επεξεργαστή mod του παιχνιδιού για να προσαρμόσουν το παιχνίδι στην εμπειρία των ονείρων τους.

Οι παίκτες πρέπει να επιβιώσουν, να δημιουργήσουν και να οδηγήσουν στρατεύματα στην προσπάθειά τους να κατακτήσουν εδάφη και να χτίσουν τη δική τους αυτοκρατορία.

(google translate)

ss_de773ef1bd91d885791cd7d79d0602d689443cad.1920x1080.jpg?t=1704944607

 

ss_d13be241e69892cc852dcca4a4abe8895b901f80.1920x1080.jpg?t=1704944607

 

ss_bd0b5e50691365ee94741b11332918a1a6fb3bed.1920x1080.jpg?t=1704944607

 

 

Αναφορά σε κείμενο

 

SYSTEM REQUIREMENTS

MINIMUM:

Requires a 64-bit processor and operating system

OS *: Requires 64-bit processor and operating system Operating system: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Processor: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300

Memory: 8 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB

DirectX: Version 11

Network: Broadband Internet connection

Storage: 60 GB available space

Sound Card: DirectX compatible sound card with the latest drivers
 

RECOMMENDED:

Requires a 64-bit processor and operating system

OS *: Requires 64-bit processor and operating system Operating system: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

Processor: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600

Memory: 16 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB

DirectX: Version 11

Network: Broadband Internet connection

Storage: 60 GB available space

Sound Card: DirectX compatible sound card with the latest drivers

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Myth of Empires [21/2/24]
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε έκπτωση και αυτό με τις τωρινές εκπτώσεις.

Και τρέχει τρελό bundle deal που πάλι βγαίνει πιο φτηνά έτσι απ'ότι μόνο του αν το αγοράσει κάποιος.
Πακέτο με: Ark-Atlas https://store.steampowered.com/bundle/39580/Three_Brothers_Bundle/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο παιχνίδι το έχω από όταν βγήκε πριν το βγάλουν από το steam και το επαναφέρουν αλλά δεν έχω παίξει τώρα τελευταία.
Θυμάμαι ότι είχε κακή μετάφραση και ήταν πολλά στα κινέζικα και σκάγανε ορδές κινέζων και καταστρέφαν servers, πήγαν να το κάνουν και στον δικό μου αλλά μίλησε το pfblockerng αλλά και το δικό μου σύστημα που κάνει timeout όσους έχουν μεγάλο latency (200+ms).

Έχει βελτιωθεί καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, comfuzio είπε

Ωραίο παιχνίδι το έχω από όταν βγήκε πριν το βγάλουν από το steam και το επαναφέρουν αλλά δεν έχω παίξει τώρα τελευταία.
Θυμάμαι ότι είχε κακή μετάφραση και ήταν πολλά στα κινέζικα και σκάγανε ορδές κινέζων και καταστρέφαν servers, πήγαν να το κάνουν και στον δικό μου αλλά μίλησε το pfblockerng αλλά και το δικό μου σύστημα που κάνει timeout όσους έχουν μεγάλο latency (200+ms).

Έχει βελτιωθεί καθόλου;

Πλέον βγήκε η έκδοση v1.0 τώρα που ξαναμπήκε στο steam-κλαίω για τη προσφορά, γιατί αν θυμάστε είχε αφαιρεθεί για κλοπή κώδικα από το ark.

Δεν το έχω πάρει, το κοίταζα όμως.

Πες όμως μας για το παιχνίδι, γιατί δεν έχουμε καταλάβει τί είναι.

Είναι ΜΜΟ? Είναι survival? Είναι ark?
Πόσοι παίζουν σε έναν σερβερ; Το map είναι όλο αυτό που βλέπουμε; Από τα βίδεος, δεν έχω βγάλει άκρη.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι πέρασα πολύ ώρα σε αυτό καθώς δεν το έχει κανείς από την παρέα μου οπότε έπαιζα μόνος, σαν ARK μου φάνηκε με στοιχεία της ιστορίας της Κίνας, Eγώ σαν ένα reskin του ARK το είδα (όπως και το palworld) με πολύ κακό community, βέβαια το κακό community είναι για εμένα που δεν είμαι κινέζος, για τους κινέζους είναι κάτι "δικό τους" και κάνουν ότι θέλουν.
Δεν αξίζει να παίξει κανείς σε public server είτε pre-final είτε post-final, μόνο κάνα selfhosted, απλά δεν μπαίνω στον κόπο γιατί έχω βαρεθεί το progression system του ARK με ότι skin και να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Δεν μπορώ να πω ότι πέρασα πολύ ώρα σε αυτό καθώς δεν το έχει κανείς από την παρέα μου οπότε έπαιζα μόνος, σαν ARK μου φάνηκε με στοιχεία της ιστορίας της Κίνας, Eγώ σαν ένα reskin του ARK το είδα (όπως και το palworld) με πολύ κακό community, βέβαια το κακό community είναι για εμένα που δεν είμαι κινέζος, για τους κινέζους είναι κάτι "δικό τους" και κάνουν ότι θέλουν.
Δεν αξίζει να παίξει κανείς σε public server είτε pre-final είτε post-final, μόνο κάνα selfhosted, απλά δεν μπαίνω στον κόπο γιατί έχω βαρεθεί το progression system του ARK με ότι skin και να είναι

Ναι μοιάζει με το ark χωρίς τα dinos. Οπότε κατάλαβα πως θα ναι. Και πάλι φαίνεται διαφορετικό από τα συνηθισμένα, συν το τεράστιο skill tree.
Είχα πάρει σε μια close beta μέρος, αλλά επειδή ήμουν με το λαπτοπ δεν το έτρεχε καλά δεν μπήκα στον κόπο να παίξω πάνω από 20 λεπτά.
Και μεις δε το έχουμε πάρει, τώρα στα 10€ το σκεφτόμαστε.

Μπορείς να το παίξεις μόνο PVE να κάνεις μάχες με τα npc μέσα; ή είναι τελείως passive και μόνο tame τους κάνεις για να σου farmαρουν resources

Διαβάζω ότι θα βάλουν διάφορους λαούς μέσα, Έλληνες, Πέρσες, Ρωμαίους, Αιγυπτίους, παράλληλα με ότι έχει.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, xtrmsnpr said:

Ναι μοιάζει με το ark χωρίς τα dinos. Οπότε κατάλαβα πως θα ναι. Και πάλι φαίνεται διαφορετικό από τα συνηθισμένα, συν το τεράστιο skill tree.
Είχα πάρει σε μια close beta μέρος, αλλά επειδή ήμουν με το λαπτοπ δεν το έτρεχε καλά δεν μπήκα στον κόπο να παίξω πάνω από 20 λεπτά.
Και μεις δε το έχουμε πάρει, τώρα στα 10€ το σκεφτόμαστε.

Μπορείς να το παίξεις μόνο PVE να κάνεις μάχες με τα npc μέσα; ή είναι τελείως passive και μόνο tame τους κάνεις για να σου farmαρουν resources

Διαβάζω ότι θα βάλουν διάφορους λαούς μέσα, Έλληνες, Πέρσες, Ρωμαίους, Αιγυπτίους, παράλληλα με ότι έχει.
 

https://store.steampowered.com/news/app/1371580/view/5794516150104191197?l=english Για αυτό εδώ λες ε; DLC με Έλληνες και Πέρσες να υποθέσω επί πληρωμή (DLC γαρ).

Και πάλι δεν πέρασα πολύ ώρα μέσα στο παιχνίδι οπότε έχω δει λίγα πράγματα. Και ναι, και σε μένα στο PC της υπογραφής δεν έπαιζε πολύ καλά -αν και νομίζω τότε είχα την 1660 ti και τον 3900x-, θα το ανοίξω μια τώρα

Ναι και τώρα που μπήκα solo πάλι πάει σε slow motion με την 3080 ti + 5900x, το έχω από καθαρό install.
Τώρα έβαλα DLSS για να δω πως πάει, για αρχή το βλέπω όλο στα Αγγλικά και όχι ντεμί όπως ήταν.

Να σηκώσω κάνα server;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Myth of Empires
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...