Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά in ear ακουστικών.


Fotoalexandros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στους φίλους του φόρουμ.

Θέλω να αγοράσω ακουστικά in ear bluetooth. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω βρει κατάστημα που να επιτρέπει την δοκιμή πριν την αγορά για λόγους υγιεινής όπως λένε.  Ουσιαστικά όμως είναι σαν να αγοράζεις γουρούνι στο σακί, γιατί ότι κι αν λένε τα τεστ κι όσο καλά κι αν είναι στην θεωρία, αν το ακουστικό δεν κλείνει καλά τον ακουστικό πόρο ο ήχος θα είναι μάπα. Τα δικά μου αυτιά έχουν μικρό ακουστικό πόρο και στάθηκα τυχερός μέχρι τώρα με τα creative outlier που έχουν μικρή διατομή. Όμως τώρα που έφαγαν τα ψωμιά τους δεν βρίσκω λύση.  Στο πλαίσιο είχαν ανοικτά μονο τα μοντέλα της samsung και κανένα εξ αυτών δεν κάθεται στο αυτί μου, (όλα έχουν μεγάλο άνοιγμα στο στόμιο). Όλα τα άλλα τα είχαν κλειστά. Τι χάλι είναι αυτό δεν καταλαβαίνω!.. Πως θα αγοράσει κάποιος ακουστικα αν δεν τα δοκιμάσει στο δικό του αυτί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρέθηκε λύση! Ήμουν έτοιμος να αγοράσω τα Sony LinkBuds S καθώς είναι από τα μικρότερα ακουστικα με αξιοπρεπή ήχο, όμως έχουν βγάλει πολλά προβλήματα στα μικρόφωνα από υγρασία. Ξαναδοκίμασα τα Samsung και κατέληξα στα galaxy buds2 τα οποία είναι μικρά και ταιριάζουν σε μικρά αυτιά.  Όσο κι αν φαίνεται περίεργο έκατσαν καλύτερα από οτι τα samsung fe που θεωρητικά με το πτερύγιο που έχουν είναι πιο σταθερά. Ο ήχος επίσης των fe είχε πολλά μπάσα,  πράγμα που μπορει να αρέσει σε πολλούς αλλά όχι σε εμένα που ακούω κλασική και θέλω ισορροπημένο ήχο. Το μόνο κακό είναι ότι τα galaxy buds2 είναι γυαλιστερά και στρογγυλά οπότε την ώρα που τα τοποθέτηση μπορεί να σου φύγουν από το χέρι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...