Προς το περιεχόμενο

Apple watch Case


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Ειχα την ελπιδα οτι δε θα χρειαστεί να βαλω θηκη αλλα το series 9 γρατζουνιεται με το παραμικρο.

Το προηγούμενο ρολόι μου (xiaomi) δεν ειχε την παραμικρη αμυχη μετα απο δυο χρονια βαριας χρήσης. Αυτό κατάφερε να εχει δυο γρατζουνιες μετα από ενα μηνα...

Οπως και να χει, τι χρησιμοποιείτε για προστασια; Τζαμακι; Θηκη; Κατι αλλο; Δε θελω να φαίνεται σα πλαστικουρα.

Όλες οι προτάσεις ευπροσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να απολαύσεις τη συσκευή όπως είναι μαζί με τις γρατζουνιές της κλπ που θα αποκτήσει με τον καιρό. Αλλιώς θα καταλήξεις με κάτι που θα μοιάζει με τα παιδικά ρολόγια που έκρυβαν μέσα τους αυτοκινητάκια κλπ. 😛 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αυτής της φιλοσοφίας είμαι. Και στο iphone έχω μια σχεδόν ανύπαρκτη spigen για πολύ βασική προστασία. Αλλα δεν περίμενα να είναι τόσο ευαίσθητο. Έχει μια μεγαλούτσικη γρατζουνία στη μέση που δεν ξέρω καν πώς δημιουργήθηκε... Το να βάλω τζαμάκι είναι κάτι που γίνεται/προτείνεται; 

Έχω δεί κάτι πλαστικούρες θήκες σε κάποιους γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάτι που είναι ελάχιστα αξιοπρεπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ultra φοραω tempered glass απο την πρωτη μερα αλλά έχει επιπεδη οθονη και δε φαινεται καθολου.

Στο 9 λογω κυρτης οθονης, μονο σε film κατι τετοιο που μπορει να προστατευσει καπως απο γρατζουνιες https://www.amazon.co.uk/LK-Protector-Definition-Flexible-Installation/dp/B0CFXWFQHR/ref=sr_1_9?crid=1SX7M68LW9GA8&keywords=apple%2Bwatch%2Bseries%2B9%2Bscreen%2Bprotector%2Bspigen&qid=1707473009&sprefix=apple%2Bwatch%2B9%2Bspi%2Caps%2C129&sr=8-9&th=1

Κατα τα αλλα συμφωνω με τον billdanos - να απολαυσεις τη συσκευη!

Επεξ/σία από zaccki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Γενικά αυτής της φιλοσοφίας είμαι. Και στο iphone έχω μια σχεδόν ανύπαρκτη spigen για πολύ βασική προστασία. Αλλα δεν περίμενα να είναι τόσο ευαίσθητο. Έχει μια μεγαλούτσικη γρατζουνία στη μέση που δεν ξέρω καν πώς δημιουργήθηκε... Το να βάλω τζαμάκι είναι κάτι που γίνεται/προτείνεται; 

Έχω δεί κάτι πλαστικούρες θήκες σε κάποιους γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάτι που είναι ελάχιστα αξιοπρεπές.

Γενικότερα πάντως και φορώντας apple watch από την πρώτη του έκδοση, δεν θεώρησα πότε πως είναι τόσο ευαίσθητα και αν και τα κοπανούσα πολλές φορές σε τοίχους κλπ, δεν είχα σε κανένα κάποιο εμφανές σημάδι πάνω του (και είμαι από αυτούς που για μια μικρή γρατζουνιά,, πάνε και αλλάζουν τη συσκευή...).

Πλέον με το Ultra 2, προφανώς και πάλι το έχω χωρίς καμία προστασία. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Καλησπέρα σας.

Ειχα την ελπιδα οτι δε θα χρειαστεί να βαλω θηκη αλλα το series 9 γρατζουνιεται με το παραμικρο.

Το προηγούμενο ρολόι μου (xiaomi) δεν ειχε την παραμικρη αμυχη μετα απο δυο χρονια βαριας χρήσης. Αυτό κατάφερε να εχει δυο γρατζουνιες μετα από ενα μηνα...

Οπως και να χει, τι χρησιμοποιείτε για προστασια; Τζαμακι; Θηκη; Κατι αλλο; Δε θελω να φαίνεται σα πλαστικουρα.

Όλες οι προτάσεις ευπροσδεκτες.

Εγω εχω το series 8 και εχω τοποθετησει μια μεμβρανη προστασιας οθονης της spigen και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Καταλαβαινω να μην θελει καποιος θηκη γιατι  οσο και slim να ειναι προσθετει ογκο, αλλα  μια μεμβρανη στην οθονη κατα την αποψη μου ειναι must καθως δεν προσθετει ογκο και δεν αλοιωνει την εμφανιση του ρολογιου και εισαι εντελως ησυχος απο γρατσουνιες στην οθονη.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά περασα σημερα απο παμπλικ να ριξω μια ματια και μου βάλανε μια hydrogel μεμβράνη με 15€. Σίγουρα μπορούσα να παρω ενα 3pack με 10 και να πειραματιστω αλλα είπα φακ ιτ. Μεχρι στιγμής ειναι οριακα αόρατη. Περιμένω να δω αν μαζεύει σκονη η αν ξεκολλάει ευκολα για το verdict αλλα η πρώτη εντύπωση είναι καλή. Το μονο πρόβλημα είναι οτι δεν καλύπτει ολη την οθόνη αλλα κόβει και αφηνει εκτεθειμενο το μισο curve.

Curved devices. Not even once...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τις θήκες είναι ότι η σκόνη που μαζεύουν από κάτω δημιουργεί γρατζουνιές. Βρες κάποιο κυρτό τζαμάκι και θα είσαι οκ, δε χρειάζεται κάτι περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2024 στις 12:49 ΠΜ, klainmaingr είπε

Καλησπέρα σας.

Ειχα την ελπιδα οτι δε θα χρειαστεί να βαλω θηκη αλλα το series 9 γρατζουνιεται με το παραμικρο.

Το προηγούμενο ρολόι μου (xiaomi) δεν ειχε την παραμικρη αμυχη μετα απο δυο χρονια βαριας χρήσης. Αυτό κατάφερε να εχει δυο γρατζουνιες μετα από ενα μηνα...

Οπως και να χει, τι χρησιμοποιείτε για προστασια; Τζαμακι; Θηκη; Κατι αλλο; Δε θελω να φαίνεται σα πλαστικουρα.

Όλες οι προτάσεις ευπροσδεκτες.

Καλησπερα και το δικο μου που το ειχα σκετο απεκτησε καλη γρατζουνια

Κατα τυχη βρεθηκα σε ενα καταστημα και ειδα το κατωθι

Το αγορασα και ολα τελεια

Ουτε ογκο προσθετει και το τζαμακι ειναι τελειο στην αφη

Κυκλοφορει σε 4 νομιζω χρωματα

Καλοφορετο

https://www.skroutz.gr/s/42773422/Tech-Protect-Defense-360-Plastiki-THiki-me-Tzamaki-Titanium-Orange-gia-to-Apple-Watch-45mm.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 10/2/2024 στις 1:40 ΠΜ, klainmaingr είπε

Το μονο πρόβλημα είναι οτι δεν καλύπτει ολη την οθόνη αλλα κόβει και αφηνει εκτεθειμενο το μισο curve.

Curved devices. Not even once...

😱

Μην το κάνεις αυτο στο "ρολογάκι"! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/02/2024 at 07:21, billdanos said:

Να απολαύσεις τη συσκευή όπως είναι μαζί με τις γρατζουνιές της κλπ που θα αποκτήσει με τον καιρό. Αλλιώς θα καταλήξεις με κάτι που θα μοιάζει με τα παιδικά ρολόγια που έκρυβαν μέσα τους αυτοκινητάκια κλπ. 😛 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...