Προς το περιεχόμενο

Alien: Romulus (2024)


JPaxilleas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από το Prometheus (2012) και το Alien Covenant (2017) επιτέλους θα δούμε κάτι να συνεχίζει με την ιστορία του Alien. Η επερχόμενη ταινία Alien από τον σκηνοθέτη Fede Alvarez έχει πλέον επίσημα τίτλο Alien: Romulus, και τα γεγονότα της διαδραματίζονται ανάμεσα στα γεγονότα της αρχικής και θρυλικής ταινίας του 1979 με τον ομώνυμο τίτλο “Alien”, και της επόμενης του 1986 “Aliens”.

Το επίσημο όνομα αποκαλύφθηκε από τον CEO της Disney, Bob Iger. Το σενάριο και τη σκηνοθεσία της ταινίας υπογράφει ο Ουρουγουανός σκηνοθέτης τρόμου Fede Alvarez, γνωστός για το ”Don't Breathe” και το ”Evil Dead” του 2013. Ο Alvarez έριξε την ιδέα για την ταινία στην 20th Century, η οποία προχώρησε να κάνει την ταινία κορυφαία προτεραιότητα για την παραγωγή.

Η ταινία έχει προγραμματιστεί να κυκλοφορήσει στους κινηματογράφους από την 20th Century Studios σε συνεργασία με τη Hulu στις 16 Αυγούστου 2024.

Και οι φανατικοί οπαδοί της σειράς (προφανώς ανήκω σε αυτούς) μάλλον τρίβουν τα χέρια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το trailer που έχεις βάλει είναι fan made και μάλιστα της κακιάς ώρας, κάνει μπαμ. Εξού και το δυσανάλογο ratio των likes/dislikes. 😊

Δεν έχει βγει ακόμα επίσημο. Να προσθέσω ότι είμαι και εγώ φανατικός αυτού του franchise, μακάρι να βγει καλό..

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι το τελευταιο δεν μου αρεσε και ο προμηθεας μετρια πραγματα. Τα πρωτα 2 μπορω να τα βλεπω καθε μερα συνεχεια το τριτο με τα οποια προβληματα του δεν ειναι τοσο κακο οσο εχω διαβασει απο μερικους και το 4ο θυμιζει κατι αλλο απο Alien. Γενικα χρειαζεται να βγει ενα δυνατο Alien να ξανα μπει η φλογα σε οσους αγαπαμε το franchise. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 πρώτα είναι τα καλύτερα εννοείται αλλά να πω την αλήθεια εγώ απόλαυσα και τα υπόλοιπα. Θα προτιμούσα βέβαια Scott στην σκηνοθεσία αλλά θα ρίξει το λιθαράκι του στην παραγωγή οπότε ελπίζω σε καλό αποτέλεσμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Glikos είπε

Το trailer που έχεις βάλει είναι fan made και μάλιστα της κακιάς ώρας, κάνει μπαμ. Εξού και το δυσανάλογο ratio των likes/dislikes. 😊

Δεν έχει βγει ακόμα επίσημο. Να προσθέσω ότι είμαι και εγώ φανατικός αυτού του franchise, μακάρι να βγει καλό..

 

Ναι το ξέρω γιατί το έψαχνα. Χα..χα... όπως το είπες της κακιάς ώρας 😂 

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Μακαρι το τελευταιο δεν μου αρεσε και ο προμηθεας μετρια πραγματα. Τα πρωτα 2 μπορω να τα βλεπω καθε μερα συνεχεια το τριτο με τα οποια προβληματα του δεν ειναι τοσο κακο οσο εχω διαβασει απο μερικους και το 4ο θυμιζει κατι αλλο απο Alien. Γενικα χρειαζεται να βγει ενα δυνατο Alien να ξανα μπει η φλογα σε οσους αγαπαμε το franchise. 

Ακριβώς τα ίδια. Το πρώτο ακόμα και μετά από όσα χρόνια το βλέπεις άνετα (εάν είναι και σε υψηλή ανάλυση). Το έβαλα σε παρέα που δεν το είχε δει ποτέ (ξέρεις από αυτούς που όταν λες για sci-fi σε κοιτάνε περίεργα🤣) και αγάλιαζε ο ένας τον άλλο,....... από φόβο 🤣 . Το δεύτερο είναι πιο army και με δράση. Τα άλλα όπως τα είπες. όχι ότι ήταν τόσο κακά, αλλά με τίποτα δε φθάνουν τα δυο πρώτα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JPaxilleas είπε

Ναι το ξέρω γιατί το έψαχνα. Χα..χα... όπως το είπες της κακιάς ώρας 😂 

Πήρα μια χαρά μόλις το κλίκαρα..)

Ελπίζω να βγει σύντομα το trailer, έχω πολύ hype πάντως για την συγκεκριμένη ταινία. Απ΄ότι είδα στο Imdb ο Scott αναφέρεται ως παραγωγός σε μια ακόμα ταινία καθώς και σε σειρά prequel Alien.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Glikos είπε

Πήρα μια χαρά μόλις το κλίκαρα..)

Ελπίζω να βγει σύντομα το trailer, έχω πολύ hype πάντως για την συγκεκριμένη ταινία. Απ΄ότι είδα στο Imdb ο Scott αναφέρεται ως παραγωγός σε μια ακόμα ταινία καθώς και σε σειρά prequel Alien.

Άντε να δούμε λίγο δράση..... μέχρι τότε μια επανάληψη στη σειρά δεν βλάπτει 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JPaxilleas είπε

Άντε να δούμε λίγο δράση..... μέχρι τότε μια επανάληψη στη σειρά δεν βλάπτει 🤣

Εννοείται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2024 στις 10:59 ΠΜ, Mhlogiatros είπε

Επικό ηταν και το Prometheus .... not μεγαλη μλκια ηταν τελικα . Και τι ειναι αυτο funmade ?  :devil:

Το potential του Prometheus ηταν τεράστιο, αφου το πρωτο ηταν εξαιρετικο...Το 2ο ηταν μια μεγαλοπρεπέστατη πατάτα, αφου αντι να το πάνε στο ποιοι ηταν οι μηχανικοί και ποιος τους έφτιαξε πχ και αυτους, το πήγαν στο πουθενά.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, pontez2 said:

Το potential του Prometheus ηταν τεράστιο, αφου το πρωτο ηταν εξαιρετικο...Το 2ο ηταν μια μεγαλοπρεπέστατη πατάτα, αφου αντι να το πάνε στο ποιοι ηταν οι μηχανικοί και ποιος τους έφτιαξε πχ και αυτους, το πήγαν στο πουθενά.

Και potential και με τεραστιο υλικο μονο τα sketch και τα deleted βγαζουν ταινια αλλα το εκαναν WTF . Τωρα πρεπει να ειναι woke και το cast με diversity και θα βγει δυνατο Alien :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...