Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ηχόμπαρας


tasos42

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλσπέρα ,

 

 Ενδιαφέρομαι για αγορά νέας ηχόμπαρας . Κυριώς ο λόγος είναι να είχαμε να λέγαμε .... εννοώ επειδή μου αρέσει να βλέπω ταινίες κυρίως κτλ κτλ αν βελτιώσει την εμπειρία μου όντως θα είναι κάτι που θα ήθελα . Βλέπω σε διάφορα site ηχόμπαρες χαρακτηρισμένες ώς " medium badget " στα 500 + ευρω και λέω τι γίνεται . Η αλήθεια είναι ότι έχω καταλήξει απο ότι βλεπω δηλαδή στο ίντερνετ στην sonos beam gen 2 αλλα ήθελα να ρωτήσω είναι τόοοοοοοοοοσο σημαντική η διαφορά που θα δώ; Η με το και καλα dolby atmos θα το ακούσω και θα πω πωπω τι γίνεται εδώ;

 

Η ερώτηση μου γίνεται με την σκεψή να μην πεσω στην παγίδα να πληρωσω και να πάρω κάτι που μπορεί καν να μην είναι ανάγκη για την δουλειά που το θέλω και στην τελική με λιγότερα χρήματα να είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος . Αν όμως όντως θα ακούσω την διαφορά να δώσω το κάτι παραπάνω ( σημειώνω ότι μπορεί να έχεις την δυνατότητα να προσθέσεις ηχεια και subwoofer sonos στην συνέχεια αν θέλεις αλλα νομίζω ότι είναι κάτι που δεν με εδνιαφερει καθώς δεν θα ήθελα και να καταληξω να δίνω 1000 ευρώ απλά για ήχο ταινιών )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτή ακριβώς την ηχομπάρα  (sonos beam 2) μαζί με sub mini και 2 πίσω ηχεία εδώ και 15 περίπου μήνες. Την έχω συνδέσει με τηλεόραση, PC, macbook, ipad, iphone. Μόνο με κονσόλα δεν την έχω συνδέσει επειδή δεν έχω. Ο ήχος σε ταινίες είναι πάρα πολύ καλός , είδα από την αρχή όλο το Casa de Papel που υποστηρίζει dolby atmos στο netflix και το ευχαριστήθηκα 😄.  Εκτός από ταινίες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν ηχοσύστημα. Η Sonos δίνει έμφαση πολύ στην μουσική, έχει airplay και υποστηρίζει μέχρι spatial και lossless ☺️.  Εν κατακλείδι το beam 2 είναι ένα σοβαρό και υπερσύγχρονο μηχάνημα και θα το χαρείς. 😊

IMG_0136.jpeg

IMG_0137.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά για να ακούσει κάποιος dolby atmos χρειάζεται 5.1.4 η 7.1.4 setup  ηχείων.

Οτιδήποτε άλλο δεν είναι το dolby atmos Το ότι γράφει κάθε Εταιρεία για λόγους marketing Είναι άλλο θέμα.

Αξιοπρεπές ηχεία 5,1 είναι τα παρακάτω στο budget που ζητάς + ένας μεταχειρισμένος ενισχυτής  Δεν θα ξεφύγεις πολύ από το budget σου

 

https://www.skroutz.gr/s/16245936/Taga-Harmony-Set-Icheion-Home-Cinema-5-0-TAV-506-V-2-120W-Modern-Wenge.html

Αν πάλι θες οπωσδήποτε ήχο μπάρα θυσιάζοντας αρκετοί από την ποιότητα του ήχου που θα σου προσφέρουν τα ηχεία αυτή εδώ είναι μια αξιοπρεπής επιλογή

https://www.skroutz.gr/s/37426625/LG-S80QR-Soundbar-620W-5-1-me-Asyrmato-Subwoofer-kai-Tilecheiristirio-Mayro.html

 

Επεξ/σία από 6xXx6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 11:59 ΜΜ, 6xXx6 είπε

Αρχικά για να ακούσει κάποιος dolby atmos χρειάζεται 5.1.4 η 7.1.4 setup  ηχείων.

Οτιδήποτε άλλο δεν είναι το dolby atmos Το ότι γράφει κάθε Εταιρεία για λόγους marketing Είναι άλλο θέμα.

Αξιοπρεπές ηχεία 5,1 είναι τα παρακάτω στο budget που ζητάς + ένας μεταχειρισμένος ενισχυτής  Δεν θα ξεφύγεις πολύ από το budget σου

 

https://www.skroutz.gr/s/16245936/Taga-Harmony-Set-Icheion-Home-Cinema-5-0-TAV-506-V-2-120W-Modern-Wenge.html

Αν πάλι θες οπωσδήποτε ήχο μπάρα θυσιάζοντας αρκετοί από την ποιότητα του ήχου που θα σου προσφέρουν τα ηχεία αυτή εδώ είναι μια αξιοπρεπής επιλογή

https://www.skroutz.gr/s/37426625/LG-S80QR-Soundbar-620W-5-1-me-Asyrmato-Subwoofer-kai-Tilecheiristirio-Mayro.html

 

Τα ηχεία όντως είναι η καλύτερη λύση απλα δεν εχω καθόλου χώρο έτσι ώστε να μπουν . Για αυτο τον λόγο πήξε η σκέψη μου σε ηχόμπαρα , ( μικρή , και έναν αρκετά καλό ήχο για αυτό που θέλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...