Προς το περιεχόμενο

Συνεργασία tv με soundbar


Billva

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . πρόκειται να προβω σε αγορά τηλεόρασης και soundbar. Έχω καταλήξει στην Philips 65OLED718 Smart Τηλεόραση 65" και για soundbar το SAMSUNG HW-Q990C 11.1.4. θα συνεργάζονται μαζί; ή να προβώ σε τηλεόραση Samsung; εντόπισα την SAMSUNG 65Q80C που δεν είναι oled. Να προτιμήσω την oled η τον συνδιασμό των Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Billva said:

Καλησπέρα . πρόκειται να προβω σε αγορά τηλεόρασης και soundbar. Έχω καταλήξει στην Philips 65OLED718 Smart Τηλεόραση 65" και για soundbar το SAMSUNG HW-Q990C 11.1.4. θα συνεργάζονται μαζί; ή να προβώ σε τηλεόραση Samsung; εντόπισα την SAMSUNG 65Q80C που δεν είναι oled. Να προτιμήσω την oled η τον συνδιασμό των Samsung.

Tα έξτρα χαρακτηριστικά που χάνεις είναι το wireless atmos  δηλαδή η σύνδεση μπάρας τηλεόρασης χωρίς hdmi και το q symphony δηλαδή στην ταυτόχρονη συνδιασμένη χρήση των ηχείων της τηλεόρασης μαζί με την μπάρα. Κανονικά όταν βάζεις μπάρα σε μια τηλεόραση μόνο τα ηχεία της μπαράς παίζουν ήχο.

Τώρα αν αξίζει να πας στη Samsung τηλεόραση αντί της Philips το ζυγίζεις εσύ. Πρωσοπική μου άποψη είναι ότι παραχώρεις πολύ μεγάλο μερίδιο ποιότητας εικόνας για το κέρδος που θα έχεις σε features.  Άρα εγώ θα επέλεγα την  Philips σαν τηλεόραση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην πας σε soundbars, τα εχουμε πει αυτα, δεδομενα δεν μπορουν να βγαλουν καλο ηχο λογω μεγεθους και σχηματος, ειναι πεταμενα λεφτα και μονο μοδα.

Παρε ένα ζευγάρι https://www.skroutz.gr/s/4123741/KRK-Rokit-5-G3-Aytoenischyomeno-Icheio-Studio-Monitor-2-Dromon-50W-Temachio-Mayro.html και ελα πες μου μετα τι σημαινει ηχος........ τι να λεμε για αναλυση ηχου, stereo separation, ρυθμιση 3 σημειων, auto switch off.........επαγγελματικος ηχος οχι π@π@ριες soundbars (τα χρησιμοποιω στην TV και στο pc για music recording....)

Επεξ/σία από sellsoap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...