Προς το περιεχόμενο

Όμιλος ΟΤΕ: Ξεκίνησε η υλοποίηση του έργου Ultra-Fast Broadband, με πρώτο σταθμό την Δράμα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/1/2024 στις 9:22 ΠΜ, dream21 είπε

Περί UFBB για να καταλαβετε τι γινεται και πόσο γέλιο έχει πέσει απο προχθες που ειδα τις περιοχες στην Ανατολική Αττική... Δημος Λαυρεωτικης στην Πλάκα Κερατέας 800 ατομων χωριό ειχε μπει μια καμπινα VDSL πριν 6-7 χρόνια στο παλαιο δημοτικό σχολειο με αριθμο καμπινας 151 και απο αυτην ειμαστε ολοι η Ανω πλάκα στα 1.5 με 2 χιλιομετρα μακρια απο αυτην με γραμμες 24αρες. Το εργο UFBB ξεκινησε απεναντι απο εμας σε αλλες περιοχες οπως Διμουλάκι , Ριμπάρι , χάρβαλο και σε λιγο παλαιοκαμαριζα και Μαρκατι και εμεις μειναμε εκτος... https://www.digitalplan.gov.gr/dimosievma/2/prokiryxi-diakiryxis-ypodomes-yperypsilis-evryzonikotitas-ufbb. Eχουμε στείλει επιστολές 2 φορές σαν Συλογος και μας εχουν γράψει και ο ΟΤΕ και ο Δημος Λαυρεωτικής στα Π@π@ρι@ τους....

Kινητη τηλεφωνία δεν παιζει απο κανεναν και η μονη λυση ειναι το Starlink...

 

ufb.png

Μαρκοπουλο ελεγε τιποτα για UFBB ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

Μαρκοπουλο ελεγε τιποτα για UFBB ?

Η πολή μεσα το Μαρκόπουλο έχει FTTH , εαν εισαι εκτός πολης δωσε μου περιοχη να κοιταξω εαν συμπεριλαμβανετε στο UFBB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Thresh είπε

Στην Αττική πάνε κομμάτια θα έλεγα, κάθε μήνα γίνονται διαθέσιμες νέες περιοχές/γειτονιές.

Lot 7 ειμαι οποτε θα αργησει 6 χρονια κολλημενος με 100αρα γραμμη .

5 λεπτά πριν, dream21 είπε

Η πολή μεσα το Μαρκόπουλο έχει FTTH , εαν εισαι εκτός πολης δωσε μου περιοχη να κοιταξω εαν συμπεριλαμβανετε στο UFBB

Οδος Αναπαυσεως Κουρτακης κρασια ,ειμαι χαμηλα απο την πολη .καμπινα εχουμε 6 χρονια αναβαθμιση πανω απο 100 δεν εχουμε 🤣

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Lot 7 ειμαι οποτε θα αργησει 6 χρονια κολλημενος με 100αρα γραμμη .

Οδος Αναπαυσεως Κουρτακης κρασια ,ειμαι χαμηλα απο την πολη .

100αρα παίρνεις απο την καμπινα αναπαυσεως και πριφτη γωνία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dream21 είπε

Δεν είσαι μέσα δυστηχως

δεν περιμενα να ημουν κιολας,το εχω χωνεψει οτι πρεπει να σπαταλησω για μισθωμενη γραμμη και 20.000,ειναι της μοδας να πουλανε τετοιες υπηρεσιες οι οτετζηδες στην περιοχη εκτος κεντρου .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, dream21 said:

Η πολή μεσα το Μαρκόπουλο έχει FTTH , εαν εισαι εκτός πολης δωσε μου περιοχη να κοιταξω εαν συμπεριλαμβανετε στο UFBB

Μπορείς να δεις και για Αγία Παρασκευή, περιοχή Αι Γιάννη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2024 στις 2:59 ΜΜ, Thresh είπε

Περιστέρι κλασικά ρίχνει άκυρο ο Παχατουρίδης (Μαέβιους) γιατί θέλει να ασφαλτοστρώνουν όλο το δρόμο κι όχι μονο τα χαντάκια της οπτικής.

Περιστέρι και Μπραχάμι δεν καίγεται ο ΟΤΕ, παίζει να θέλει να τα κάνει καμιά Nova οπότε τα ζώα μου αργά.

Άσε αν περάσεις για καφέ από το Μπουρνάζι θα δεις στην άσφαλτο κάτι αυλάκια δέκα εκατοστών  ΝΑ (μετά συγχωρήσεως)

Όλα έχουν την τιμή τους σε αυτό τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
46 minutes ago, Aprile said:

Άσε αν περάσεις για καφέ από το Μπουρνάζι θα δεις στην άσφαλτο κάτι αυλάκια δέκα εκατοστών  ΝΑ (μετά συγχωρήσεως)

Όλα έχουν την τιμή τους σε αυτό τον κόσμο.

Λογικά FTTC(VDSL), όχι FTTH, το οποίο επίσης καθυστέρησε τρομερά στο Περιστέρι.

3.jpg.77bab6e71ed495807ef4b32a40d9d92a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
38 minutes ago, Aprile said:

Δεν νομίζω ότι η ΔΕΗ περνάει FTTC. Mόνο FTTH.

 

Δεν γνώριζα ότι κάνει εκεί, βέβαια μέχρι να δώσει κάποιος λιανική μέσω των οπτικών της ΔΕΗ, ευτυχισμένο 2025...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Sablj είπε

Μπορείς να δεις και για Αγία Παρασκευή, περιοχή Αι Γιάννη? 

Εαν εννοεις απο την πανω μερια που ειναι το Αμερικανικο κολλεγιο είσαι εκτος.

4 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν γνώριζα ότι κάνει εκεί, βέβαια μέχρι να δώσει κάποιος λιανική μέσω των οπτικών της ΔΕΗ, ευτυχισμένο 2025...

2026 και βλέπουμε αλλωστε η ΔΕΗ θα δώσει πρωτα χοντρική και καποια στιγμη μελλοντικα το σκέφτεται για λιανική.

https://www.fibergrid.gr/el/

Επεξ/σία από dream21
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...