Προς το περιεχόμενο

Redmi Note 13 pro ή Samsung Galaxy 54


kover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία, η γρήγορη ανταπόκριση σε πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα και η κάμερα. Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ. Οπότε, ανάμεσα σε αυτά τα δύο ποιο θα διαλέγατε;

 

edit. για το redmi αναφέρομαι στην έκδοση 5G

Επεξ/σία από kover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kover είπε

Με ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία, η γρήγορη ανταπόκριση σε πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα και η κάμερα. Παιχνίδια δεν παίζω ποτέ. Οπότε, ανάμεσα σε αυτά τα δύο ποιο θα διαλέγατε;

 

edit. για το redmi αναφέρομαι στην έκδοση 5G

στα χαρτια καποια specs υπερτερει η xiaomi αλλα εγω προσωπικα δεν την εμπιστευομαι στο λογισμικο οποτε θα πηγαινε με το a54, φυσικα στα 500€ που κοστιζει σε plaisio/public κτλ δεν αξιζει με τη καμια, δες το απο σκρουτζ εκει γυρω στα 330€ ειναι οκ

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12581&idPhone2=12070#diff-

εδω συγκριση σε ολα τα specs

το wifi 6 ειναι σημαντικο που εχει το a54 μιας και θα εχεις το κινητο σιγουρα για τα επομενα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το βιαζεσαι, αναμενεται να κυκλοφορήσει το Α55, το 13 Pro είναι καινούργιο, έχει λίγες μέρες που κυκλοφορεί. Αγόρασα το 13 Pro Plus και μέχρι στιγμής, δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα, είχα τις επιφυλάξεις μου λόγω κακού προηγούμενου με το MIUI αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα. Επίσης, ίσως να κοιτάξεις το POCO X6 Pro που είναι αντίστοιχο με το 13 Pro, ακόμα πιο δυνατό βέβαια, πάσχει σε κάμερα βέβαια, νομίζω ότι το 13 Pro τα καταφέρνει καλύτερα αν και το Samsung, κατά τις δοκιμές, είναι αρκετά πλήρες, δεν υπάρχει κάτι που να του λείπει. 

Γενικά, σε θέμα μπαταρίας, με κανένα από τα δύο δεν θα έχεις θέμα, στις κάμερες ότι διαφορές έχουν, όπως και στο λογισμικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις συνηθισει το λογισμικο πας στο xiaomi που εχει καποια σπεκς καλυτερα αλλιως το Α54 που ειναι πιο σταθερο στα καθημερινα κ δινει περισσοτερα χρονια ενημερωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...