Προς το περιεχόμενο

PC gia 1080p gaming


Mifune

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : Δεν είμαι σίγουρος... αλλά δεν με ενδιαφέρει 1440p+ gaming.
Έχω εδώ και χρόνια ένα Ryzen 5600 με μια 2070 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά χρειάζομαι να το δώσω σε μέλος της οικογένειας και χρειάζομαι replacement. Ευκαιρία λοιπόν να κάνω ένα upgrade με την προυπόθεση οτι δεν με ενδιαφέρει τίποτα παραπάνω απο 1080p gaming. Ελπίζω αυτό να μου κρατάει το budget σχετικά χαμηλά?

Χρήση υπολογιστή : Gaming/ movies

Θα ήθελα reliable ~8TB HDD kai ~2TB SSD για OS και gaming installations.
Reliable PSU ίσως 750Watt? γιατί θα του έχω πάνω 3-4 σκληρούς.
Κουτί πρακτικό, αν γίνεται προς το αθόρυβο και χωρίς RGB.
Ψήκτρα για τον CPU χρειάζομαι? Δεν θα κάνω OC.

Δεν χρειάζομαι οθόνη, έχω δύο AOC 24GU και μου αρέσουν πολύ.
Δεν χρειάζομαι πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι.
Δεν με νοιάζει η τοποθεσία καταστήματος ούτε αν είνα απο ένα ή πολαπλά.
Θα το συναρμολογήσω εγώ.
Δεν χρειάζομαι OS.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οα πω ενα προσωπικο παραδειγμα για 1080p gaming. Για 3+ χρονια επαιζα παιχνιδια σε high/ultra ρυθμισεις με 10400, gtx 1660 gaming oc, 32gb ram, 970evo nvme, 650w focus gold. Δεν ειχα ποτε κανενα θεμα. Νομιζω το συστημα μου ηταν η βαση για 1080p gaming. Απο εκει και περα οτι καλυτερο μπορει να βαλει κανεις σε cpu-gpu θα ειναι συν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σετάκι που είχες (5600/υποθέτω b550/16gb ram) είναι ιδανικό και ικανοποιητικό για 1080p gaming.

Είτε θα κινηθείς σε κάτι παρόμοιο με κάποια rx 6600 είτε θα ανέβεις χρηματική κατηγορία.

750watt psu να το κάνεις τι;

Nvme 2tb απλά λάθος εποχή (είναι σε ανεβασμένα επίπεδα εδώ και καιρό)

Ψύκτρα ιδανικά βάζεις για να κρατήσεις το pc όσο γίνεται αθόρυβο. Κρατάς τις θερμοκρασίες χαμηλά με χαμηλές στροφές ανεμιστήρα και δεν έχει φαινόμενα απογειώσεων αεροδρομίου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα οποίος ψάχνει για Ryzen 5 η τιμή αυτή την στιγμή για τον 5600X εάν δεν είναι λάθος είναι χώμα. Οπότε όποιος προλάβει

https://www.skroutz.gr/s/25549852/AMD-Ryzen-5-5600X-3-7GHz-Epexergastis-6-Pyrinon-gia-Socket-AM4-se-Kouti-me-PSyktra.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Πλάκα πλάκα οποίος ψάχνει για Ryzen 5 η τιμή αυτή την στιγμή για τον 5600X εάν δεν είναι λάθος είναι χώμα. Οπότε όποιος προλάβει

https://www.skroutz.gr/s/25549852/AMD-Ryzen-5-5600X-3-7GHz-Epexergastis-6-Pyrinon-gia-Socket-AM4-se-Kouti-me-PSyktra.html

Κάπως έτσι δηλαδή 😅

image.png.da184192e605fbc11a2bdf0c947dd8d2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...