Προς το περιεχόμενο

Απορίες περι εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνήθως σε ολα τα κινητά που ειχα μεχρι σήμερα ειτε android ειτε iphone στην παρούσα φάση κλείνω τα background services για να μην τρώνε μπαταρία και αφήνω ανοιχτά κυρίως τα mesengers ( fb messenger , viber κτλπ ) και απο εφαρμογές τα social ( fb , insta ) και το gmail.

Έχω ομως μπερδευτεί , δοκίμασα και τα έκλεισα ολα αλλα έστειλα απο αλλο λογαριασμό προφανώς μήνυματα και στο viber και messenger αλλα και email και μου ήρθαν κανονικά ειδοποιήσεις άμεσα κιόλας οπως πριν που τα ειχα ανοιχτά και έτρεχαν στο παρασκήνιο , οποτε τώρα που τα έκλεισα δεν πρέπει κανονικά να μην έρχονται ειδοποιήσεις παρα μονο οταν ανοίξω το τηλέφωνο ή εχω καταλάβει λάθος μαλλον πως λειτουργούν ? 🤔

Οπότε τα αφήνουμε ανοιχτά η τα κλέινουμε για να μην τρώνε μπαταρία αφου και πάλι την ιδια συμπεριφορά βλέπω μου χτυπάει οτι ήρθε το ταδε email ή η ταδε ειδοποίηση και που τα εχω και δεν τρέχουν πισω ....

Επίσης διάβαζα κατι σχόλια σε αλλα forum οτι ειναι καλό τελικά να τρέχουν γιατι δεν χρειάζεται καθε φορά που ανοίγουμε ενα app να φορτώνει περιεχόμενο καινούργιο οποτε καταλαλώνει και περισσότερους πόρους ...

Τι υσχύει τελικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα αφήνω όλα στην διαχείριση του τηλεφώνου ούτε εξοικονόμηση ενέργειας ούτε άλλες αηδιες που μόνο ζημιά κάνουν, το android από μόνο του μαθαίνει την χρήση που κάνεις και αυτόματα θέτει εφαρμογές σε αδράνεια, και ναι στο τελευταίο που λες όταν μια εφαρμογή φορτώνει από το μηδέν τρώει περισσότερα ενέργεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...