Προς το περιεχόμενο

Φωτιστικά ασφαλείας σε διάδρομο πολυκατοικίας


Bassotis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση να κάνω.Θέλω να βάλω σε μια  τριώροφη κατοικία φωτισμό ασφαλείας στους διαδρόμους, αν ανοίξω τα ηλεκτρολογικά κουτία στους τοίχους των διαδρόμων θα μπορέσω να πάρω γραμμή από εκεί(φάση και επιστροφή)????

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Bassotis7 είπε

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση να κάνω.Θέλω να βάλω σε μια  τριώροφη κατοικία φωτισμό ασφαλείας στους διαδρόμους, αν ανοίξω τα ηλεκτρολογικά κουτία στους τοίχους των διαδρόμων θα μπορέσω να πάρω γραμμή από εκεί(φάση και επιστροφή)????

Σας ευχαριστώ.

Κανονικα ναι

Για προφανείς λόγους τις Ηλεκτρολογικες εγκαταστάσεις προτείνεται (και πρέπει) να τις κάνει ηλεκτρολόγος ειδικά όταν μιλάμε και για κοινόχρηστους χωρους

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Bassotis7 είπε

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση να κάνω.Θέλω να βάλω σε μια  τριώροφη κατοικία φωτισμό ασφαλείας στους διαδρόμους, αν ανοίξω τα ηλεκτρολογικά κουτία στους τοίχους των διαδρόμων θα μπορέσω να πάρω γραμμή από εκεί(φάση και επιστροφή)????

Σας ευχαριστώ.

Λογικά στον διάδρομο της πολυκατοικίας θα υπάρχει μόνο η γραμμή του αυτόματου κλιμακοστασίου, οπότε δεν θα δουλέψει για τα φώτα ασφαλείας που θέλουν συνεχώς φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...