Προς το περιεχόμενο

Iphone αποδειξη


aikaterinh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα. Μου χουν κανει δωρο το iphone 15 και δεν ξερω απο που αγοραστηκε ουτε εχω την αποδειξη. Πηρα την apple τιποτα. Με ποιο τροπο μπορω να την βρω, φοβαμαι μην το κλειδωσω και χωρις αποδειξη δεν ανοιγει. Καμια ιδεα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aikaterinh είπε

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα. Μου χουν κανει δωρο το iphone 15 και δεν ξερω απο που αγοραστηκε ουτε εχω την αποδειξη. Πηρα την apple τιποτα. Με ποιο τροπο μπορω να την βρω, φοβαμαι μην το κλειδωσω και χωρις αποδειξη δεν ανοιγει. Καμια ιδεα ??

Καλημέρα μάλλον...! :) Κατ αρχήν, έχεις λογαριασμό icloud που να το έχεις συνδέσει μ αυτόν? Αν ναι, τότε δε βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με κλείδωμα κλπ!!! Επίσης, ένας εύκολος τρόπος, για να δεις αν έχει εγγύηση-που αποκλείεται να μη δεν έχει-μπες στις ρυθμίσεις>Γενικά>AppleCare και εγγύηση, ενώ είσαι στο ίντερνετ, και δες!! Πάντως, αν η συσκευή είναι οκ (νόμιμη), δε μπορεί η Apple να μην ήξερε τίποτα... ;) Με τον σειριακό αριθμό μπορεί να βρει αν έχει κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρη ότι το iPhone είναι αγορασμένο; Δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα στο να πάρεις δώρο iPhone, που όλοι ξέρουμε την τιμή του, και να μην δώσεις την απόδειξη. Όχι τόσο για το κλείδωμα όσο για την εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, aikaterinh said:

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα. Μου χουν κανει δωρο το iphone 15 και δεν ξερω απο που αγοραστηκε ουτε εχω την αποδειξη. Πηρα την apple τιποτα. Με ποιο τροπο μπορω να την βρω, φοβαμαι μην το κλειδωσω και χωρις αποδειξη δεν ανοιγει. Καμια ιδεα ??

Γιατί δεν ρωτας αυτον που στο έκανε δωρο να στη δώσει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι νομιμο εννοειται με το κουτι του. Δεν υπαρχει επικοινωνια με το ατομο. Δεν το χω ανοιξει ακομα για να εχω icloud. Ηθελα να βρω την αποδειξη πρωτα. Ελεγα μηπως υπηρχε καποιο λινκ η καπου να παρω τηλεφωνο. Εμενα το κλειδωμα με φοβιζει

Γιατι μου ειπε η apple οτι ετσι και μπερδευτω με τον κωδικο και το κλειδωσω, χωρις την αποδειξη δεν ξεκλειδωνει. Ουτε μπορω να το πουλησω μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, aikaterinh said:

Ειναι νομιμο εννοειται με το κουτι του. Δεν υπαρχει επικοινωνια με το ατομο. Δεν το χω ανοιξει ακομα για να εχω icloud. Ηθελα να βρω την αποδειξη πρωτα. Ελεγα μηπως υπηρχε καποιο λινκ η καπου να παρω τηλεφωνο. Εμενα το κλειδωμα με φοβιζει

Γιατι μου ειπε η apple οτι ετσι και μπερδευτω με τον κωδικο και το κλειδωσω, χωρις την αποδειξη δεν ξεκλειδωνει. Ουτε μπορω να το πουλησω μετα

Καλά σου ειπε. άρα κοίτα να μην ξεχάσεις τον κωδικό σου και το κλειδώσεις, δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο 😉

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά ποιος κάνει στις ημέρες μας δώρο ένα τηλέφωνο 1000ευρώ και κόβει την επικοινωνία?

Επίσης και το κατάστημα αγοράς έστω ότι βρεις, πως ακριβώς θα σου δώσουν την απόδειξη, αφού άλλος είναι αυτός που το πλήρωσε/αγόρασε?

Κάτι δεν πάει καλά με αυτά που διαβάζουμε....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Συγνώμη αλλά ποιος κάνει στις ημέρες μας δώρο ένα τηλέφωνο 1000ευρώ και κόβει την επικοινωνία?

Επίσης και το κατάστημα αγοράς έστω ότι βρεις, πως ακριβώς θα σου δώσουν την απόδειξη, αφού άλλος είναι αυτός που το πλήρωσε/αγόρασε?

Κάτι δεν πάει καλά με αυτά που διαβάζουμε....

Υποψιάζομαι ότι πρωην έκανε το δώρο και μετά χωρίσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...