Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro και κάθετη πτώση υγείας μπαταρίας


o_shaolin
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από o_shaolin,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

  έχω δύο τηλέφωνα... ένα εταιρικό Samsung κ ένα iPhone 13 pro. Το αναφέρω για να είναι ξεκάθαρο πως η χρήση εταιρικού και προσωπικού μοιράζεται...


μέχρι και πριν ένα μήνα , η υγεία μπαταρίας στο iPhone ¨ηταν 99% καθώς πάντα φόρτιζα μεταξύ 20 και 80% κ γενικά δεν το καίω το τηλέφωνο καθώςδεν το χρησιμοποιούν παιδιά , δεν βλέπω βίντεο κλπ... επιπρόσθετα κάθε βράδυ μετά τις 10 το κλέινω ... άρα μια φόρτιση θα με πάει περίπου 2 με δυόμιση μέρες.
μετά και το τελευταίο Update του ios... η υγεία μπαταρίας μέσα σε 2 εβδομάδες ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ έφτασε στο 94%....

τι μπορεί να φταίει... ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, o_shaolin said:

Καλησπέρα σε όλους,

  έχω δύο τηλέφωνα... ένα εταιρικό Samsung κ ένα iPhone 13 pro. Το αναφέρω για να είναι ξεκάθαρο πως η χρήση εταιρικού και προσωπικού μοιράζεται...


μέχρι και πριν ένα μήνα , η υγεία μπαταρίας στο iPhone ¨ηταν 99% καθώς πάντα φόρτιζα μεταξύ 20 και 80% κ γενικά δεν το καίω το τηλέφωνο καθώςδεν το χρησιμοποιούν παιδιά , δεν βλέπω βίντεο κλπ... επιπρόσθετα κάθε βράδυ μετά τις 10 το κλέινω ... άρα μια φόρτιση θα με πάει περίπου 2 με δυόμιση μέρες.
μετά και το τελευταίο Update του ios... η υγεία μπαταρίας μέσα σε 2 εβδομάδες ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ έφτασε στο 94%....

τι μπορεί να φταίει... ;
 

Πόσο καιρό το έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και εμένα το iPhone 14 Pro Max μέσα σε 2 3 μήνες από 95 είμαι στο 91 και είμαι πολύ προσεκτικός σε φορτίσεις… κατι παίζει με την Apple για να μας κάνει να αλλάξουμε κινητό 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/02/2024 at 12:23, o_shaolin said:

το αγόρασα τον Μάρτιο του 2023... δηλαδή κλείνει έτος σε ένα μήνα.

 

2 hours ago, giannakis95 said:

Δυστυχώς και εμένα το iPhone 14 Pro Max μέσα σε 2 3 μήνες από 95 είμαι στο 91 και είμαι πολύ προσεκτικός σε φορτίσεις… κατι παίζει με την Apple για να μας κάνει να αλλάξουμε κινητό 😂

Μην ασχολείστε με αυτά παιδιά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannakis95 είπε

Δυστυχώς και εμένα το iPhone 14 Pro Max μέσα σε 2 3 μήνες από 95 είμαι στο 91 και είμαι πολύ προσεκτικός σε φορτίσεις… κατι παίζει με την Apple για να μας κάνει να αλλάξουμε κινητό 😂

κι εμένα μου φάνηκε λίγο περίεργο...
γιατί ήταν καπάκια μετά την τελευταία αναβάθμιση του ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου εας πέσει όσο θέλει ένας φίλος εδώ που έγραψα για αυθεντική μπαταρία είπε ότι το κινητό γίνεται του κουτιού όποτε με 100 ευρο είσαι ξανά καινούργιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/02/2024 at 18:24, o_shaolin said:

Καλησπέρα σε όλους,

  έχω δύο τηλέφωνα... ένα εταιρικό Samsung κ ένα iPhone 13 pro. Το αναφέρω για να είναι ξεκάθαρο πως η χρήση εταιρικού και προσωπικού μοιράζεται...


μέχρι και πριν ένα μήνα , η υγεία μπαταρίας στο iPhone ¨ηταν 99% καθώς πάντα φόρτιζα μεταξύ 20 και 80% κ γενικά δεν το καίω το τηλέφωνο καθώςδεν το χρησιμοποιούν παιδιά , δεν βλέπω βίντεο κλπ... επιπρόσθετα κάθε βράδυ μετά τις 10 το κλέινω ... άρα μια φόρτιση θα με πάει περίπου 2 με δυόμιση μέρες.
μετά και το τελευταίο Update του ios... η υγεία μπαταρίας μέσα σε 2 εβδομάδες ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ έφτασε στο 94%....

τι μπορεί να φταίει... ;
 

Το 99% που ειχες ηταν ψιλοπλασματικο και "ξυπνησε το ποσοστο" ισως και με το update του ios. Φανταζομαι καταλαβαινεις και ο ιδιος πως το 1% πτωση σε ενα ετος ειναι απιθανο, γιατι ετσι θα εκανε 10 χρονια να παει στο 90%.

Βασικα μην ασχολεισαι, μπαταρια ειναι, φυσιολογικη φθορα κατα τη χρηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι εχασα και τον ύπνο μου.. απλά μου φάνηκε περίεργο... γιατί ήταν κάθετη και ξαφνική η πτώση.
σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...