Προς το περιεχόμενο

Windows X-Lite εχει βαλει κανεις ? να μας πει πως τα βλεπει ?


darkside71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα  
εχω ενα παλιό λαπτοτ lenovo g555  και το εχω μονο για browsing εργασίες 
με WIN 7 αλλα δεν εχω απαιτισεις απο αυτο 
τώρα σκέπτομαι να βαλω τα τα   Windows X-Lite ... γιατι πλεων χρειαζετε φορματ μετα απο 15 χρονια !!!  
εχει βαλει κανεις ? να μας πει εμπειρια  και προβληματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιώ σε δύο υπολογιστές την έκδοση των 11 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι debloated και πολύ γρήγορη έκδοση, δεν έχω συναντήσει κανένα απολύτως πρόβλημα εδώ και έναν χρόνο. Σε παλαιότερο μηχάνημα μπορείς να περάσεις τα windows 10 αν και νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα με τα 11. Πρόσφατα φαντάσου τα πέρασα σε laptop 8ετίας με 4GB ram και δεν έχω συναντήσει το παραμικρό κόλλημα.

Επεξ/σία από georgebit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει την 10 barebone στο laptop της μητερας μου, μιας και το μονο που κανει ειναι να βλεπει ταινιες και το χρησιμοποιω και εγω καμια φορα.

Μια χαρα πηγαινει, δεν εχω συναντησει καποιο θεμα, αλλα...δεν ειναι για κατι πιο σοβαρο.

Μην τα βαλεις δηλαδη σε καποιο μηχανημα που κανει κατι σημαντικο.

Τωρα ειδα οτι το εχεις για browsing. Βαλτου εναν ssd, περασε και μια ultralight 10 εκδοση απο την σελιδα τους και θα εισαι οκ

Αυτην εδω εβαλα εγω σε παρομοιο μηχανημα με το δικο σου

 

https://windowsxlite.com/Micro10_x64_SE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω περίπου 3 μηνες που πήρα και καινούργιο λάπτοπ λόγω black friday.Το παλιο μου λάπτοπ είναι acer v3 571g με i5 3210m ssd και 12gb ram.Του έβαλα κανονικά 11ρια ψιλοσερνοταν βαριά.Του είχα πιο παλιά τα 7ρια ήταν πολύ γρήγορο αλλά με κάναν κάτι περίεργα τα 7ρια με ασυμβατότητα π.χ browser.Τελευταια είχα τα 10ρια.Στο διαταυτα ωσπου ανακάλυψα τα windowsxlite και του πέρασα τα 11.Προσωπικα έχω πάθει πλάκα το ποσό γρήγορος είναι ώσπου μετάνιωσα που αγόρασα καινούργιο λάπτοπ.Η χρήση γενικά που κάνω δεν είναι  βαριά browser και κανένα word.Προσωπικα εντύπωση με έκαναν όταν πρωτοβγηκαν οι ssd και τους βάζαμε και σε παλιά μηχανήματα και πήγαιναν γρήγορα και ένα δεύτερο είναι τα windowsxlite.Τι να πω ανασταινουν και τους πεθαμενους

Επεξ/σία από sifario1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα turboX Flynote XI, και του πέρασα κατευθείαν τα ανωτέρω windows 11.

Παρότι το μηχανάκι παίζει με 4GB RAM και έχει emmc δίσκο, πραγματικά δε νιώθει τπτ.

Είναι πολύ ευχάριστο στη καθημερινή χρήση, δεν σου σπάει τα νεύρα, πραγματικά να είναι καλά οι άνθρωποι που το σετάρισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...