Προς το περιεχόμενο

Αναζητώ κάτοχο συμβατές συσκευής για cosmote 5g


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Εχω παρει ενα 5g modem  και έχω και μια κάρτα cosmote αλλά επειδή δεν είναι το  modem συμβατό κολλάει στο 4g+

Υπάρχει κανείς στην Κυψέλη να βάλω την κάρτα μήπως ενεργοποιηθεί το 5g? 

Ευχαριστώ, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iMrP είπε

Καλησπέρα, 

Εχω παρει ενα 5g modem  και έχω και μια κάρτα cosmote αλλά επειδή δεν είναι το  modem συμβατό κολλάει στο 4g+

Υπάρχει κανείς στην Κυψέλη να βάλω την κάρτα μήπως ενεργοποιηθεί το 5g? 

Ευχαριστώ, 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Cosmote - Voda ή ότι είναι η SIM σου τέλος πάντων και πες τους να την βάλουν σε ένα συμβατό 5G τηλέφωνο για να στείλεις το SMS...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είχα δει συγκριτικα video reviews και διαβασα αρκετα φορουμ για mobile modem και επειδή είχαν μία καλή διαφορά στη τιμή και το 4g είχε επιπλέον perks μπήκα να δω πως αποδίδουν αν αξίζει συγκριτικά τεστ και βρήκα το εξής στο οποίο δεν διαφωνούσε κανείς στα βίντεο.Αν δεν υπάρχει σωστά στημένο δίκτυο 5g σε μία περιοχή (να έχει αρκετές κεραίες και άλλα τα οποία δεν είχα τις γνώσεις για να αντιλληφθώ) κατα πάσα πιθανότητα θα έχεις χειρότερη ταχύτητα απο το να επιλέξεις να συνδέεσαι με lte και όντως στο router που πιάνω φουλ 5g η ταχύτητα είναι τόσο ασταθής ωπού με επιλογή lte η ταχύτητα είναι απείρος καλύτερη.Εγώ με vodafone δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι για το 5g στείλε μία το ρουτερ που χρησιμοποιείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/01/2024 at 10:18, chrisxkar said:

Εγω είχα δει συγκριτικα video reviews και διαβασα αρκετα φορουμ για mobile modem και επειδή είχαν μία καλή διαφορά στη τιμή και το 4g είχε επιπλέον perks μπήκα να δω πως αποδίδουν αν αξίζει συγκριτικά τεστ και βρήκα το εξής στο οποίο δεν διαφωνούσε κανείς στα βίντεο.Αν δεν υπάρχει σωστά στημένο δίκτυο 5g σε μία περιοχή (να έχει αρκετές κεραίες και άλλα τα οποία δεν είχα τις γνώσεις για να αντιλληφθώ) κατα πάσα πιθανότητα θα έχεις χειρότερη ταχύτητα απο το να επιλέξεις να συνδέεσαι με lte και όντως στο router που πιάνω φουλ 5g η ταχύτητα είναι τόσο ασταθής ωπού με επιλογή lte η ταχύτητα είναι απείρος καλύτερη.Εγώ με vodafone δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι για το 5g στείλε μία το ρουτερ που χρησιμοποιείς

Ναι όταν είχα κάρτα vodaphone έπιανε 5g χωρίς να χρειαστεί κάτι επιπλέον. Η ταχύτητα όμως ήταν ίδια με αυτή της cosmote στο 4g+.

Με την κάρτα cosmote δεν πιάνει 5g και θέλει ενεργοποίηση από συμβατή συσκευή. 

On 30/01/2024 at 16:35, Damned7 said:

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών θα στο φτιάξουν.

Έτσι έκανα εγώ.

Στη εξυπηρέτηση μου είπαν πως μόνο από 5g συμβατή συσκευή με μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, iMrP said:

Στη εξυπηρέτηση μου είπαν πως μόνο από 5g συμβατή συσκευή με μήνυμα. 

5G κινητό δεν έχω,σε ένα ZTE MC801A ρουτερ που την έβαλα δεν είχα 5G,μίλησα με live chat και το έφτιαξαν επιτόπου σε δυο σιμ που είχα.

Απλα ενεργοποιούν το 5G στην σιμ για όλες τις συσκευές.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Damned7 said:

5G κινητό δεν έχω,σε ένα ZTE MC801A ρουτερ που την έβαλα δεν είχα 5G,μίλησα με live chat και το έφτιαξαν επιτόπου σε δυο σιμ που είχα.

Απλα ενεργοποιούν το 5G στην σιμ για όλες τις συσκευές.

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...