Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A03 Ξεχάστηκε το pattern


manolis940

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος μου έφερε το συγκεκριμένο κινητό νομίζω ο  κωδικός μοντέλου είναι SM-A035G/DSN το οποίο απ' ότι κατάλαβα είχε στην άκρη και τώρα ξέχασε το μοτίβο. Δοκίμασα διάφορους τρόπους απ' τους παρακάτω για να προσπαθήσω να μπω χωρίς να διαγράψω τα δεδομένα αλλά τζίφος. Υπάρχει κάτι άλλο κατά την γνώμη σας που μπορεί να δοκιμαστεί;

Δοκιμή 1: Κλείδωμα και ξέχασα τον κωδικό.
Δυστυχώς φαίνεται είναι να είναι αρκετά καινούργια δεν υπάρχει η επιλογή

Δοκιμή 2: Find my Phone και Find my device
Εμφανίζεται και στις 2 υπηρεσίες αλλά δυστυχώς η επιλογή unlock δεν υπάρχει

Δοκιμή 3: ADB Tools.
Είπα μήπως έχει κάνει καμιά βλακεία στο παρελθόν και καταφέρω να πάρω πρόσβαση έτσι ώστε να διαγράψω τα geasture.keys και password

Δοκιμή 4: Dr. Fone
Ένα software που σε κάποια κινητά μπορεί να κάνει erase το lock screen χωρίς να διαγράψει αρχεία αλλά φαίνεται πως αυτό δεν είναι μέσα στην λίστα του

Δοκιμή 5: Μαγικά νούμερα
Αφού απογοητεύτηκα είπα να δοκιμάσω τις επιλογές αυτού εδώ του video. Για όσους το έχουν δει εμένα όλα τα βήματα δουλεύουν καλώς με την μόνη διαφορά ότι στο τέλος για να μπω στο safe mode πρέπει να κρατάω πατημένο το volume down ενώ ο συγκεκριμένος βλέπω να τον βάζει έτσι απλά

Το δοκίμασα 3 φορές το παραπάνω γιατί είναι και λίγο περίεργα τα βήματα και κάτι μπορεί να πληκτρολογηθεί λάθος αλλά κάθε φορά που γυρνούσα απ το safe mode στο normal το μόνο που κέρδιζα είναι μια λειτουργία πτήσης.

Κωδικοί του video:

Spoiler

*#0006#
*601*#
*#1010#
*#606*#
*#1100*#
---back wait 5 sec---
*#0000*#

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...