Προς το περιεχόμενο

Χαμηλή ταχύτητα ίντερνετ.


stelarasg7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την ομάδα! Μόλις μετακόμισα στο νέο μου σπίτι στο νησί της Μήλου. Αυτή την στιγμή έχω Cosmote double play στα 50mbps. Το μέγιστο που κλειδώνω είναι 8 με 10 mbps download και 0.5 με 0.8 mbps uplaod. Δεν νομίζω να υπάρχει διόρθωση καθώς το καφάο από το σπίτι απέχει κοντά στα 2 χιλιόμετρα. Αξίζει να κινηθώ με mobile internet ή 5g internet? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον παροχο που να είναι καλύτερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelarasg7 είπε

Χαιρετώ την ομάδα! Μόλις μετακόμισα στο νέο μου σπίτι στο νησί της Μήλου. Αυτή την στιγμή έχω Cosmote double play στα 50mbps. Το μέγιστο που κλειδώνω είναι 8 με 10 mbps download και 0.5 με 0.8 mbps uplaod. Δεν νομίζω να υπάρχει διόρθωση καθώς το καφάο από το σπίτι απέχει κοντά στα 2 χιλιόμετρα. Αξίζει να κινηθώ με mobile internet ή 5g internet? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον παροχο που να είναι καλύτερος?

Δεν υπαρχει καλύτερος παροχος οταν η γραμμή σου ειναι αυτή που ειναι, μάλλον μονο χειρότερα μπορεί να τα κάνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, stelarasg7 είπε

Καταλαβαίνω. Δεν υπάρχει όμως 5g?

Δεν χρειάζεσαι 5G. Το 5G είναι μάλλον σε εμβρυϊκό στάδιο ακόμα στην Ελλάδα. Με 4G/4G+ αν έχεις αρκετό σήμα στην περιοχή σου θα είσαι άρχοντας ειδικά με την Cosmote. Ακόμα και με ένα καρτοκινητό (Cosmoκαρτα) με 6,5€ την εβδομάδα για απεριόριστα data θα έχεις ταχύτητες και απόκριση που δεν σου δίνει ούτε καν καμία vdsl.

Επεξ/σία από theopan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...