Προς το περιεχόμενο

Σκούπα ρομπότ και σκούπα στικ


SAVVAS_PAPADOPOULOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω της aeg σκούπα κανονική με καλώδιο αλλά με ζοριζει κάθε 5 μέρες που θέλω να ρίξω ένα σκούπισμα στο σπίτι και σκέφτομαι να την έχω στην άκρη για καμία γενική . Στην θέση της λέω να πάρω σκούπα ρομπότ ή - και σκούπα στικ .

Αξίζουν τα λεφτά τους ; 

Έχετε να προτείνετε κάποιες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Έχω της aeg σκούπα κανονική με καλώδιο αλλά με ζοριζει κάθε 5 μέρες που θέλω να ρίξω ένα σκούπισμα στο σπίτι και σκέφτομαι να την έχω στην άκρη για καμία γενική . Στην θέση της λέω να πάρω σκούπα ρομπότ ή - και σκούπα στικ .

Αξίζουν τα λεφτά τους ; 

Έχετε να προτείνετε κάποιες ;

Dyson v12 λίγο ακριβή αλλά αξίζει, πολύ δυνατή και με πολύ καλή αυτονομία άνετα σκουπιζεις με μια φόρτιση 110 τετραγωνικά. Ευέλικτη με πολλά αξεσουάρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas-d είπε

Dyson v12 λίγο ακριβή αλλά αξίζει, πολύ δυνατή και με πολύ καλή αυτονομία άνετα σκουπιζεις με μια φόρτιση 110 τετραγωνικά. Ευέλικτη με πολλά αξεσουάρ.

Την χρησιμοποιήσεις και τον χειμώνα; ανεβαίνει και στα χαλιά ;

Σκούπα κανονική βάζεις ή αρκεί αυτή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια ρομποτικη σκούπα roborock q7 max εδώ και κάνα χρόνο. Μια χαρά είναι για συντήρηση της καθαριότητας και κάνει και ένα τυπικό σφουγγάρισμα. Ανεβαίνει άνετα και στα χειμωνιάτικα χάλια που είναι αρκετά χοντρά και δε μασάει πουθενά. Με τη μπαταρία που έχει κάνω το κάθε δωμάτιο 2 φορές μέχρι να γυρίσει στη βάση της με 20% μπαταρία. Σκουπιζει περίπου 90 λεπτά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, andreas-d είπε

Οκ κατάλαβα ότι εσύ προτείνεις σκούπα στικ και μάλιστα την συγκεκριμένη. Θα το εχω στο μυαλό μου . 

13 ώρες πριν, txcellas είπε

Έχω μια ρομποτικη σκούπα roborock q7 max εδώ και κάνα χρόνο. Μια χαρά είναι για συντήρηση της καθαριότητας και κάνει και ένα τυπικό σφουγγάρισμα. Ανεβαίνει άνετα και στα χειμωνιάτικα χάλια που είναι αρκετά χοντρά και δε μασάει πουθενά. Με τη μπαταρία που έχει κάνω το κάθε δωμάτιο 2 φορές μέχρι να γυρίσει στη βάση της με 20% μπαταρία. Σκουπιζει περίπου 90 λεπτά.. 

Θα το ψάξω διεξοδικά γιατί αν για 2 φορές με 3 την εβδομάδα καθαρίζει η ρομπότ και την βαριά σκούπα την βγάζουμε μια φορά τον μήνα τότε αξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις στικ σίγουρα μην πάρεις μια που πρέπει να κρατάς συνεχώς πατημένο το κουμπί για να λειτουργεί. Θα σε κουράσει. Αντίστοιχες τις dyson υπάρχουν πολλές και φθηνότερες και με πολλά αξεσουάρ. 

Ρομποτική είναι κάτι άλλο. Εγω έχω μια dreame l10 και την βάζω κάθε μέρα. Αλλά την ευκολία της στικ δεν την έχει καμία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2024 στις 12:41 ΠΜ, Bakxos είπε

Αν πάρεις στικ σίγουρα μην πάρεις μια που πρέπει να κρατάς συνεχώς πατημένο το κουμπί για να λειτουργεί. Θα σε κουράσει. Αντίστοιχες τις dyson υπάρχουν πολλές και φθηνότερες και με πολλά αξεσουάρ. 

Ρομποτική είναι κάτι άλλο. Εγω έχω μια dreame l10 και την βάζω κάθε μέρα. Αλλά την ευκολία της στικ δεν την έχει καμία 

Για ποιον λόγο η ρομποτική δεν έχει την ευκολία της στικ από την στιγμή που η ρομποτική υποτίθεται ότι κάνει την δουλειά μόνη της ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πολύ απλά η ρομποτική δεν μπορεί να πάει παντού. Δεύτερον αν θες για κάτι γρήγορο και λίγο η στικ είναι ιδανική. 

Τη ρομποτική τη βάζω κάθε μέρα πριν κοιμηθώ αφού όμως έχω μαζέψει σχεδόν τα πάντα από το πάτωμα 

Γενικά άλλο στικ άλλο ρομποτική. Αν ας πούμε έπρεπε να διαλέξω μόνο μια από τις δύο θα έπαιρνα σίγουρα στικ 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...