Προς το περιεχόμενο

[Gaming Keyboard] Corsair K70 Pro Mini Wireless 119.90€ @you.gr


plr77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.you.gr/ypologistes-perifereiaka/perifereiaka/pliktrologia/gaming-keyboard-corsair-k70-pro-mini-wireless-rgb

Υπαρχει και σε μερικα καταστηματα ακομα σε αυτη τη τιμη οπως θα δειτε και ο ανταγωνισμος ξεκιναει απο 168.90€ που ηταν και η τιμη για πολυ καιρο

https://www.skroutz.gr/s/38171623/Corsair-K70-RGB-Pro-Mini-Asyrmato-Gaming-Michaniko-Pliktrologio-60-me-Cherry-MX-Red-diakoptes-kai-RGB-fotismo-Agliko-US.html

Το μηχανικο πληκτρολογιο της Corsair φαινεται και για ιστορικο χαμηλο.

Οι διακοπτες του επειδη εχω τους ιδιους σε Asus 65% keyboard ειναι τουλαχιστον για εμενα οι καταλληλοτεροι.Δεν ειναι το σπαστικο κατα τη γνωμη μου clicky λες και σπαει κατι καθε φορα ουτε τερμα αθορυβο.Ειναι πολυ καλη η αισθηση και ο ηχος που βγαζει.

Πλεονεκτηματα ειναι η ασυρματη συνδεση και B.T αφηνοντας διαθεσιμη μια θυρα USB αν τη χρειαζεστε.

Κατασκευαστικα ειδα οπως αυτο που εχω πλακα αλουμινιου κατω απο τα κουμπια τα switches συγκεκριμενα και το υπολοιπο πλαστικο.

Ζυγιζει 624 γραμμαρια

2 χρονια εγγυηση

Ενα review

https://www.youtube.com/watch?v=pjqkNvSwxB8

Screenshot 2024-02-05 142137.png

Επεξ/σία από plr77
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Gaming Keyboard]Corsair K70 Pro Mini 60% Wireless RGB CherryMX Black στα 119.90€ @you.gr
  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Gaming Keyboard] Corsair K70 Pro Mini Wireless 119.90€ @you.gr

Από typing πώς να τα πηγαίνει; Γιατί το K70 Lux που έχω μέχρι σήμερα και είναι αθάνατο (έχει φάει ποτήρι νερό και με ένα σεσουάρ επανήλθε) είναι απαράδεκτο για typing. Ίσως φταίνε οι cherry διακόπτες, ίσως φταίει ο σχεδιασμός των πλήκτρων, πάντως δεν μπορείς να γράψεις κείμενο πάνω από 50 λέξεις χωρίς να σε κουράσει αφάνταστα.

Επίσης το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι από ένα διάστημα και μετά τα keycaps άρχισαν να σπάνε στη βάση τους και αναγκάστηκα να αγοράσω ανταλλακτικά keycaps που κόστιζαν κανένα 50άρικο αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Zus said:

Από typing πώς να τα πηγαίνει; Γιατί το K70 Lux που έχω μέχρι σήμερα και είναι αθάνατο (έχει φάει ποτήρι νερό και με ένα σεσουάρ επανήλθε) είναι απαράδεκτο για typing. Ίσως φταίνε οι cherry διακόπτες, ίσως φταίει ο σχεδιασμός των πλήκτρων, πάντως δεν μπορείς να γράψεις κείμενο πάνω από 50 λέξεις χωρίς να σε κουράσει αφάνταστα.

Επίσης το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι από ένα διάστημα και μετά τα keycaps άρχισαν να σπάνε στη βάση τους και αναγκάστηκα να αγοράσω ανταλλακτικά keycaps που κόστιζαν κανένα 50άρικο αν θυμάμαι καλά.

Αν σε κούραζαν οι brown ή red mx cherry του K70 Lux στο typing τότε λογικά θα σε κουράσουν παραπάνω οι black που έχει το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 λεπτά πριν, Zus είπε

Από typing πώς να τα πηγαίνει; Γιατί το K70 Lux που έχω μέχρι σήμερα και είναι αθάνατο (έχει φάει ποτήρι νερό και με ένα σεσουάρ επανήλθε) είναι απαράδεκτο για typing. Ίσως φταίνε οι cherry διακόπτες, ίσως φταίει ο σχεδιασμός των πλήκτρων, πάντως δεν μπορείς να γράψεις κείμενο πάνω από 50 λέξεις χωρίς να σε κουράσει αφάνταστα.

Επίσης το πρόβλημα που έχω εγώ είναι ότι από ένα διάστημα και μετά τα keycaps άρχισαν να σπάνε στη βάση τους και αναγκάστηκα να αγοράσω ανταλλακτικά keycaps που κόστιζαν κανένα 50άρικο αν θυμάμαι καλά.

Το εχω μισο μηνα το πληκτρολογιο της Asus.Ειναι μικρο καταρχας δε θα το χρησιμοποιουσα αν ηθελα να γραψω word η οτιδηποτε εχω ενα παλιο κλασικο με soft κουμπια πολυ βολικοτερο και να γραφεις.Αυτο ειναι για gaming κυριως και φυσικα κανενα σχολιο -αναζητηση αλλα μεχρι εκει.ΑΝ ειχα να κανω μια εργασια θα εβαζα αλλο πληκτρολογιο και στο gaming θα συνεδεα αυτο.

Εμενα με βολευει το ασυρματο και με βολευει και μικρο γιατι ειμαι σε μικρο γραφειο με laptop και ασυρματο ηχειο και τα εχω ολα οριακα.

Κατασκευη καταλβαινεις αμεσως οτι ειναι ποιοητικο ειτε απο το βαρος και η υφη των πληκτρων ειναι πολυ καλη και ομορφο.Αλλα για συγκεκριμενη χρηση

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Zus είπε

αναγκάστηκα να αγοράσω ανταλλακτικά keycaps που κόστιζαν κανένα 50άρικο αν θυμάμαι καλά.

Aπο που ειχες βρει να αγορασεις keycaps για corsair?

Ψαχνω και για keycaps και για ποδαρακια που σηκωνεται το πληκτρολογιο και δεν βρισκω απο καπου επισημα να τα πουλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Aπο που ειχες βρει να αγορασεις keycaps για corsair?

Ψαχνω και για keycaps και για ποδαρακια που σηκωνεται το πληκτρολογιο και δεν βρισκω απο καπου επισημα να τα πουλανε.

Από το official site της Corsair. Εδώ είχα κάνει την παραγγελία και μου ήρθαν από Βρετανία, αν θυμάμαι καλά.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Aπο που ειχες βρει να αγορασεις keycaps για corsair?

Ψαχνω και για keycaps και για ποδαρακια που σηκωνεται το πληκτρολογιο και δεν βρισκω απο καπου επισημα να τα πουλανε.

για ποδαρακια βαση μπορεις μεχρι και απο temu να βρεις να σηκωνεται το πληκτρολογιο.Για αυθεντικα keycaps δε γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Zus είπε

Από το official site της Corsair στη Βρετανία.

Δεν εχω βρει ποτε απο κανενα site της Corsair ν'αγορασω ουτε της HyperX ακομη και για μαξιλαρακια απο τα ακουστικα που ηθελα.

Παντα μου ελεγαν σε επικοινωνια που ειχα μαζι του να παρω απο αυτους που τα πουλανε και κανεις δεν τα πουλαει οσο εχω ψαξει.Μονο στο ebay ειχα βρει καποια αλλα δεν αγοραζω απο εκει.

11 λεπτά πριν, plr77 είπε

για ποδαρακια βαση μπορεις μεχρι και απο temu να βρεις να σηκωνεται το πληκτρολογιο.Για αυθεντικα keycaps δε γνωριζω

Τι ειναι το temu?

Για αυθεντικα ηθελα βασικα να κανω την δουλεια μου σωστα γιατι οσες φορες εχω επιλεξει κατι αλλο σωστη δουλεια δεν γινεται.Για ποδαρακια θα κοιταξω μηπως βρω κανεναν να μου τα κανει και 3d print.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν εχω βρει ποτε απο κανενα site της Corsair ν'αγορασω ουτε της HyperX ακομη και για μαξιλαρακια απο τα ακουστικα που ηθελα.

Παντα μου ελεγαν σε επικοινωνια που ειχα μαζι του να παρω απο αυτους που τα πουλανε και κανεις δεν τα πουλαει οσο εχω ψαξει.Μονο στο ebay ειχα βρει καποια αλλα δεν αγοραζω απο εκει.

Πήγαινε στο site που παρέθεσα στο link, αν υπάρχουν keycaps για το keyboard σου, θα στα στείλουν, το αναφέρει ξεκάθαρα. 

Anyway, ξεφύγαμε αρκετά με το off topic, καλύτερα να συνεχιστούν οι απορίες σε άλλο νήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...