Προς το περιεχόμενο

Νέος τρόπος προώθησης του Edge browser από τη Microsoft, δημιουργεί αντιδράσεις


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σετάρεις τον υπολογιστή του άσχετου από αυτά προϊσταμένου σου και του βάζεις άλλο account στο teams, αλλο στο outlook, άλλο στο office. Συνδέεται ΜΙΑ γαμημένη φορά στον IE: Κουτάκι τύπου "Θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον outlook λογαριασμό αυτό σε ΟΛΕΣ τις υπηρεσίες" προεπιλεγμένο. Ακόμα κι εγώ, από ταχύτητα, θα το πάταγα.

Πηδάει teams, office, outlook, account στο pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει τον chrome από την έναρξη του μπλοκαρίσματος adblockers στο youtube.
Είμαι με τον firefox....με τις καθυστερήσεις του σκέφτομαι για brave, αλλά ούτε που τον ξέρω.... μάλλον ήρθε η ώρα να τον τσεκάρω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, SoullessRider said:

Έχω σταματήσει τον chrome από την έναρξη του μπλοκαρίσματος adblockers στο youtube.
Είμαι με τον firefox....με τις καθυστερήσεις του σκέφτομαι για brave, αλλά ούτε που τον ξέρω.... μάλλον ήρθε η ώρα να τον τσεκάρω....

Χρησιμοποιω Firefox παρα πολλα χρόνια.

Μια ζωη γρηγορος και αξιποστος. Πλεον εμφανιζει προβληματα απόδσης λογο ad blocker σε YouTube και twitch. Εκανα μια προσπαθεια να βγαλω τον ad blocker αλλα η κατασταση ητανε απαλευτη 😄

Αλλα περα αυτων των sites δουλευει απροβληματιστα.

Επεξ/σία από kostakis_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά προτιμούσα τον chrome, αλλά ήξερα που θα πήγαινε η φάση από την στιγμή που εξαγόρασε η μαμά του το adblock....
έχω περάσει βέβαια και από opera, όταν ακόμα ήταν java εφαρμογή σε κινητό με τηλεόραση, ο οποίος ήταν απίστευτα ελαφρύς λόγο του τρόπου λειτουργίας του,

Αλλά και από tor, όπως και κάποιους άλλους...περαστικούς...

Την "σιγουριά" των 2 (firefox και chrome) δεν την ένοιωθα πουθενά βέβαια (ότι δεν θα πάρει καμία Shity-εταιρεία ξαφνικά τα δικαιώματα και άρα τα δεδομένα -  και δεν θα περάσει μια μέρα update με ένα κάρο μακακίες πριν καταλάβω πως κάτι άλλαξε σε ιδιοκτησία και πλεύση)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας σπάσει και λίγο το μονοπώλιο του Chrome, δε θα πάθει κάτι η Google... Μόνο με την Apple τρώγεστε 😂😂 #SafariONLY

Επεξ/σία από ramarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ Firefox και brave και τελευταία χρησιμοποιώ και τον floorp https://floorp.app/en/ , ένας αξιόλογος browser με βάση τον Firefox.

Μακριά από σκουπίδια της ms και τς Google 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, crypto6243 said:

Στο Linux Mint τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και καλύτερα, διότι η Microsoft απλώς δεν υπάρχει. 

Γιατί... υπάρχει λινουξ μιντ ? Είναι σαν να υπάρχει αλλά δεν υπάρχει... Κάτι σαλεύει κάτω απο το χαλί... 100 χρήστες όλοι κι όλοι, γνωρίζονται μεταξύ τους με τα μικρα τους ονόματα... Να μου έλεγες "ubuntu". να πώ "Μάλιστα !"... 200 χρήστες εδώ, τουλάχιστον το παλεύουν... :) :) :)

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι με firefox, έχω βάλει και τα φίλτρα μου στο ublock origin και το youtube μέχρι τώρα ούτε που έχει διανοηθεί να μου βάλει διαφήμιση... - ούτε το youtube ούτε οι  καναλάρχες με τις δικές τους προωθήσεις δικών τους βίντεο...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Eloy είπε

Είμαι με firefox, έχω βάλει και τα φίλτρα μου στο ublock origin και το youtube μέχρι τώρα ούτε που έχει διανοηθεί να μου βάλει διαφήμιση... - ούτε το youtube ούτε οι  καναλάρχες με τις δικές τους προωθήσεις δικών τους βίντεο...

Και στον chrome εχει πανω απο μηνα μετα απο εκεινα τα θεματα που εβγαζε με τα ποσα βιντεο μπορουμε να δουμε κτλ δουλευει αψογα το ublock origin. Αλλαξαν κατι στον κωδικα του και κανει bypass τα script χωρις προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Eloy είπε

Γιατί... υπάρχει λινουξ μιντ ? Είναι σαν να υπάρχει αλλά δεν υπάρχει... Κάτι σαλεύει κάτω απο το χαλί... 100 χρήστες όλοι κι όλοι, γνωρίζονται μεταξύ τους με τα μικρα τους ονόματα... Να μου έλεγες "ubuntu". να πώ "Μάλιστα !"... 200 χρήστες εδώ, τουλάχιστον το παλεύουν... :) :) :)

Κατσε, περιμενε λιγο...οπου ναναι ερχεται> ολο τα σερβερ, τα κινητα, οι τοστιερες, οι σκουπες κλπ. τρεχουνε λινουξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...