Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση δορυφορικών καναλιών


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Petros Electron είπε

Δεν παιζει ρολο που δεν ειναι κομμένο, ειναι βραχυκυκλωμένο σίγουρα.
Κοψτο και βαλε μια μουφα F σε F με δυο συνδέσμους F. Έτσι θα δεις αν ειναι οκ το πιάτο. Αν παίξει μετά αλλάζεις το καλώδιο.
Η TV να να ειναι εκτος ρεύματος οταν κανεις την δουλειά, η εναλλακτικά βγαλε την δορυφορική κεραια απο πισω.

Screenshot from 2024-02-08 22-17-21.png

Δεν ξέρω αν θα το καταφέρω μόνος μου, οπότε θα το πω στον τεχνικό την επόμενη φορά που θα έρθει. Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nate είπε

Δεν ξέρω αν θα το καταφέρω μόνος μου, οπότε θα το πω στον τεχνικό την επόμενη φορά που θα έρθει. Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις!

Εχει βίντεο στο youtube, δεν ειναι τίποτα το δύσκολο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Εχει βίντεο στο youtube, δεν ειναι τίποτα το δύσκολο..

 

Ευχαριστώ για το βίντεο, θα το σκεφτώ και θα πράξω αναλόγως. Αν δω ότι το καταφέρνω θα το κάνω μόνος, αλλιώς θα το πω στον τεχνικό. Μια ερώτηση μόνο, μπορώ να βάλω όποιο καλώδιο θέλω; Εννοώ απ' όσο καταλαβαίνω, πρέπει να κόψω το κακό κομμάτι και να ενώσω τα δύο καλώδια με τα F βύσματα, αφού πρώτα τα ενώσω με ένα καλώδιο. Ποιον τύπο όμως καλωδίου να βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοψεις τις ταινιες για να ελευθερώσεις λίγο το καλώδιο και θα κόψεις λιγο τις άκρες του εκει που εχει κοπει και έπειτα θα  βαλεις την μουφα και τους συνδέσμους F. Αυτο για δοκιμη. Αν δεις οτι ειναι οκ το σημα μετα, συνεπώς και το πιατο τοτε θα αλλάξεις όλο το καλώδιο. Καλώδιο οποιο αντέχει η τσέπη σου να ειναι τουλάχιστον  κλάσης Α+ και Α++

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...