Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 προβλημα στη γορτιση


Chryman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους! Αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα! Εχω ενα iphone 13 10 μηνων και ξαφνικα μου παρουσιαζει το εξης κατα τη φορτιση. Ενω δειχνει οτι φορτιζει σαν ενδειξη… σταματαει μετα απο λιγο πχ στο 27% και μενει εκει σταθερο. Αν το αποσυνδεσω 1-2 φορες τοτε φορτιζει κανονικα.Δε το κανει παντα ( περιπου 1 στις 5 φορες). Εχω κανει hard reset χωρις αποτελεσμα. Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα;

Επεξ/σία από Chryman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε πρωτα τη θυρα φορτισης του iphone για σκονη βρωμια κτλ. Χρησιμοποιησε μια οδοντοβουρτσα ή μπατονετα και καθαρισε με απαλες κινησεις τη θυρα φορτισης ακομα και αν φαινεται καθαρη.

Υποθετω χρησιμοποιεις φορτιστη σε πριζα για να το φορτισεις.

Δοκιμασε να το φορτισεις μονο με καλωδιο φορτισης σε αλλη πηγη ρευματος οπως usb pc ή λαπτοπ ή σε powerbank. Αν φορτιζει ετσι κανονικα τοτε εχει θεμα ο φορτιστης. 

Αν παλι δε φορτιζει ή κολλαει τσεκαρεις το καλωδιο φορτισης πρωτα. Ιδανικα βρες καποιον με iphone και δοκιμασε φορτιση με το φορτιστη σου και το καλωδιο. Αν εχει θεμα τοτε ειναι ενα απο τα δυο. Φορτιστης ή καλωδιο. Αν φορτιζει κανινικα τοτε πρωτα υποψιαζεσαι θυρα φορτισης του κινητου σου και επειτα μπαταρια (ας ειναι σχετικα καινουργιο).

Αν εχεις και αλλο φορτιστη, δοκιμασε με το ιδιο καλωδιο σε πριζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Chryman είπε

...... Έχω ένα iphone 13 10 μηνών ......

 

      Πρώτα κάνεις ότι σου λέει ο padelis100. Αν δεν ... τότε αφού είσαι μέσα στην εγγύηση εξουσιοδοτημένα κέντρα σέρβις Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...